• euromedia
 • kutno1
 • dekra1
 • OSKP

  marqs AKmedia viper 

WYSZUKAJ OGŁOSZENIE

PUBLICYSTYKA

PORADY PRAWNE

ANIMAL GHOST

 • Sawa
  Sawa Znacie ten fragment piosenki ”… do serca przytul psa…”?…
 • Kordia
  Kordia Wierzycie w Wielkanocnego zajączka? Ja może zajączkiem nie jestem,…
 • Robin
  Robin Miniaturowy, spokojny i nieśmiały – niezauważalny Robin szuka domu.

PARTNERZY

 • kondolencje-WB.jpg
 • ks.png
 • BANER-G24.jpg
 • kwojtalik.png
 • nagrobki.png
wtorek, 07 sierpnia 2018 19:51

Kolejne Mistrzostwa Gostynina w szachach szybkich zakończone sukcesem

W sobotę (4.08) odbyła się kolejna edycja „Mistrzostw Gostynina w szachach szybkich”. Turniej podobnie jak w zeszłych latach zorganizował SzUKS „GOSTMAT 83” w Gostyninie wspólnie z Miejskim Centrum Handlowym „STARA BETONIARNIA”, w której to rozegrano zawody. Honorowy patronat nad mistrzostwami objął Pan Paweł Kalinowski – Burmistrz Miasta Gostynina.

Tegoroczne mistrzostwa rozegrano w ramach ogólnopolskiej akcji organizowanej przez Polski Związek Szachowy „100 Turniejów na 100-lecie Odzyskania Niepodległości”.

W turnieju uczestniczyło 56 zawodników, wśród nich byli zarówno zawodowcy, jak i amatorzy. Oprócz graczy z Gostynina, w mistrzostwach grali także szachiści ze Żnina (miasto partnerskie), Płocka, Kutna, Łowicza, Bydgoszczy, Tczewa, Łodzi, Włocławka, Kutna, Lipna, Sierpca oraz kilku nieco mniejszych miejscowości.

Gostynińskie mistrzostwa były przeprowadzone systemem szwajcarskim, czyli w każdej rundzie grali ze sobą zawodnicy teoretycznie o zbliżonej sile gry. Jeśli ktoś wygrał w pierwszej rundzie, to w drugiej rundzie grał z zawodnikiem, który również miał na swym koncie wygraną. A jeśli ktoś przegrał to w kolejnej rundzie grał z graczem, który również zanotował porażkę, itd. Każdy z zawodników podczas mistrzostw rozegrał 9 partii. Na rozegranie każdej partii zawodnicy mieli po 15 minut. Jeśli w tym czasie któremuś z graczy nie udało się zamatować przeciwnika, to partia najczęściej kończyła się tzw. „przegraną na czas”.

W turnieju rozegrano wiele ciekawych partii. W pierwszych rundach solidarnie wygrywali zawodnicy rozstawieni z najwyższymi numerami startowymi. W dalszej części turnieju było już kilka wyników tzw. „niespodzianek”. Ostatecznie w turnieju zwyciężył Mariusz Duch (GOSTMAT Gostynin). Drugie miejsce zajął kolejny szachista GOSTMAT-u Gostynin – Dominik Wypych. Trzecie miejsce zajął zawodnik Akademii Szachowej Płock – Paweł Flak. Z zawodników GOSTMAT-u Gostynin miejsce w czołowej „dziesiątce” turnieju zajął jeszcze Roman Godlewski (VI).

W klasyfikacji juniorów zwyciężył Zakrzewicz Kacper (UKS Pałac Nieborów). Drugie miejsce zajął Michałowski Patryk (UKS Szachowa Dwójka Grodzisk Mazowiecki). Trzecie miejsce zajął Skrzypczyński Kacper (UKS  SP 11 Skoczek Tczew).

Podczas uroczystego zakończenia mistrzostw najlepsi zawodnicy otrzymali puchary oraz drobne nagrody finansowe.  

Tegoroczne „Mistrzostwa Gostynina w szachach szybkich” odbyły się dzięki  wsparciu Urzędu Miasta Gostynina, MPK Sp. z o.o. Gostynin, MPEC Sp. z o.o. Gostynin, Nadleśnictwa Gostynin oraz PPHiU „ISKRO-BUD”. Organizatorzy podziękowania za otrzymaną pomoc przekazują także Szkole Tańca LATINO CAFE oraz F.H. Tom-Teks.

gostynin.pl

Czytany 1054 razy

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodaj komentarz

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Pogoda Gostynin z serwisu
OSKP Lisek
facebook_page_plugin
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Ok