• euromedia
  • wulkanizacja
  • gostynin
  • dekra1
  • okulary

  marqs AKmedia viper 

WYSZUKAJ OGŁOSZENIE

PUBLICYSTYKA

PORADY PRAWNE

ANIMAL GHOST

PARTNERZY

  • christmas.jpg
  • wallpaper.wiki-Winter-Snow-landscape-Background-PIC-WPB0092.jpg
  • maxresdefault.jpg
  • jk.png
  • fantastyczne_zwierzeta_zbrodnie_grindelwalda.jpg
  • wegiel.png
  • alabnowe.gif
piątek, 16 listopada 2018 16:44

Biblioteka na 100 lat niepodległej

Z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Miejska Biblioteka Publiczna im. Jakuba z Gostynina przygotowała dwa zestawienia – 100 lektur na 100 lat niepodległej oraz 100 autorów na 100 lat niepodległej.

„100 lektur na 100 lat niepodległej” to zestawienie 100 książek, które od początku 2018 roku były najczęściej wypożyczane przez Czytelników Wypożyczalni dla dorosłych, Biblioteki dla dzieci i młodzieży oraz Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jakuba z Gostynina. Książki z Biblioteki dla dzieci i młodzieży podzielone zostały na dwie kategorie – obowiązkowe lektury szkolne i pozostałe.

„100 autorów na 100 lat niepodległej” to lista autorów, których dzieła są najchętniej czytane przez mieszkańców naszego miasta korzystających z Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jakuba z Gostynina. Oba zestawienia powstały dzięki pomocy pracowników Wypożyczalni dla dorosłych, Biblioteki dla dzieci i młodzieży oraz Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jakuba z Gostynina.

