• kutno1
 • Sławek2
 • MAJOR
 • kardia

  marqs AKmedia viper 

WYSZUKAJ OGŁOSZENIE

 • Dekra2.png
 • BANER-G24.jpg
 • SoftNet2.png
 • MGajewska.png
piątek, 22 marca 2019 22:08

Roller-Nightskating w Gostyninie

W czwartek (21.03) wieczorem odbył się pierwszy z cyklu Roller-Nightskating w Gostyninie. Projekt realizowany jest w ramach Budżetu Obywatelskiego, którego liderem jest Łukasz Flejszer.

Zanim ok. 300 osób wyruszyło w sześciokilometrową trasę ulicami Gostynina, trzy zawodniczki Płockiego Towarzystwa Triathlonu, medalistki Mistrzostw Polski i uczestniczki Mistrzostw Europy we Free Styllu Slalom wystąpiły w pokazie wrotkarstwa. Chętni mogli wziąć udział w warsztatach wrotkarstwa. 

Przed startem Łukasz Flejszer prosił o zachowanie ostrożności na trasie i przypominał, że to nie jest wyścig, a Burmistrz Paweł Kalinowski życzył wszystkim bezpiecznego przejazdu i dobrej zabawy.

 

Na trasie najwięcej było wrotkarzy, sporo uczestników jechało na łyżworolkach i hulajnogach. Nie zabrakło rowerzystów i deskorolkarzy. Kilka osób biegło.

Łukasz Flejszer zadowolony jest z czwartkowego wydarzenia. - Gostynin jest prężnie rozwijającym się miastem. Budują się tu nowe bloki, ulice, place zabaw, siłownie plenerowe, mimo to, do tej pory nie powstało żadne miejsce, co więcej nie zorganizowano zbyt wielu cyklicznych wydarzeń, podczas których można by było aktywnie spędzać wolny czas. Stąd inicjatywa wdrożenia projektu Roller-Nightskating w Gostyninie, projektu, który byłby pierwszym takim wydarzeniem w mieście. Pozwoliłby na zintegrowanie lokalnych mieszkańców: dzieci, młodzieży, osób dorosłych, umocnił więzi i przyczyniłby się do budowania tożsamości społeczeństwa.

Sporty wrotkarskie w naszym mieście zdobywają coraz większą popularność, jednak brakuje odpowiedniej infrastruktury do ich uprawiania na co dzień. Drogi i chodniki nie są przyjazne dla początkujących rolkarzy, a polskie prawo o ruchu drogowym nawet nie uwzględnia takiej formy przemieszczania się. Odpowiedzią na to, są organizowane na ulicach miast bezpieczne przejazdy Nightskating” – w godzinach wieczornych, kiedy nie powodują dużych utrudnień w ruchu i stanowią znakomitą alternatywę dla wieczornych seriali, umożliwiają wspólną i bezpieczną jazdę po mieście.

- Dzięki zgromadzeniu jak największej liczby uczestników, chcemy osiągnąć kilka istotnych dla mieszkańców Gostynina celów – mówi lider projektu i wylicza.

 1. Umożliwienie uczestnikom bezpiecznego przejazdu na łyżworolkach po wyznaczonej trasie;
 2. Promowanie sportów wrotkarskich;
 3. Promowanie łyżworolek, wrotek, deskorolek jako jednego ze środków transportu w mieście;
 4. Edukacja dotycząca bezpiecznej jazdy na łyżworolkach, wrotkach, deskorolkach;
 5. Zwrócenie uwagi na obecność łyżworolkarzy i ich potrzeby (np. odpowiednia nawierzchnia i obiekty do jazdy czy uchwalenie przepisów regulujących status rolkarza na drogach);
 6. Znakomita zabawa uczestników.

- Uśmiechy na twarzach uczestników, doskonała zabawa w przebraniach i wysoka frekwencja podczas 50. minutowej zabawy, według mnie to najwyższa ocena tego wydarzenia. W opiniach podczas przejazdu jak i po uczestnicy chwalili pierwszy Night Skating w Gostyninie za niepowtarzalną atmosferę panującą podczas przejazdu i wzorowe zabezpieczenie trasy. Jako lider projektu doceniam i dziękuję za pomoc w organizacji imprezy MOSiR w Gostyninie, promocji Urzędu Miasta Gostynina, Teamowi NS (rodzicom, wolontariuszom Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Gostyninie, uczestniczkom pokazów slalomowych klubu PTT DELTA Płock), ratownikom medycznym, funkcjonariuszom policji, pracownikom ochrony osób i mienia "VIPER".

Uważam, że na tegoroczny cykl sześciu przejazdów główny wpływ mieli sami mieszkańcy (rodzice moich zawodników), którzy przyczynili się do zbierania podpisów na "Roller Night Skating w Gostyninie" Budżetu Obywatelskiego i tym samym organizacji tego przedsięwzięcia. 

Jestem pewien, że pierwszy przejazd w Powitanie Wiosny stał na bardzo wysokim poziomie. Inicjatywa ta okazała się dużym sukcesem, chociażby na frekwencję mieszkańców, świetnej atmosferze panującej podczas przejazdu i zaangażowaniu osób organizujących i zabezpieczających przejazd.

Zapraszamy na drugi przejazd już 26 kwietnia (piątek) - startujemy o godz. 20:00 z Rynku Miasta. Dominujący kolor przewodni w kostiumach to zieleń na znak budzącej się wiosny.

and.

 

Czytany 1335 razy

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Komentarze  

+2 # tryki 2019-03-24
no właśnie młodzi są zaradni - dlatego masowo uciekają =)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # Marek 2019-03-23
"Gostynin jest prężnie rozwijającym się miastem. Budują się tu nowe bloki, ulice, place zabaw, siłownie plenerowe, mimo to, do tej pory nie powstało żadne miejsce, co więcej nie zorganizowano zbyt wielu cyklicznych wydarzeń, podczas których można by było aktywnie spędzać wolny czas."

Tak prężnie, że pracy nie ma. Młodzi wyjezdzają.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-2 # marko 2019-03-23
Stale jedno i to samo, mlodzi wyjedzają bla bla bla...
Najlepiej pod nos im dac wszystko - człowieku zaradnosci troche , a nie klikasz bezsensownie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+5 # 2016 2019-03-25
I co po tej zaradności? Skoro po roku działalności trzeba zwijać biznes bo gdy się dopłaca do działalności to nie da się utrzymać. Puste lokale straszą.
Lub praca na etacie w sklepie meblowym dwa w jednym .sprzedawczyni wnosząca meble do sklepu. Za najniższą krajową. Extra nie?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Dodaj komentarz

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Pogoda Gostynin z serwisu
doktor
Retro
facebook_page_plugin
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Ok