• kutno1
  • Sławek2
  • euromedia
  • kardia

  marqs AKmedia viper 

WYSZUKAJ OGŁOSZENIE

ANIMAL GHOST

  • Dekra2.png
  • SoftNet2.png
  • nagrobki.png
  • kwojtalik.png
środa, 05 czerwca 2019 13:00

Torowe Mistrzostwa Polski we wrotkarstwie szybkim z 6 medalami dla UKS Zwoleń-Team

W miniony weekend (31.05.-2.06.2019) w Tomaszowie Lubelskim odbyły się torowe Mistrzostwa Polski, które zgromadziły ponad 300 licencjonowanych zawodników i zawodniczek z 21 klubów naszego kraju.

Zawody rozpoczęły się w piątkowe popołudnie startami w nowej konkurencji – 200 m. W kolejne dni rozegrano sprinty na 500 m oraz biegi na punkty i na eliminację. 

Zawody rozegrano w świetnych warunkach pogodowych, cieszy też obecność nowych klubów i frekwencja w niektórych kategoriach – juniorek C (młodziczek) startowało aż 58! 

Mistrzostwom Polski towarzyszyły również zmagania dzieci (roczniki 2009 i młodsi) i starty mastersów (powyżej 30 r.ż. - również o tytuł Mistrza Polski).

Impreza najwyższej rangi okazała się dużym sukcesem organizacyjnym i doskonałą promocją wrotkarstwa szybkiego w Polsce (dzięki transmisji on-line całych zawodów).

Tradycyjnie prym wiedli zawodnicy UKS Orlicy Duszniki Zdrój, UKS Znicz Kłodzko, TUKS Roztocze Tomaszów Lubelski, kluby sportowe

- z 15 letnim doświadczeniem,

- z klasami sportowymi,

- szkołami mistrzostwa sportowego,

- z zapleczem sportowym – specjalistycznymi torami o 200 metrowej pętli i profilowanymi łukami,

- systematycznym udziałem w zawodach międzynarodowych,

- obozach sportowych.  

Ponadto do walki o medale włączyli się zawodnicy z Tomaszowa Mazowieckiego (KS Pilica i IUKS Dziewiątka – z sekcji łyżwiarstwa szybkiego), Legii Warszawa, UKS Zryw Słomczyn, Sparta Grodzisk Mazowiecka. 

Wysoką poprzeczkę postawili reprezentanci UKS Zwoleń-Team, którzy wywalczyli 6 krążków torowych Mistrzostw Polski:

Kaja Sobiecka – kat. juniorka D1 – srebrny medal – 100 metrów na czas

Klaudia Tyszkiewicz – kat. juniorka młodsza (kadetka) – brązowy medal – 3000 metrów na punkty

Łukasz Flejszer – kat. masters M40 – 4 złote medale na: 200 m sprint, 500 m, 3000 m i 5000 m


Pozostałe wyniki reprezentantów UKS Zwoleń-Team:

MATEUSZ CHOJNACKI - senior
200 m sprint – 6 miejsce
500 m sprint – 7 miejsce

7000 m na eliminacje – 6 miejsce 
5000 m na punkty – 7 miejsce

ADA KAFARSKA - juniorka
200 m sprint - DSQ 
500 m sprint – 4 miejsce

3000 m na eliminacje – 4 miejsce 
5000 m na punkty – 6 miejsce

KLAUDIA TYSZKIEWICZ – kadetka/juniorka młodsza
200 m sprint - DSQ 
500 m sprint – 15 miejsce

5000 m na eliminacje – 10 miejsce 
3000 m na punkty – 3 miejsce /BRĄZOWY MEDAL torowych Mistrzostw Polski/
3000 m sztafeta amerykańska – 4 miejsce (3 sekundy straty do podium)

Zuzanna Bombała – kadetka/juniorka młodsza
200 m sprint – 18 miejsce
500 m sprint – 23 miejsce

3000 m sztafeta amerykańska – 4 miejsce (3 sekundy straty do podium)

Wiktoria Suwała – kadetka/juniorka młodsza
200 m sprint – 25 miejsce
500 m sprint – 24 miejsce

3000 m na punkty – 21 miejsce
3000 m sztafeta amerykańska – 4 miejsce (3 sekundy straty do podium)

AMELIA KULIŃSKA - młodziczka
200 m sprint – 28 miejsce 
500 m sprint – 33 miejsce

3000 m sztafeta amerykańska – 4 miejsce (w eliminacjach – brak awansu do finału)

NATALIA SARZAŁA - młodziczka
200 m sprint – 25 miejsce 
500 m sprint – 43 miejsce

3000 m sztafeta amerykańska – 4 miejsce (w eliminacjach – brak awansu do finału)

