•  

   
   
 •  
 •  
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
 •  
   
   
 •  
   
 •  
   
   
 


 

 

       

Wyszukaj ogłoszenie

Publicystyka

Orient Express
 1. 1

 •  
czwartek, 11 maj 2017 22:56

Wielosłowność księdza Bonieckiego

W czwartkowe popołudnie z mieszkańcami naszego miasta spotkał się ksiądz Adam Boniecki – marianin, absolwent filozofii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, wieloletni redaktor „Tygodnika Powszechnego”, polskiego wydania „L’Osservatore Romano” i autor 14. książek.

Spotkanie odbyło się z inicjatywy Agnieszki Korajczyk-Szyperskiej.

83-letni kapłan mówił z perspektywy człowieka, którego życzliwy los obdarzył przywilejem poznania wielu ważnych i wartościowych ludzi. Tych, którzy odegrali w jego życiu ważną rolę. Im też poświecił jedną ze swoich książek pt. „Abonent chwilowo nieosiągalny”. Książka upamiętnia czterdzieści osiem osób, wśród nich m.in. Marka Edelmana, ks. Józefa Tischnera, papieża Jana Pawła II, ks. Jerzego Popiełuszkę, Annę i Jerzego Turowiczów.

Ksiądz Boniecki stworzył przyjazną atmosferę do rozmowy i zadawania pytań. Spotkanie rozpoczął od wspomnienia swoich dziadków o nazwisku Łoś, którzy w latach 30., przez kilka lat do wybuchu wojny, mieszkali w Gostyninie. Zaznaczył też żartobliwie, że cierpi na „starczą wielosłowność”.

Opowiadając o swojej pracy w redakcji „Tygodnika Powszechnego” rysował sylwetki pracujących z nim osób. Szczególnie ciepło mówił o małżeństwie Turowiczów, u których mieszkał mając możliwość przyglądania się ich pracy i codziennemu życiu. Tematy podejmowane w artykułach tygodnika nie zawsze należały do łatwych i przyjemnych. Dewizą redakcyjną ks. Bonieckiego i jego kolegów były słowa: „Trzeba mieć odwagę, żeby być świadkiem prawdy”.

W rozmowie z mieszkańcami Gostynina dyskutowane były kwestie odpowiedzialności wobec problemu uchodźców, coraz bardziej powszechnego problemu języka nienawiści, czy też afer seksualnych (pedofilskich) w środowisku osób duchownych. Zdaniem kapłana należy o tych rzeczach rozmawiać gdyż „nie należy trudnych spraw zostawiać ludziom nieprzychylnych Kościołowi”.

Ksiądz Boniecki wyraził ubolewanie nad naszą narodową skłonnością do kłótni i swarów, której towarzyszy zanikająca umiejętność różnienia się, ale bez nienawiści. Prelegent stwierdził: „Trudno nam nauczyć się otwartości w obliczu różnic. Nastraszamy się i stajemy się agresywni. Potrafimy, jako Polacy, jednoczyć się, ale najczęściej na krótko i zwykle w sytuacji dziejowych dramatów, jednak nasza codzienność jest zgoła inna”.

Zgromadzeni na zamku w Gostyninie pytali też o polityczne zaangażowanie duchownych, egzorcyzmy, czy też charyzmatyczny ruch w Kościele katolickim. Nie wszystkie poruszane sprawy, w szczególności te dotyczące nurtu charyzmatycznego, były znane księdzu i bliskie jego osobistemu doświadczeniu.