100 LEKTUR NA 100 LAT NIEPODLEGŁEJ

  1. Gabriela Gargaś „Jutra może nie być”
  2. Krystyna Mirek „Szczęśliwy dom”
  3. Gabriela Gargaś „A między nami wspomnienia”
  4. Izabella Frączyk „Dziś jak kiedyś”
  5. Krystyna Mirek „Rodzinne sekrety”
  6. Anna Karpińska „Przysługa”
  7. Ałbena Grabowska-Grzyb „Stulecie winnych. Ci, którzy wierzyli”
  8. Ałbena Grabowska-Grzyb „Stulecie winnych. Ci, którzy walczyli”
  9. Katarzyna Michalak „Bezdomna”
  10. Gabriela Gargaś „Namaluj mi słońce”
  11. Maria Ulatowska „Domek nad morzem”
  12. Juliusz Słowacki „Balladyna”
  13. Liliana Fabisińska „Matylda i czekoladowe ciastko”
  14. Irena Jurgielewiczowa „Ten obcy”
  15. Irena Landau „Zuzia i piesek w kratkę”
  16. Anna Karpińska „Sakrament niedoskonały”
  17. Rafał Witek „Maja na tropie jaja”
  18. Katarzyna Michalak „Leśna polana”
  19. Adam Mickiewicz „Dziady”
  20. Anna Karpińska „Za jakie grzechy”
  21. Joanna Olech „Tytus superpies”
  22. Czesław Jacek Centkiewicz „Anaruk – chłopiec z Grenlandii”
  23. Lucyna Olejniczak „Hanka”
  24. Katarzyna Michalak „Czerwień jarzębin”
  25. Magdalena Witkiewicz „Czereśnie zawsze muszą być dwie”
  26. Henryk Sienkiewicz „Wybór nowel”
  27. Edyta Świętek „Zanim odszedł”
  28. Gabriela Gargaś „Pośród żółtych płatków róż”
  29. Zbigniew Dmitroca „Parasol Pana Pantalona”
  30. Katarzyna Archimowicz „W kolejce po życie”
  31. Joanna Krzyżanek „Helenka i różowe okulary”
  32. Kornel Makuszyński „Szatan z siódmej klasy”
  33. Elżbieta Rodzeń „Przyszłość ma Twoje imię”
  34. Grzegorz Kaspedke „Mity dla dzieci”
  35. Lucyna Olejniczak „Wiktoria”
  36. Krystyna Mirek „Francuska opowieść”
  37. Krystyna Mirek „Droga do marzeń”
  38. Aleksander Kamiński „Kamienie na szaniec”
  39. Małgorzata Strzałkowska „Skarb Arubaby”
  40. Agnieszka Lis „Pozytywka”
  41. Alfred Szklarski „Tomek w krainie kangurów”
  42. Gabriela Gargaś „Trudna miłość”
  43. Edyta Świętek „Cienie przeszłości”
  44. Rafał Witek „Walizka Pana Hanumana”
  45. Ałbena Grabowska-Grzyb „Ci, którzy przeżyli”
  46. Krystyna Mirek „Spełnione marzenia”
  47. Jan Brzechwa „Akademia Pana Kleksa”
  48. Artur Nowicki „Opowiem Ci mamo, co robią auta”
  49. Adam Mickiewicz „Pan Tadeusz”
  50. Irena Landau „Lenka i magiczne drzewo”
  51. Anna Karpińska „Odnajdę Cię”
  52. Lucyna Olejniczak „Matylda”
  53. Edyta Świętek „Cień burzowych chmur”
  54. Seweryna Szmaglewska „Czarne stopy”
  55. Katarzyna Bajerowicz „Opowiem Ci mamo, skąd się bierze miód”
  56. Agnieszka Antosiewicz „Najpiękniejsze opowieści przedszkolaka”
  57. Natalia Sońska „Kropla zazdrości, morze miłości”
  58. Aleksander Fredro „Zemsta”
  59. Artur Nowicki „Opowiem Ci mamo, co robią pociągi”
  60. Bolesław Prus „Wybór nowel”
  61. Edyta Świętek „Łąki kwitnące purpurą”
  62. Adrian Grzegorzewski „Czas tęsknoty”
  63. Izabela Frączyk „Spalone mosty”
  64. Henryk Sienkiewicz „Nowele”
  65. Barbara Park „Zuźka D. Zołzik na przeszpiegach”
  66. Anna Karpińska „To wszystko przez Ciebie”
  67. Eliza Piotrowska „Ciocia Jadzia”
  68. Anna Karpińska „Zostań ze mną”
  69. Janusz Christa „Szkoła latania”
  70. Gabriela Gargaś „Tyko Ty”
  71. Katarzyna Michalak „Błękitne sny”
  72. Edyta Zarębska „Antek i stara jabłonka”
  73. Jan Brzechwa „Akademia Pana Kleksa”
  74. Magdalena Witkiewicz „Po prostu bądź”
  75. Edyta Świętek „Drzewa szumiące nadzieją”
  76. Jan Parandowski „Mitologia”
  77. Karolina Wilczyńska „Zaplątana miłość”
  78. Andrzej Maleszka „Olbrzym”
  79. Karolina Wilczyńska „Marzenia szyte na miarę”
  80. Justyna Bednarek „Niesamowite przygody dziesięciu skarpet”
  81. Anna Sójka-Leszczyńska „Czytanki z obrazkami”
  82. Izabela Frączyk „Siostra mojej siostry”
  83. Edyta Zarębska „Zosia i fiołkowy kapelusz”
  84. Katarzyna Michalak „Wiśniowy dworek”
  85. Mira Jaworczakowa „Oto jest Kasia”
  86. Anna Karpińska „Pozwól się uwieść”
  87. Joanna Olech „Dynastia Miziołków”
  88. Dorota Strzemińska-Więckowiak „Rymowanki polskie”
  89. Edmund Niziurski „Sposób na Alcybiadesa”
  90. Weronika Wierzchowska „Ekstrakt z kwiatu orchidei”
  91. Eliza Piotrowska „Szkoła”
  92. Katarzyna Michalak „Dla Ciebie wszystko”
  93. Zofia Stanecka „Historia pewnego statku”
  94. Alina Centkiewiczowa „Zaczarowana zagroda”
  95. Mariusz Niemycki „Na pogotowiu”
  96. Julia Duszyńska „Cudaczek-Wyśmiewaczek”
  97. Małgorzata Musierowicz „Kłamczucha”
  98. Irena Landau „Kuba i niesforna piłka”
  99. Joanna Krzyżanek „Franek i zielony stworek”
  100. Aleksander Fredro „Zemsta”

