• OSKP
 • ewa
 • euromedia
 • dekra1

  marqs AKmedia viper 

WYSZUKAJ OGŁOSZENIE

PUBLICYSTYKA

PORADY PRAWNE

ANIMAL GHOST

 • Kenzo
  Kenzo Kenzo trafił do nas z gminnego kojca, gdzie czekał…
 • Do trzech razy sztuka
  Do trzech razy sztuka Postaramy się napisać ten post najspokojniej jak potrafimy, mimo,…
 • Sinus
  Sinus Nie mamy siły… Coraz częściej nachodzą nas chwile zwątpienia…

PARTNERZY

 • gostynin24a.jpg

siad

 • BANER-G24-26.4.jpg
 • nagrobki.png
 • alabnowe.gif
 • biurorachunkowe.png
 • BANER-G24-26.42.jpg
 • wegiel.png
poniedziałek, 09 lipca 2018 10:20

Oszukać przeznaczenie

Ile razy jedna istota niewiele większa od kota może oszukać przeznaczenie? Mówi się że koty mają 7 żyć, jednak to historia 8-letniej suczki Merci jest wręcz niewiarygodna.

Merci jako szczeniak trafiła do schroniska. Udało jej się przetrwać. Nie umarła na choroby zakaźne jak wiele szczeniąt w takich miejscach, udało jej się stamtąd wydostać - została zaadoptowana jeszcze jako młoda sunia do jednej ze wsi w gminie Nowy Duninów, niestety nie była tam zbyt długo, zgubiła się nowym właścicielom i tułała po lesie.

Udało jej się przetrwać. Nie umarła z wycieńczenia, nie zabiła ją choroba odkleszczowa. Zlitowała się nad nią starsza Pani mieszkająca na Brzezinnej Górze. Sunia dostała budę i miskę z jedzeniem. Sunia mimo, że zachipowana nie wróciła do domu. Starsza Pani nie wiedziała, że psiak może być zachipowany. Merci żyła w spokoju kilka lat, wydała na świat parę miotów, bo niestety nie została wysterylizowana. Na podwórku starszej Pani biegał z nią psiak będący jednym z jej potomków. Niestety czarne chmury znów zawisły nad sunią. Starsza Pani zachorowała i zmarła. Psiaki zostały same na świecie...

Udało jej się przetrwać Trafiła do nas wraz ze swoim synem Bondem... Niestety, ale w ciągu 8 lat wiele się zmieniło i nie mogła trafić do swych pierwszych opiekunów. Już miało być dobrze, już miało jej nic nie grozić. Gdy okazało się że jej wieloletni podwórkowy towarzysz poważnie zachorował. Sunia w krótkim czasie znów straciła kogoś bliskiego.

Udało jej się przetrwać. U suczki zostały zdiagnozowane guzy sutków, ponieważ była w dość dobrej kondycji, zapisaliśmy ją na zabieg usunięcia guzów razem ze sterylizacją. W trakcie zabiegu okazało się, że sunia ma zaawansowane ropomacicze... gdyby narząd pękł nie miałaby szans na przeżycie, według weterynarza mogło to nastąpić w przeciągu kilku godzin. Zdążyliśmy w ostatniej chwili.

Udało jej się przetrwać. Merci jest już po zabiegu, mimo że los ją bardzo doświadczył, to ona cieszy się z każdego dnia. Chętnie chodzi na spacery. Dokazuje z innymi psami, tuli się do ludzi. Po chorobie nie ma już śladu. To niewielka 10 kilogramowa sunia, która z utęsknieniem czeka na swojego człowieka. Czy tym razem także uda jej się przetrwać? Nie pozwólmy tej istocie z tak ogromną siłą życiową do końca życia być bezdomnym psem... Niech z naszą pomocą znów oszuka przeznaczenie, niech znajdzie nowy dom. Skoro ona się nie poddaje my również nie możemy tracić nadziei i musimy o nią walczyć mocniej niż o inne psiaki.

Jeżeli ktoś chce Merci podarować prawdziwy kochający dom prosimy o telefon: 605 974 653.

Jeżeli ktoś nie może dać jej schronienia, a chciałby pomóc nam opłacić zabiegi i utrzymanie suni zachęcamy do wpłaty.

Dane do przelewu: Fundacja dla zwierząt Animal G(h)ost 45 2490 0005 0000 4500 5267 7358 Tytułem: darowizna na cele statutowe.

Czytany 1233 razy

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Więcej w tej kategorii: « Daisy Pipi »

Dodaj komentarz

GALERIA ZDJĘĆ

NAJNOWSZE KOMENTARZE

 • List uczniów LO w TVP INFO

  Stefek
  Jestem absolwentem tego LO. Moja żona, nasi bracia, nasze dzieci. Nigdy nie korzystaliśmy z korepetycji ...
   
 • List uczniów LO w TVP INFO

  Jan
  Wina systemu - przepełnione klasy, nadmiar niepotrzebnej wiedzy, już od podstawówki brak czasu na ...
   
 • List uczniów LO w TVP INFO

  wiktor
  Rozczaruje cię pisiorku,jestem bezpartyjny od lat,ale w przeciwieństwie do ciebie i twojego ociemniałego ...
Pogoda Gostynin z serwisu
OSKP Lisek
facebook_page_plugin
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Ok