Ksiądz Boniecki zaprezentował się jako człowiek Kościoła, zatroskany o jego teraźniejszość i przyszłość. Świadomy też nękających Kościół problemów, wobec których często pojawia się pytanie: „Jak to się mogło stać?”. Podzielił się ze słuchaczami taką myślą: „Zdarzają się rzeczy tragiczne i wymagające głębokiej naprawy, czy też oczyszczenia. Szczęśliwie przyszło nam żyć w czasie, kiedy takie oczyszczenie się dokonuje”.

kefas

Czytany 1745 razy

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Komentarze  

 
do z boku
-1 # do z boku 2017-05-21 11:51
Napisałeś ,że ludzie tracą renty. Przecież tak było, jest i będzie. Jedni dostają a inni tracą. Nie bardzo widzę związek z dobra zmianą. Przecież to jest kompetencja ZUS. Inna sprawa czy decyzje są słuszne czy nie.Zawsze ten co traci prawa do renty będzie niezadowolony i nie ma to żadnego związku z tym kto aktualnie sprawuje władze.Natomias t faktem jest , że ubecja od października traci przywileje i to jest krok w dobrą stronę. Tak więc Twoja teza, że rząd szuka oszczędności kosztem najsłabszych jest nieprawdziwa. Pieniądze przeznaczone na podwyżkę najniższych emerytur wynikają stąd, że do budżetu płynie więcej pieniędzy poprzez uszczelnienie podatków i ograniczeniu wyprowadzania naszych pieniędzy poza granicę.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
z boku
-6 # z boku 2017-05-19 11:08
Cytuję do z boku:
Człowieku, czy Ty potrafisz rozmawiać? Czy tylko ubliżać?
Nie stać Cię by napisać co Ci się nie podoba w działaniach rządu. Spróbuj merytorycznie a nie emocjonalnie.
Oczekujesz, że emerytom się poprawi z dnia na dzień, gdy przez lata gospodarka była rabowana, z OFE złodzieje wyprowadzili 150mld zł. Z budżetu wyciekało kilkadziesiąt mld rocznie. Ludzie ciężko pracowali a na starość głodowe pensje. Taka jest ta nasza rzeczywistość bo byliśmy rządzeni przez niby Polaków.Teraz gdy nareszcie możemy stanowić o sobie Ty masz pretensje.dlaczego rząd nie daje. Gdzie byłeś i na kogo głosowałeś? Naprawdę nie potrafisz zauważyć dobrych zmian nawet jak jeszcze Ciebie nie objęły?Zniszczyć jest łatwo ale odbudować trudniej i trwa to dłużej to nieubłagane prawa ekonomii.Tak wiec pretensje powinieneś kierować do rządzących od 89-roku i wcześniej a nie czepiać się dobrej zmiany pracującej dla Polski.Oczywiście, krytyka jest jak najbardziej wskazana która służy dobremu a nie nastawiona na obalenie rządy by wróciło stare.

I nadal bredzisz,postar aj się wreszcie wczytać i zrozumieć co napisałem w pierwszy poście.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
mietek
+3 # mietek 2017-05-19 09:53
Znalezione w internecie:
Poza zwykłą polityczną kurtuazją i naszym rozwijającym się rynkiem Merkel ma w dupie Tuska Platformę i Beatę Szydło, prowadzi znakomicie względem Polski swoją "Realpolitik" jednak z małą różnicą Tusk skomlał jej uniżenie i zgadzał się na wszystko! prowadząc antypolską poddańczą politykę, Szydło zaś okazało się że ma jaja tam gdzie Tuskowi ich najzwyczajniej brakowało! Merkel Islamskich nachodźców zaprosiła bez porozumienia i zgody UE. Żadnego! państwa nie prosiła o zgodę, nie pytała o zdanie! to była rządu niemieckiego suwerenna decyzja! więc niech teraz sama sobie swoich gości bawi! Przedstawię Platformy i niemieckich lemingów idiotyzm myślowy najprościej jak mogę, choć pisząc, sam nie mogę powstrzymać się od śmiechu! Na imprezę urodzinową Twój sąsiad zaprosił do domu całe miasto, gości przyszło tylu że nie może ich wszystkich w swoim domu pomieścić, więc puka o 2 w nocy do twoich drzwi, a gdy otwierasz mówi ci że masz jako sąsiad bawić jego gości! Gdy mówisz do niego spadaj za drzwi! On wtedy mówi jak nie chcesz moich gości, to płać mi za to że nie będziesz pomagał mi ich gościć! Gdy wyraźnie mówisz do niego spierd*laj! facet zaprosiłeś sam ich baw ! wtedy mówi do ciebie nie zapłacisz to dzwonie na Policję karę musisz ponieść ty i twoi bliscy! Tak właśnie myśli niemiecka Platforma i jej przełożeni liberalni Niemcy! Teraz proszę pomyślcie sami, tylko logicznie zacznijcie proszę : Jakby wglądało dzisiaj nasze życie gdybyśmy wybrali ponownie proniemiecką Platformę? Dzisiaj to nie naród niemiecki jest wrogiem Polski! tylko proniemieccy politycy z Platformy i Nowoczesnej wraz z Wałęsą są niebezpieczni! Widzą jak ciężko naród podnosi Polskę z kolan, a oni dalej na kolanach i łokciach poddańczo prostytuują się Niemcom! Cóż to za dziecię wyrodne, dzisiaj hańbiąc ojczyznę po władzę z drugich a nie Polskich rąk sięga!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
tak jest
+5 # tak jest 2017-05-18 21:19
Tusk chce nam islamistów do Polski sprowadzić, ku poparciu PO. Do czego to prowadzi można sobie obejrzeć w internecie co się dzieje w Niemczech, Francji, Szwecji, Belgii. W Gostyninie też są politycy, którzy sa za przyjęciem uchodźców. Ciekawe czy się do tego przyznają.
Na szczęście dopóki rządzi PIS żaden uchodźca nie będzie nas kulturowo ubogacał.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
wyborca77
-4 # wyborca77 2017-05-18 17:33
"Bp Pieronek krytykuje rządzących nie tylko za regularne podgrzewanie emocji wokół wydarzeń z 10 kwietnia 2010 roku. Nie podoba mu się też coraz powszechniejsze zjawisko upamiętniania Lecha Kaczyńskiego licznymi pomnikami.

