• dekra1

 marqs bus   viper 

WYSZUKAJ OGŁOSZENIE

PUBLICYSTYKA

PORADY PRAWNE

ANIMAL GHOST

 • Rudy
  Rudy Teraz prawdziwa gratka dla osób marzących o wyjątkowym kocim…
 • Oszukać przeznaczenie
  Oszukać przeznaczenie Ile razy jedna istota niewiele większa od kota może…
 • Klara
  Klara Na tych zdjęciach jest radosna. Jeszcze kilkanaście tygodni temu…

PARTNERZY

jarmark

 

 • wegiel.png
 • alabnowe.gif
sobota, 16 września 2017 12:00

Ważne autorytety

Czy we współczesnym świecie potrzebujemy autorytetów? Czy tak naprawdę jest to nam potrzebne? Czy lubimy lub akceptujemy porównywanie do kogoś?

W dobie nowoczesnej technologii np. postać św. Stanisława Kostki może budzić zastanowienie. 18 września to jego dzień patronalny.

Jest patronem dzieci i młodzieży. Jako młody człowiek odznaczył się piękną postawą chrześcijańską. A cóż to znaczy? Prawdziwy chrześcijanin żyje według zasad. To one wskazują drogę i tak naprawdę postać Stanisława też wytycza jak mamy żyć. Co jest ważne? Do czego powinniśmy dążyć. List do Koryntian to taki szablon prawdziwego chrześcijanina. Pielgrzymowanie do Rostkowa to doskonały czas, by zgłębić tajemnicę Stanisława Kostki. Przejście z Przasnysza do Rostkowa to niezwykle ekscytujący moment. Już wtedy nawet młody człowiek może poczuć, że pielgrzymuje do świętego. Niesie ze sobą intencje.

Autorytety są ważne w życiu. To one pokazuje takie wartości jak: poszanowanie człowieka, życie z miłością, wiarą, nadzieją. Człowiek pisany przez duże C to człowiek, który zawsze pomoże i znajdzie czas dla drugiego. To nieważne, ile masz lat, czy jest nastolatkiem i idziesz w pielgrzymce do Rostkowa, czy jesteś już studentem, lub dawno ukończyłeś edukację. Stanisław Kostka jest świętym dla każdego, w każdym wieku i każdym czasie.

Każdy dzień zaczyna coś nowego w naszym życiu. To nowe doświadczenia, jesteśmy wrażliwsi, silniejsi. Niezwykle ważną sprawą jest wprowadzenie dziecka do dorosłego życia. Ważne by wprowadzić coś nowego, ale jest to wartościowe. Każdy człowiek ma cel w życiu. Dąży do niego. Stanisław Kostka pomimo przeszkód osiągnął cel. Dzięki miłości i kochając ludzi i Boga stał się bliżej celu. Nie żyjemy tylko dla siebie.

Jakby z delikatnością ukochanej osoby mamy usuwać wszelkie smutki, tęsknoty i przykrości. Nie szukać siebie, lecz widzieć innego. Można rzec promieniować ciepłem, miłością, radością, szczęściem, uczynnością. Tak bym określiła postać św. Stanisława.

Renata Mielniczuk

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Komentarze  

+2 # jo 2017-09-18
Pięknie Pani Renato.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # Czytający i pytający 2017-09-18
Autorka pisze: "List do Koryntian to taki szablon prawdziwego chrześcijanina". O jaki list chodzi? Stanisława Kostki? Może o nowotestamentowy? Ale w tekście NT są dwa Listy do Koryntian. Jaki szablon jest w tym liście?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Dodaj komentarz

GALERIA ZDJĘĆ

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Pogoda Gostynin z serwisu
OSKP Lisek
facebook_page_plugin