GABRIELA FIGURSKA - młodziczka
200 m sprint – 41 miejsce 
500 m sprint – 35 miejsce

3000 m sztafeta amerykańska – 4 miejsce (w eliminacjach – brak awansu do finału)

MICHAŁ PAWŁOWSKI - młodzik
200 m sprint – 10 miejsce 
500 m sprint – 12 miejsce

3000 m na eliminacje – 7 miejsce 
2000 m na punkty – 12 miejsce 

ZUZANNA GRZELECKA – juniorka D2
100 m sprint – 17 miejsce 
800 m wspólny start – 12 miejsce

200 m sprint – 8 miejsce 
1200 m wspólny start – 7 miejsceNADIA MACHAŁA – juniorka D1
100 m sprint – 8 miejsce 
800 m wspólny start – 10 miejsce

200 m sprint – 9 miejsce 
1200 m wspólny start – 11 miejsce

KAJA SOBIECKA – juniorka D1
100 m sprint – 2 miejsce /SREBRNY MEDAL/
800 m wspólny start – 4 miejsce

200 m sprint – 5 miejsce 
1200 m wspólny start – 8 miejsce

ŁUKASZ FLEJSZER - masters
200 m sprint – I miejsce /ZŁOTY MEDAL torowego Mistrza Polski/
500 m sprint – I miejsce /ZŁOTY MEDAL torowego Mistrza Polski/
3000 m – I miejsce /ZŁOTY MEDAL torowego Mistrza Polski/
5000 m – I miejsce /ZŁOTY MEDAL torowego Mistrza Polski/

W klasyfikacji klubowej Mistrzostw Polski zajęliśmy 9 miejsce (z dorobkiem 118 punktów) na 21 klubów naszego kraju, choć do czołowych klubów: Legii Warszawa, Znicza Kłodzko, Orlicy Duszniki Zdrój, Tomaszowa Lubelskiego i Mazowieckiego brakuje wiele (wieloetapowego procesu):

- bazy sportowej – toru wrotkarskiego,

- dodatkowego trenera do szkolenia młodszych grup,

- klas sportowych o profilu wrotkarstwa, które są w/w klubach,

- udziału w obozach sportowych,

- rywalizacji międzyklubowej (w tym międzynarodowej).

Moi zawodnicy (niektórzy z doświadczeniem półrocznym) rywalizowali z najlepszymi klubami na równym poziomie, czasami brakowało szczęścia, by być na podium. Sam udział w zawodach, 
oddany przez każdego zawodnika „wysiłek fizyczny, chęci” jest już sukcesem, zbieraniem doświadczeń, doskonaleniem umiejętności technicznych i taktycznych. 

Specjalistyczny tor, który w przyszłości mógłby powstać w Gostyninie na pewno przyczyniłby się do osiągania wysokich wyników sportowych na torowych Mistrzostwach Polski, międzynarodowej arenie, promowania ciekawej aktywności fizycznej w naszym mieście.

Serdecznie dziękuję zawodnikom za ambitną walkę z utytułowanymi zawodnikami naszego kraju (w tym zeszłorocznymi Mistrzami Polski).

Gratuluję wszystkim zajętych wysokich wyników, a szczególnie Kai Sobieckiej „srebrnego medalu” i Klaudii Tyszkiewicz „brązowego medalu”, których wyniki nie były przypadkowe – budowane na systematycznych treningach, wyrzeczeniach, przełamywaniem barier-rekordów, godzeniem nauki szkolnej z codziennymi, ciężkimi treningami oraz przykrościami ze strony innych zawodników, kontuzjami.
  
Dziękuję również rodzicom za „mega” wsparcie, doping, słowa otuchy, opiekę, dowóz oraz sponsorom naszego pięknego namiotu, w którym mogliśmy odpoczywać między startami:
- firmie IZOLBET p. Kazimierzowi Majchrzakowi,
- CAPITAL CARS p. Jarosław Jóźwiak,
- wójtowi Gminy Gostynin p. Edmundowi Zielińskiemu,
- bankowi BNP PARIBAS S.A. oddział Gostynin,
- ALIOR BANK p. Monice Sadowskiej-Kaniera.

Nasz udział i nawiązanie walki z elitą (w tym 6 medali) z całą pewnością były świetną wizytówką dla Miasta i Gminy Gostynin!

SPONSORZY ANALIZUJCIE TE WYNIKI I PUKAJCIE DO NAS

Już teraz zapraszamy na Uliczne Mistrzostwa Polski we Wrocławiu w dn. 15-16 czerwca 2019 r.

Łukasz Flejszer

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodaj komentarz

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Pogoda Gostynin z serwisu
Lisek retro
facebook_page_plugin
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Ok