"Wkrótce w każdym miasteczku będzie musiał być pomnik Lecha Kaczyńskiego, jak w ZSRR pomniki Stalina. W każdym domu musiał wisieć portret Stalina. "
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
do z boku
+4 # do z boku 2017-05-18 17:18
Człowieku, czy Ty potrafisz rozmawiać? Czy tylko ubliżać?
Nie stać Cię by napisać co Ci się nie podoba w działaniach rządu. Spróbuj merytorycznie a nie emocjonalnie.
Oczekujesz, że emerytom się poprawi z dnia na dzień, gdy przez lata gospodarka była rabowana, z OFE złodzieje wyprowadzili 150mld zł. Z budżetu wyciekało kilkadziesiąt mld rocznie. Ludzie ciężko pracowali a na starość głodowe pensje. Taka jest ta nasza rzeczywistość bo byliśmy rządzeni przez niby Polaków.Teraz gdy nareszcie możemy stanowić o sobie Ty masz pretensje.dlacz ego rząd nie daje. Gdzie byłeś i na kogo głosowałeś? Naprawdę nie potrafisz zauważyć dobrych zmian nawet jak jeszcze Ciebie nie objęły?Zniszczy ć jest łatwo ale odbudować trudniej i trwa to dłużej to nieubłagane prawa ekonomii.Tak wiec pretensje powinieneś kierować do rządzących od 89-roku i wcześniej a nie czepiać się dobrej zmiany pracującej dla Polski.Oczywiśc ie, krytyka jest jak najbardziej wskazana która służy dobremu a nie nastawiona na obalenie rządy by wróciło stare.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
z boku
-6 # z boku 2017-05-18 11:20
Cytuję do z boku:
Jak byś ogladał konferencje Pani minister Rachwalskiej to byś się dowiedział , że po wprowadzeniu najniższej 1000 zł emerytury przez PIS okazało się ze ponad 100tyś dostaję mniej. Już tym tematem zajęło się ministerstwo i będzie to wyrównane od marca. Za PO emeryt o takiej kwocie mógł sobie tylko pomarzyć ale tobie lepiej było za PO. Czyli co lepiej nie podnosić byleby rządzili złodzieje? Nie ośmieszaj się amigo.

