• kardia
 • MAJOR
 • kutno1
 • Sławek2

  marqs AKmedia viper 

WYSZUKAJ OGŁOSZENIE

 • Dekra2.png
 • ANNA-6.jpg
 • SoftNet2.png
 • JGoebiewski.png
poniedziałek, 12 lutego 2018 10:47

Złote gody w Zamku Gostynińskim

50 lat pożycia małżeńskiego, to wyjątkowa rocznica. 17 par z terenu Gostynina obchodziło złote gody w ubiegłą sobotę w sali kolumnowej Zamku Gostynińskiego.

Byli to:

 1. Urszula i Mikołaj Bołtryk
 2. Irena i Józef Brzęk
 3. Jadwiga i Zdzisław Brzozowscy
 4. Krystyna i Mirosław Domżał
 5. Teresa i Wiesław Kałużyńscy
 6. Stanisław i Stanisława Kowalscy
 7. Genowefa i Marian Kwiatkowscy
 8. Elżbieta i Karol Kwiatkowscy
 9. Hanna i Stanisław Łęczyńscy
 10. Janina i Zygmunt Marcinkowscy
 11. Lucyna i Bohdan Niedzielscy
 12. Anna i Ireneusz Obszyńscy
 13. Danuta i Czesław Paźgier
 14. Helena i Kazimierz Piechoccy
 15. Anna i Julian Porębscy
 16. Maria i Zdzisław Przybylscy
 17. Teresa i Tadeusz Rutowscy.

Uroczystość otworzyła kierownik Urzędu Stanu Cywilnego – Maria Rendzikowska, która powiedziała m.in. - Zgodność Waszego pożycia małżeńskiego, trud pracy i wyrzeczeń dla dobra założonej przed pół wiekiem rodziny doceniony został przez nasze władze państwowe, dowodem czego jest przyznanie Wam przez prezydenta RP specjalnych odznaczeń "Za długoletnie pożycie małżeńskie".

Gości powitał Burmistrz Paweł Kalinowski. W swoim wystąpieniu zwrócił uwagę m.in. na to, że: - Celebrowanie złotych godów, to święto nie tylko małżonków, ale także ich rodzin i przyjaciół. Pary, które wspólnie przeżyły pół wieku, niezmiennie od 50 lat dzielą się radościami i stawiają czoła codziennym trudnościom. Przywitanie na świecie dzieci, radość z ich sukcesów i ocieranie łez szczęścia czy zostanie dziadkami, to tylko niektóre z wydarzeń, cementujących Wasze wspaniałe związki.

Po uroczystym akcie dekoracji i symbolicznej lampce szampana, uroczystość uświetnił występ Zespołu Pieśni i Tańca "Promyki Lucienia".

gostynin.pl

Czytany 3242 razy

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodaj komentarz

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Pogoda Gostynin z serwisu
doktor
Retro
facebook_page_plugin
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Ok