100 AUTORÓW NA 100 LAT NIEPODLEGŁEJ

  1. Krystyna Mirek
  2. Gabriela Gargaś
  3. Agnieszka Lingas-Łoniewska
  4. Krystyna Michalak
  5. Anna Karpińska
  6. Izabella Frączyk
  7. Edyta Świętek
  8. Ałbena Grzyb-Grabowska
  9. Eliza Piotrowska
  10. Magdalena Witkiewicz
  11. Irena Landau
  12. Karolina Wilczyńska
  13. Henryk Sienkiewicz
  14. Joanna Olech
  15. Natalia Sońska
  16. Agnieszka Walczak-Chojecka
  17. Zofia Stanecka
  18. Juliusz Słowacki
  19. Rafał Witek
  20. Maria Ulatowska
  21. Adam Mickiewicz
  22. Liliana Fabisińska
  23. Lucyna Olejniczak
  24. Artur Nowicki
  25. Wiesława Bancarzewska
  26. Magdalena Kordel
  27. Agnieszka Lis
  28. Elżbieta Rodzeń
  29. Anna Mulczyńska
  30. Anna Łajkowska
  31. Katarzyna Archimowicz
  32. Irena Jurgielewiczowa
  33. Czesław Jacek Centkiewicz
  34. Zbigniew Dmitroca
  35. Kornel Makuszyński
  36. Joanna Krzyżanek
  37. Grzegorz Kaspedke
  38. Aleksander Kamiński
  39. Małgorzata Strzałkowska
  40. Alfred Szklarski
  41. Jan Brzechwa
  42. Roman Pisarski
  43. Seweryna Szmaglewska
  44. Agnieszka Antosiewicz
  45. Aleksander Fredro
  46. Adrian Grzegorzewski
  47. Barbara Park
  48. Bolesław Prus
  49. Janusz Christa
  50. Edyta Zarębska
  51. Jan Brzechwa
  52. Andrzej Maleszka
  53. Kornel Makuszyński
  54. Jan Paradowski
  55. Monika Oleksa
  56. Anna Sójka Leszczyńska
  57. Remigiusz Mróz
  58. Edyta Zarębska
  59. Justyna Bednarek
  60. Agata Kołakowska
  61. Weronika Wierzchowska
  62. Dorota Więckowiak-Strzemińska
  63. Olga Rudnicka
  64. Wioletta Sawicka
  65. Zofia Stanecka
  66. Mariusz Niemycki
  67. Edmund Niziurski
  68. Alina Centkiewiczowa
  69. Joanna Krzyżanek
  70. Małgorzata Musierowicz
  71. Julia Duszyńska
  72. Grażyna Wasilewicz
  73. Izabela Pietrzyk
  74. Barbara Kamińska-Czubała
  75. Kasia Bulicz-Kasprzak
  76. Katarzyna Kołczewska
  77. Marta Kustra-Gailewska
  78. Maria Kruger
  79. Katarzyna Zychla
  80. Maria Szarf
  81. Maria Kownacka
  82. Ewa Nowak
  83. Barbara Wicher
  84. Elżbieta Wójcik
  85. Agnieszka Gadzińska
  86. Katarzyna Sowula
  87. Joanna Krzyżanek
  88. Jagoda Michalak
  89. Paweł Beręsewicz
  90. Joanna Miszczuk
  91. Małgorzata Białek
  92. Krystyna Śmigielska
  93. Grzegorz Wójcik
  94. Dorota Gąsiorowska
  95. Barbara Gawryluk
  96. Katarzyna Misiołek
  97. Agnieszka Olejnik
  98. Danuta Pytlak
  99. Grażyna Jeronim-Gałuszka
  100. Natasza Socha

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodaj komentarz

GALERIA ZDJĘĆ

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Pogoda Gostynin z serwisu
OSKP Lisek
facebook_page_plugin