Ja tylko napisałem jak jest,konferencj e prasowe Pani Rafalskiej to mydlenie oczu takim ciemniakom jak ty,którzy nie potrafią nawet zrozumieć co ktoś w poście napisze.Złe działania rządu musza być krytykowane,a za PO,to chyba tobie było dobrze,bo jeszcze próchno się z ciebie nie sypało.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
do z boku
+3 # do z boku 2017-05-17 23:23
Jak byś ogladał konferencje Pani minister Rachwalskiej to byś się dowiedział , że po wprowadzeniu najniższej 1000 zł emerytury przez PIS okazało się ze ponad 100tyś dostaję mniej. Już tym tematem zajęło się ministerstwo i będzie to wyrównane od marca. Za PO emeryt o takiej kwocie mógł sobie tylko pomarzyć ale tobie lepiej było za PO. Czyli co lepiej nie podnosić byleby rządzili złodzieje? Nie ośmieszaj się amigo.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
z boku
-5 # z boku 2017-05-17 18:38
Cytuję do acan:
Nie pręż muskułów bo Ci żyłka pęknie. Kto jest kto wiadomo.Wreszcie żyjemy w wolnym państwie, gdzie decyduje polska racja stanu.Efekty po 1,5 roku już są widoczne, 4% wzrost PKB w I kwartale a będzie jeszcze lepiej bo to dopiero początek dobrej zmiany. Pieniądze już tak nie wypływają za granicę jak to miało miejsce za PO-PSL,nareszcie znalazł się gospodarz, który tego pilnuje.
Polakom żyję się bezpiecznie, Zobacz jak wygląda Europa pod rządami lewaków.Smród, brud i za chwilę ubóstwo na własne życzenie.Oczywiście jest jeszcze wiele do zrobienia bo w wyniku złodziejskich rządów poprzednich jesteśmy biednym krajem ale to się zmieni.
A Ty sącz tą swoja nienawiść nikt Ci nie broni i nie bierze na poważnie. Świrów nie brakuje w każdej demokracji.

Zapomniałeś jeszcze dodać,że masowo są odbierane renty ludziom,którzy są naprawdę chorzy.Obiecank i 1000 zł najniższej emerytury trzeba czymś pokryć,a mieli zabierać esbekom,przykre to bardzo,ale cóż...dobra zmiana.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
do acan
-1 # do acan 2017-05-17 11:49
Nie pręż muskułów bo Ci żyłka pęknie. Kto jest kto wiadomo.Wreszci e żyjemy w wolnym państwie, gdzie decyduje polska racja stanu.Efekty po 1,5 roku już są widoczne, 4% wzrost PKB w I kwartale a będzie jeszcze lepiej bo to dopiero początek dobrej zmiany. Pieniądze już tak nie wypływają za granicę jak to miało miejsce za PO-PSL,nareszci e znalazł się gospodarz, który tego pilnuje.
Polakom żyję się bezpiecznie, Zobacz jak wygląda Europa pod rządami lewaków.Smród, brud i za chwilę ubóstwo na własne życzenie.Oczywi ście jest jeszcze wiele do zrobienia bo w wyniku złodziejskich rządów poprzednich jesteśmy biednym krajem ale to się zmieni.
A Ty sącz tą swoja nienawiść nikt Ci nie broni i nie bierze na poważnie. Świrów nie brakuje w każdej demokracji.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
do ascan
-2 # do ascan 2017-05-17 08:06
"A i najważniejsze -gardze PO tak samo jak PiS-em, więc się nie wysilaj." Zatem oświeć nas kim nie gardzisz? Może tylko sobą? - taki narcyz z ciebie?A może z ciebie zielony ludzik właśnie odrywany od korytka?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
acan
-1 # acan 2017-05-16 21:50
Cytuję kolo:
Szanowni czytelnicy, ubeki, komuniści i lewacy mają swoje wartości i oni nie zrozumieją PiS. Patrioci i ludzie wyznający zasady Bóg, Honor , Ojczyzna nigdy nie zgodzą się na światopogląd tych pierwszych. Tak było, tak jest i chyba tak będzie. Lewactwo popierało PRL i PGR, prawica dąży do wolności ponad wszystko. Nie dziwmy się, że wnuki pegierowców krytykują rząd PiS. Oni tak zostali wychowani. Nie dziwmy się, że ludzie prawicy dążą do prawdy, oni tak zostali wychowani.

