• kutno1
  • kardia
  • Sławek2
  • MAJOR

  marqs AKmedia viper 

WYSZUKAJ OGŁOSZENIE

  • Dekra2.png
  • nagrobki.png
  • SoftNet2.png
  • yesterday.jpg
sobota, 24 listopada 2018 22:28

Zostań Harcerzem

W dniach 17-18 listopada w Szkole Podstawowej im. Ppor. Emilii Gierczak w Łącku odbyły się „Dni Hufca”. 

O godz. 9.00 wszyscy Harcerze i Zuchy z gostynińskiej Trójki stawili się na rajd. Rozpoczęliśmy od apelu upamiętniającego 100. lecie istnienia ZHP w Polce. Następnie wyruszyliśmy swoimi zastępami i drużynami na rajd po okolicznych lasach. W trakcie 7. kilometrowego szlaku spotykaliśmy na swojej drodze wiele patroli, które przygotowywały nam zadania do wykonania. Były to między innymi: rozbrojenie ładunku wybuchowego, rozłożenie namiotu i hamaku, snajperskie poszukiwania w leśnym runie oraz to, co często ćwiczymy w szkole - udzielanie pierwszej pomocy. 

Zuchy i harcerze byli bardzo dzielni i gorąco się wspierali, co dla ich opiekunów było powodem do dumy i satysfakcji.

Cel i motto rajdu „Wspólnota - jedność” dały się odczuć podczas wieczornego apelu i śpiewania harcerskich piosenek: „Płonie ognisko”, „Harcerski hymn”, „Szara lilijka”, „Harcerskie ideały”. Zmęczeni, ale szczęśliwi dotrwaliśmy do wieczoru. Wspólna kolacja, długie rozmowy - wszystko to na długo pozostanie w naszej pamięci. Już nie możemy doczekać się kolejnego rajdu. Z harcerskim pozdrowieniem - czuwaj! 


Iwona Markus, Magdalena Dutkiewicz-Petz, Magdalena Apalczyk, Agnieszka Lewandowska - nauczycielki z SP 3 w Gostyninie

fot. Zbiory własne, hufiec ZHP Gostynin

  

Czytany 676 razy

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodaj komentarz

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Pogoda Gostynin z serwisu
doktor
Retro
facebook_page_plugin
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Ok