• AK
 • dekra1
 • habibi
 • euromedia

 bus  CJ viper 

WYSZUKAJ OGŁOSZENIE

PUBLICYSTYKA

PORADY PRAWNE

ANIMAL GHOST

PARTNERZY

 • kossobudzki.png
 • kossobudzki---Kopia.png
 • BANER-G24-1.jpg
 • wegiel.png
 • BANER-G24-2.jpg
 • alabnowe.gif
czwartek, 14 czerwca 2018 20:45

Marsz dla Życia i Rodziny

„Bronić życia i umacniać je, czcić je i kochać – oto zadanie, które Bóg powierza każdemu człowiekowi” - encyklika Evangelium vitae św. Jan Paweł II

Od 13 lat w Polsce organizowane są Marsze dla Życia i Rodziny. Marsz dla Życia jest publiczną demonstracją obrońców życia człowieka, która ma na celu zamanifestowanie uznania wartości życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Pierwszy Marsz dla Życia i Rodziny odbył się w 2006 roku w Warszawie. Marsze mają pozytywny, radosny i afirmatywny wymiar. Dla uwypuklenia najważniejszych aspektów obrony życia i rodziny, każdego roku organizowane są pod innym hasłem Na przestrzeni 13 lat, organizacji Marszu podjęło się ponad 150 miast i miejscowości, a z każdym rokiem ta liczba się powiększa. Poprzez swój wydźwięk społeczny marsz skierowany jest na zewnątrz do opinii publicznej, ale ma również znaczenie dla jego uczestników, gdyż jest doświadczeniem wspólnoty i siły osób o wspólnych wartościach.

Przejście ulicami miasta jest zarazem złożeniem świadectwa zaangażowania uczestników Marszu w walkę o prawo do życia dla osób najsłabszych i najbardziej bezbronnych. A przede wszystkim gromadzi ludzi, których łączy wspólnota wartości. Oddziaływanie Marszu dla Życia jest uzależnione od ilości jego uczestników, tylko wtedy jest on wyraźnym znakiem dla świata i dla nas samych. W tym roku parafia Miłosierdzia Bożego wspólnie z parafią św. Marcin organizuje po raz pierwszy Marsz dla Życia i Rodziny ulicami naszego miasta pod hasłem Kocham Cię Życie, po to, żeby pokazać wartości życia i rodziny takimi jakimi są, czyli pięknymi, co najbardziej kochamy. Tegoroczna edycja marszu zaplanowana jest na 17 czerwca. Zapraszamy, aby pod tym hasłem, przemaszerować ulicami Gostynina w radosnym pochodzie, manifestując poparcie fundamentalnej wartości ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Życia którego istnienie tak często zależy od ofiarności i postawy służby spotykanych na swej drodze osób. Marsz rozpocznie się o godz. 15.00. Kolorowy pochód zmierzać będzie ulicami naszego miasta od parafii św. Marcina do parafii Miłosierdzia Bożego, gdzie na uczestników czekać będzie wspólna biesiada. Zakończy się Mszą Świętą o godzinie 17 30. Przyłącz się i maszeruj z nami. Życie człowieka jest warte każdego zaangażowania! Biorąc to  pod uwagę wyjdziemy na ulice naszego miasta, aby: -wyrazić wdzięczność Bogu za wolność i niepodległość, za każde ludzkie życie i każdą rodzinę. W celu publicznego świadectwa o podstawowej wartości ludzkiego życia od poczęcia oraz rodziny opartej na małżeństwie kobiety i mężczyzny, otwartym na przyjęcie i wychowanie dzieci. Przy okazji Marszu dla Życia odbędzie się zbiórka pieluch w ramach akcji „Pielucha dla Malucha”.

Czytany 1047 razy

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Komentarze  

-4 # xx 2018-06-15
powinno być dopisane:
marsz dla życia czyli jak ładować się z buciorami w czyjeś życie.
Chrońcie sobie życie ,ale swoje ,nie mówcie innym co mają robić.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Dodaj komentarz

GALERIA ZDJĘĆ

NAJNOWSZE KOMENTARZE

 • Drużyna PiS gotowa

  stop układą
  Gdzie byłeś jak PO kradlo i łamało Konstytucję nie wykonując ponad 40 wyroków Trybunału Konstytucyjnego ...
   
 • Drużyna PiS gotowa

  stop układą
  Warunkiem koniecznym by sytuaja w Gostyninie i Powiecie się poprawiła to odsunięcie od rządzenia IdG ...
   
 • Drużyna PiS gotowa

  do totalnych
  W Gostyninie rządzi PO pod zmienioną nazwa IdG. Więc wszelkie pretensje proszę kierować je do AKS ...
Pogoda Gostynin z serwisu
OSKP Lisek
DawCar
facebook_page_plugin