"prawdę" to wam prezes już 85- raz przybliża i nadal w ciemnej du..ie jesteście i tam pozostaniecie - bo logiczne myślenie dla was to abstrakcja - wyuczone slogany z pisowskich gazet powtarzacie - a jedyne co sami jesteście zrobić to ziać pogardą i nienawiścią do innych.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
acan
+1 # acan 2017-05-16 21:43
Cytuję do acan:
Polacy rozstrzygnęli w wyborach, kto ma rządzić.
Wybrali PIS odrzucili PO czy tak trudno Ci to pojąć.
Nie wiem o co Ci chodzi. Ty masz swoje autorytety my mamy swoje. Nasi górą bo to patrioci a Twoich nie będę oceniał, naród już to zrobił.Nic dla Polski nie zrobiliście więc nie macie najmniejszych szans, zrozum to chłopie.
PIS 39% PO 26% bez zdolności koalicyjnej.

"My" czyli kto - kim "wy" jesteście?.... młodzieżówką pisu liczącą na jakieś ochłapy po wyborach samorządowych? I co ty dla Polski zrobiłeś aby osądzać innych kmiotku - kto dał ci prawo do osądzania kto jest patriotą, a kto nie. Wyniki sondaży na zlecenie pisu to możesz podawać ciemnocie . A i najważniejsze -gardze PO tak samo jak PiS-em, więc się nie wysilaj.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
kolo
-3 # kolo 2017-05-16 18:13
Szanowni czytelnicy, ubeki, komuniści i lewacy mają swoje wartości i oni nie zrozumieją PiS. Patrioci i ludzie wyznający zasady Bóg, Honor , Ojczyzna nigdy nie zgodzą się na światopogląd tych pierwszych. Tak było, tak jest i chyba tak będzie. Lewactwo popierało PRL i PGR, prawica dąży do wolności ponad wszystko. Nie dziwmy się, że wnuki pegierowców krytykują rząd PiS. Oni tak zostali wychowani. Nie dziwmy się, że ludzie prawicy dążą do prawdy, oni tak zostali wychowani.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
do acan
-5 # do acan 2017-05-16 17:54
Polacy rozstrzygnęli w wyborach, kto ma rządzić.
Wybrali PIS odrzucili PO czy tak trudno Ci to pojąć.
Nie wiem o co Ci chodzi. Ty masz swoje autorytety my mamy swoje. Nasi górą bo to patrioci a Twoich nie będę oceniał, naród już to zrobił.Nic dla Polski nie zrobiliście więc nie macie najmniejszych szans, zrozum to chłopie.
PIS 39% PO 26% bez zdolności koalicyjnej.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
acan
+5 # acan 2017-05-16 15:24
Cytuję do #16acan:
Poszukaj w necie zdjęć ludzi po wypadkach drogowych albo po wypadkach przy pracy. Wygląd ich też jest przerażający - jednak to ma być argumentem, że nie należy ich ratować tylko dobijać?!!!! To jest odpowiedź na twój link do filmu, który umieściłeś w swoim komentarzu.

Ale kazać rodzić matce dziecko które zaraz umrze, urodzi się martwe lub jego życie będzie jedynie egzystencją przeplecioną bólem i tramą rodziców codziennie patrzących na cierpiące dziecko i świadomość że nie można mu pomóc -takie dzieci to nie wypadek przy pracy ani wypadek drogowy choć dla was prawaków to bez różnicy lubicie się pastwić gdy takie tragedie was osobiście nie dotyczą.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
acan
+7 # acan 2017-05-16 15:14
Cytuję do p. Agnieszki K-S:
Czy to prawda, że na 13 grudnia jest zaproszony Mazguła i ma opowiadać o kulturze stanu wojennego?

