• euromedia
 • habibi
 • dekra1

 marqs bus  CJ viper 

WYSZUKAJ OGŁOSZENIE

PUBLICYSTYKA

PORADY PRAWNE

ANIMAL GHOST

 • Mika
  Mika 15 kg, przyjazna suczka. Jest wysterylizowa, odrobaczona, odpchlona, zaszczepiona.
 • Szeryf
  Szeryf Młody, około roczny piesek. Wyrósł już ze szczenięcych wad…
 • Kropka
  Kropka Jest malutką, zaledwie 8-kg sunią, sięga poniżej kolan. Ma…

PARTNERZY

 • wegiel.png
 • BANER-G241.jpg
 • BANER-G242.jpg
 • alabnowe.gif
sobota, 21 lipca 2018 11:32

Burmistrz przechodzi do ataku

Na początku obecnej kadencji samorządowej głośno było w lokalnych mediach o starszym prawniku, któremu burmistrz Paweł Kalinowski nie przedłużył umowy na obsługę prawną w Urzędzie Miasta. O prawniku – byłym funkcjonariuszu aparatu bezpieczeństwa, można sobie poczytać w Biuletynie Informacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej.

Szkoła nabyta w PRL na oficerskim kursie specjalistycznym Biura Śledczego w CW MSW w Legionowie nie poszła w las. Były oficer śledczy napisał do Rady Miejskiej w Gostyninie skargę na burmistrza Pawła Kalinowskiego. A oto niektóre bełkoty emeryta zamieszczone w piśmie: „kwota skradziona przez burmistrza”, „ukradł nam”, „głównym sprawcą kradzieży jest burmistrz”, „kradzione nie tuczy”, „szachrajstwo burmistrza”, „zmienił się na gorsze, ujawniając skłonność do kradzieży”. 

Krótko pisząc - chodzi o to, że prawnik pozwał Gminę Miasta Gostynina do sądu i przegrał proces, później sąd zasądził od powoda odpowiednią kwotę tytułem zwrotu kosztów procesu.

Można zarzucić Pawłowi Kalinowskiemu, że stracił formę bramkarza sprzed lat, kiedy grywał w Błyskawicy Lucień albo, że zaniedbał jazdę na rowerze ale sugerując, że ukradł pieniądze - to już spora przesada.

Skargę emeryta podłapał portal gostynin.info - sympatyzujący z IdG, a tam tytuł w tekście - Mocne słowa w skardze na Burmistrza - „głównym sprawcą kradzieży jest burmistrz".

Dalej czytamy - Burmistrz Paweł Kalinowski w dniu dzisiejszym (17.07 br.) zamieścił na swoim profilu społecznościowym post odnoszący się do skargi "w sprawie kradzieży pieniędzy przez Burmistrza Miasta w kwocie 5843 zł" jaka wpłynęła do Rady Miejskiej w Gostyninie wobec jego osoby.

Z tego artykułu podpisanego przez niejakiego "DO" czytelnik może odnieść wrażenie, że faktycznie burmistrz za uszami coś ma. Co to w ogóle jest? Kto to jest "DO"? 

A wystarczyło wspomnieć, że burmistrz zamierza zareagować, zgłaszając ową sprawę do prokuratury o zniesławienie i naruszenie dóbr osobistych organu Gminy tj. Burmistrza Miasta Gostynina. To było przecież napisane w poście, z którego tajemniczy redaktor "DO" portalu gostynin.info stworzył artykuł. Wówczas sprawa byłaby oczywista, że emeryt "odleciał", a burmistrz zasadnie się bronił.

Teraz burmistrz przechodzi do ataku, najpierw przekona się o tym emeryt piszący farmazony.

Andrzej Adamski

Czytany 2029 razy

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodaj komentarz

GALERIA ZDJĘĆ

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Pogoda Gostynin z serwisu
OSKP Lisek
facebook_page_plugin