• Sławek2
  • kutno1

  marqs AKmedia viper 

WYSZUKAJ OGŁOSZENIE

  • DEKRA.png

zwolen

  • BANER-G24-1.jpg
  • SoftNet2.png
  • BANER-G24-2.jpg
czwartek, 10 października 2019 19:30

Jest umowa na modernizację systemu oświetlenia ulicznego

Wykonawcą modernizacji systemu oświetlenia ulicznego wraz z systemem redukcji mocy, sterowania i zarządzania oświetleniem na terenie miasta Gostynina jest Centrum Zaopatrzenia Energetyki EL-TAST Sp. z o.o. z Radomia, którą reprezentował Prezes Zarządu Stefan Tatarek.

Spółka zajmuje się sprzedażą hurtową i detaliczną artykułów elektrycznych oraz kompleksową obsługą zaopatrzeniową i logistyczną inwestycji. Współpracuje z renomowanymi krajowymi i zagranicznymi producentami oferując asortyment najwyższej jakości.

Na modernizację systemu oświetlenia ulicznego wraz z systemem redukcji mocy, sterowania i zarządzania oświetleniem na terenie miasta Gostynina” Gmina Miasta Gostynina uzyskała dofinansowanie w formie pożyczki ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska zgodnie z zasadami określonymi w Regulaminie Programu priorytetowego Nr 3.3 Ochrona atmosfery SOWA – oświetlenie zewnętrzne w kwocie do 3.456.123,00 zł.

W ramach inwestycji zaplanowano montaż 1644 punktów świetlnych w tym montaż nowoczesnych opraw LED w ilości 1483 szt. w zamian za istniejące energochłonne oprawy oraz wymiana w 161 oprawach istniejących źródeł światła na zamienniki LED.

Jak mówił podczas podpisania umowy prezes Stefan Tatarek - oprawy będą bardzo dobrej jakości.

Modernizacja oświetlenia przyczyni się do zmniejszenia średniej energochłonności punktu świetlnego oraz spadku całkowitej mocy systemu oświetleniowego o około 70 proc. Konsekwencją zmniejszenia mocy zainstalowanej są oszczędności finansowe, wynikające ze zmniejszenia zużycia energii elektrycznej na potrzeby oświetlenia. Realizacja inwestycji spowoduje obniżenie zużycia energii elektrycznej o około 680 Mega Wato godzin rocznie. Oznacza to przyczynienie się każdego roku do redukcji emisji szkodliwych substancji.

Zgodnie z harmonogramem rzeczowo-terminowo-finansowym realizacja zadania planowana jest w terminie od 7.01.2020r. Do 28.02.2020r.

pt./and.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodaj komentarz

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Pogoda Gostynin z serwisu
doktor
facebook_page_plugin
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Ok