Wy pisowcy zaproście Zelnika, Przyłębskiego i Piotrowicza to wam o kulturze donosów w stanie wojennym opowiedzą
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
do p. Agnieszki K-S
+1 # do p. Agnieszki K-S 2017-05-15 19:15
Czy to prawda, że na 13 grudnia jest zaproszony Mazguła i ma opowiadać o kulturze stanu wojennego?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
do #16acan
-3 # do #16acan 2017-05-14 16:39
Poszukaj w necie zdjęć ludzi po wypadkach drogowych albo po wypadkach przy pracy. Wygląd ich też jest przerażający - jednak to ma być argumentem, że nie należy ich ratować tylko dobijać?!!!! To jest odpowiedź na twój link do filmu, który umieściłeś w swoim komentarzu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
do #15 acan
0 # do #15 acan 2017-05-14 16:34
"Zapytaj o to pro-pisowskiego obłudnego doktorka Chazana który jest przeciwnikiem aborcji, a dokonał ich przeszło 500 jak się sam"chwalił" - a wy z pyskiem na tą panią która nikogo nie uśmierciła." Chazan jest przykładem nawróconego zbrodniarza. Zarzucacie nam katolikom brak miłosierdzia, a gdy okazujemy miłosierdzie nawróconemu zbrodniarzowi to też się wam niepodoba, gdy my ludzie wierzący postępujemy zgodnie z nauką daną nam od Boga:"A jeśliby występny porzucił wszystkie swoje grzechy, które popełniał, a strzegł wszystkich moich ustaw i postępowałby według prawa i sprawiedliwości , żyć będzie, a nie umrze: nie będą mu poczytane wszystkie grzechy, jakie popełnił, lecz będzie żył dzięki sprawiedliwości , z jaką postępował.Czyż tak bardzo mi zależy na śmierci występnego - wyrocznia Pana Boga - a nie raczej na tym, by się nawrócił i żył? A gdyby sprawiedliwy odstąpił od swej sprawiedliwości i popełniał zło, naśladując wszystkie obrzydliwości, którym się oddaje występny, czy taki będzie żył? Żaden z wykonanych czynów sprawiedliwych nie będzie mu poczytany, ale umrze z powodu nieprawości, której się dopuszczał, i grzechu, który popełnił. Wy mówicie: Sposób postępowania Pana nie jest słuszny. Słuchaj jednakże, domu Izraela: Czy mój sposób postępowania jest niesłuszny, czy raczej wasze postępowanie jest przewrotne? Jeśli sprawiedliwy odstąpił od sprawiedliwości , dopuszczał się grzechu i umarł, to umarł z powodu grzechów, które popełnił. A jeśli bezbożny odstąpił od bezbożności, której się oddawał, i postępuje według prawa i sprawiedliwości , to zachowa duszę swoją przy życiu. Zastanowił się i odstąpił od wszystkich swoich grzechów, które popełniał, i dlatego na pewno żyć będzie, a nie umrze."(Ez 18,21-28). Natomiast ci, którzy publicznie popierają zabijanie dzieci nienarodzonych dopuszczają się grzechu mordestwa nawet wtedy, gdy sami nie są mordercami ponieważ innych namawiąją do morderstwa! Skrajny przykład: Hitler osobiście nikogo nie zabił,a jednak był odpowiedzialny za miliony mordestw, gdyż namawiał swoich podwładnych, aby tych mordestw dokonywali. Powiem więcej. Według mnie publiczne popieranie przez polityka zabijanie dzieci nienarodzonych jest większym grzechem, niż grzech tego, który tego dokonał, ale zrozumiał swoją zbrodnię, nawrócił się i teraz robi wszystko, aby innym uświadomić, jak ciężka jest to zbrodnia.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
acan
-3 # acan 2017-05-14 14:06
Cytuję do Marii1:
Też taką znam. To są osoby z rodzaju: Panu Bogu świeczkę i diabłu ogarek. Jednak na szczęście to pojedyncze przypadki. Większość zdaje sobie sprawę że aborcja to zabijanie niewinnego dziecka,

encrypted-tbn0.gstatic.com/... /
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
acan
-2 # acan 2017-05-14 13:51
Cytuję mieszkaniecGostynina:
Mam pytanie do p. Agnieszki: czy ksiądz Boniecki też jest za aborcją podobnie jak pani? Czy też uczestniczył w czarnych marszach podobnie jak pani? A może też popiera związki homo? - a jaki jest jego stosunek do Judasza?Podziwiam panią! - bo jak można być katolikiem- posyłać córkę do Pierwszej Komunii i jednocześnie popierać aborcję uczestnicząc w publicznym czarnym proteście na rynku w Gostyninie. Może ma pani dwie osobowości ukryte w jednym ciele? Ja tego nieogarniam - stąd podziw dla pani. Czy wszyscy w PO mają takie podwójne osobości?

