• dekra1

Wyszukaj ogłoszenie

Publicystyka

Porady prawne

Animal Ghost

 • Dejzy
  Dejzy Młoda, 5 miesięczna suczka. Została znaleziona wraz z bratem…
 • Klara
  Klara Na tych zdjęciach jest radosna. Jeszcze kilkanaście tygodni temu…
 • Anabel
  Anabel Kotka około półtora roku, wysterylizowana, lubi się ocierać o…

Partnerzy

 • alabnowe.gif
 • BANER-G-24-2.jpg
 • wegiel.png
 • BANER-G24-1.jpg
poniedziałek, 16 kwietnia 2018 11:34

Piątkowe działania „noga z gazu”

13 kwietnia br. gostynińscy policjanci prowadzili wzmożone działania pn. ”Noga z gazu”. Podczas działań funkcjonariusze zwracali uwagę na kierowców przekraczających dopuszczalną prędkość. 

W okresie od 1 stycznia do 31 marca br. na terenie powiatu gostynińskiego doszło do 5 wypadków, w których była 1 osoba zabita i 6 rannych oraz zaistniało 77 kolizji drogowych. Jest to znaczny wzrost zdarzeń, głównie wypadków w stosunku do roku 2017, gdzie na naszym terenie policjanci odnotowali wówczas 2 wypadki, w których rannych były 3 osoby i nie było ofiar śmiertelnych. Nieodłącznym elementem najtragiczniejszych zdarzeń jest prędkość, brawura i kierowanie pod działaniem alkoholu. 
W trakcie piątkowej (13.04.) akcji „Noga z gazu” policjanci odnotowali 9 przypadków przekroczeń dopuszczalnej prędkości przez kierujących pojazdami. Dążąc do poprawy bezpieczeństwa, policjanci będą cyklicznie powtarzać tego typu akcje, ponieważ nadmierna prędkość jest nadal najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych. 
Przypominamy kierowcom o jeździe zgodnie z przepisami i znakami drogowymi. Kierowcy nie stosujący się do ograniczeń prędkości są ogromnym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego. Nadmierna prędkość i niedostosowanie jej do przepisów lub warunków ruchu jest przyczyną większości zdarzeń drogowych. Apelujemy o ostrożność! 

podkom. Dorota Słomkowska 
KPP w Gostyninie

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodaj komentarz

Najnowsze komentarze

Pogoda Gostynin z serwisu
OSKP Lisek
facebook_page_plugin