Pisowska moralność Kalego.Zapytaj o to pro-pisowskiego obłudnego doktorka Chazana który jest przeciwnikiem aborcji, a dokonał ich przeszło 500 jak się sam"chwalił" - a wy z pyskiem na tą panią która nikogo nie uśmierciła. ale z wami dyskutować to jak mówić do ściany
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
gostynianin......
+3 # gostynianin...... 2017-05-14 08:10
"Diabelskość Negrala to diabelskość z jasełek. Nie ma w nim nic diabolicznego. To miły, spokojny, mądry człowiek." - to słowa ks. Bonieckiego o Nergalu. Jeśli ksiądz Boniecki tak ciepło wypowiada się o satyniście, który publicznie drze Biblię i wspólnie z nim się fotografuje, to pewnie o Agnieszce Korajczyk-Szype rskiej też się ciepło wypowie, a jej bubliczne uczestnictwo w czarnym proteście popierającym zabijanie dzieci nienarodzonych nazwie jasełkową fanaberią.Fotkę też sobie zrobił z panią Agnieszką. Kampania wyborcza się zbliża, zdjęcie z księdzem Bonieckim ociepli wizerunek. Dziabłu świeczka, a Panu Bogu ogarek (na odwrót niż w znanym przysłowiu). Czekamy na następnego gościa. Myślę, że Hanna Gronkiewicz -Waltz wspaniale opowiedziałaby o uczciwości w żyiu polityka.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
Piot
0 # Piot 2017-05-13 22:20
Niestety trudno się nie zgodzić z "tami", że wiele anonimowych komentarze jest przejawem jakiejś patologii. Szczególnie widać to w komentarzach opatrzonych nickiem "Antykod" i "antoni". Nie ma w nich za grosz merytorycznej polemiki, lecz na pierwszy plan wychodzi jakaś dziwna, chorobliwa, frustracja. "Antykod" ma wiedzę o uczestnikach spotkania i bez pohamowania ich obraża, "antoni" pisze głupoty (nieprawdę) o ks. Bonieckim. Ktoś to czyta i nawet się z tymi żałosnymi wypowiedziami zgadza (wnioskuję po "plusach"). Takie komentarze wystawiają niestety złe świadectwo piszącym, choć pewnie sami zainteresowani są dumni ze swoich pisarskich "osiągnięć". Dziwny jest ten świat pogardy i nienawiści.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
do #9 tami
+5 # do #9 tami 2017-05-13 21:38
My przede wszystkim dostrzegamy obłudę AKS. Chce być uznawana za katoliczkę, a jednocześnie publicznie kpi z wiary popierając aborcję. Niech się w końcu zbierze na odwagę i opowie po której jest stronie: czy jest wierząca, czy ateistka. Jeśli pragniesz prawdziwej miłości to znajdziemy ją tylko na marszach KOD-u. Tam z miłości można dostać po twarzy i usłyszeć słowa zadowolenia z powodu taplania się w błocie w Smoleńsku ciała Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Iście wyżyny kultury, miłości i dobrego smaku. Co do podłej zmiany to też cię rozumiem. Ta zmiana jest taka podła, bo nie pozwala kraść. Współczuję twoim boleściom, ale mam złe wieści. Wszystko wskazuje na to,że twój ból będzie narastał, musisz nauczyć się z nim żyć :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
do tami
+3 # do tami 2017-05-13 21:34
Cytuję tami:
z komentarzy tu widocznych daje się odczuć " ducha miłości i pobożności" pisowskiej. zastanówcie się adwersarze podłej " dobrej zmiany" co piszecie. ps a tak na marginesie jestem ciekawy czy szanowny portal upubliczni mój komentarz , bo kilka poprzednich nie ukazało się

Nie zawracaj ludziom głowy swoimi odczuciami, nikogo to nie interesuje. Masz coś do powiedzenia to napisz. Nie widzę potrzeby chełpić ludzi popierających zdrajców i złodziei.Wasze miłosierdzie szczególnie odczuł Pan Borowski uderzony w twarz.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
tami
-5 # tami 2017-05-13 17:45
z komentarzy tu widocznych daje się odczuć " ducha miłości i pobożności" pisowskiej. zastanówcie się adwersarze podłej " dobrej zmiany" co piszecie. ps a tak na marginesie jestem ciekawy czy szanowny portal upubliczni mój komentarz , bo kilka poprzednich nie ukazało się
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
tak jest
+8 # tak jest 2017-05-13 11:49
Trudno się dziwić, że ks.Boniecki sympatyzuje z PO.
Zarówno on jak i PO byli i są przeciwni lustracji. Rozumiem PO założone przez powiązanego z obcymi służbami Olechowskiego ale dlaczego ks. Boniecki? Czyżby i on? Z materiałów dostępnych w IPN nie jest to jednoznaczne, choć to, że był inwigilowany przez służby i rozmawiał z nimi o planach Jana Pawła II jest bezsporne. Nie mnie to oceniać. Natomiast zapraszanie tak kontrowersyjnej postaci przez Panią Szyperską albo świadczy o kompletnym braku znajomości historii naszego kraju albo jest elementem kampanii wyborczej skierowanej do ludzi przeciwnych lustracji czyli ubeków i piewców dawnego ustroju.Gratulu ję elektoratu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
dno
+5 # dno 2017-05-12 18:37
AKS idzie po bandzie. Kobito daj na luz.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
kortez
+7 # kortez 2017-05-12 17:20
Czyżby księżulek przyjechał nawrócić zbłąkane ,gostynińskie kodowskie owieczki?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
antykod
+3 # antykod 2017-05-12 14:39
Na spotkania z księdzem chadzają mylycjanty i ormowcy! Towarzystwo czerwonych, co to na starość dopiero olśniło, zasłuchane! Czerwone harcerki zadumane....a podwładni IDG wpatrzeni w liderkę- widzi że jestem.? ....A ona szczęsliwa, że ją sfotografują ... puszczą fotki....Jaka żem wspaniała
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
antoni
+6 # antoni 2017-05-12 14:32
Czy ten Światły" księżulo opowiedzial o tym, dlaczego nie może odprawiać mszy św.? i dlaczego nie wolno udzielać mu sakramentów?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
do Marii1
+9 # do Marii1 2017-05-12 13:45
Też taką znam. To są osoby z rodzaju: Panu Bogu świeczkę i diabłu ogarek. Jednak na szczęście to pojedyncze przypadki. Większość zdaje sobie sprawę że aborcja to zabijanie niewinnego dziecka,
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
Maria1
+15 # Maria1 2017-05-12 13:12
Znam osoby, które chodzą stale na pielgrzymki a popierają partie, które są za aborcją.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
mieszkaniecGostynina
+15 # mieszkaniecGostynina 2017-05-12 08:35
Mam pytanie do p. Agnieszki: czy ksiądz Boniecki też jest za aborcją podobnie jak pani? Czy też uczestniczył w czarnych marszach podobnie jak pani? A może też popiera związki homo? - a jaki jest jego stosunek do Judasza?Podziwi am panią! - bo jak można być katolikiem- posyłać córkę do Pierwszej Komunii i jednocześnie popierać aborcję uczestnicząc w publicznym czarnym proteście na rynku w Gostyninie. Może ma pani dwie osobowości ukryte w jednym ciele? Ja tego nieogarniam - stąd podziw dla pani. Czy wszyscy w PO mają takie podwójne osobości?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

 

 
 

 

 

Pulmonolog

Facebook

Pogoda

Pogoda Gostynin z serwisu

Kontakt