• OSKP
 • euromedia
 • dekra1
 • ewa

  marqs AKmedia viper 

WYSZUKAJ OGŁOSZENIE

PUBLICYSTYKA

PORADY PRAWNE

ANIMAL GHOST

 • Kenzo
  Kenzo Kenzo trafił do nas z gminnego kojca, gdzie czekał…
 • Do trzech razy sztuka
  Do trzech razy sztuka Postaramy się napisać ten post najspokojniej jak potrafimy, mimo,…
 • Sinus
  Sinus Nie mamy siły… Coraz częściej nachodzą nas chwile zwątpienia…

PARTNERZY

 • gostynin24a.jpg

siad

 • alabnowe.gif
 • BANER-G24-26.4.jpg
 • nagrobki.png
 • BANER-G24-26.42.jpg
 • wegiel.png
 • biurorachunkowe.png
sobota, 12 maja 2018 12:32

Życie z pasją?

Życie z pasją? Co to znaczy? Nieraz mamy dość wszystkiego, więc o co chodzi z pasją? Myślę, że każdy z nas ma pasję, może nawet nie wie, że to jest to coś co wypełnia mu czas, sprawia, że daje radości, sens życiu. To takie przeznaczenie.

Każdy ma cel, do niego dąży. W mniejszym lub w większym stopniu osiąga. Całe życie staje się dramatyczną walką o nasze życie. Ale nieraz te nasze jakby wydawać się mogło duże problemy, są niczym, kiedy dowiemy się o czyimś nieszczęściu, chorobie, kryzysie, utracie.

Każdy chciałby usłyszeć: jesteś wartościowym człowiekiem, jesteś idealny w całości, nic nie zmieniaj, taki jaki jesteś, jesteś piękny. Bo przecież w życiu ważne są zasady, dekalog, wartości, te trzy: wiara, nadzieja, miłość, niekiedy powtarzamy je do bólu. A wiecie co jest w tym najciekawsze? Pomimo, że wypełniamy życie wieloma nakazami, staramy się żyć „jak należy” nieraz przychodzi zwątpienie. Czy to co robię ma sens? Po co w ogóle ja się tego podejmuje?

Na myśl przychodzi postawa trójki pastuszków z Fatimy. Te małe dzieci doświadczyły dużej miłości. Ten wielki przywilej, jakim było dostrzeżenie objawień Matki Bożej. Zawsze kiedy mamy miesiąc maj, przypominają się te dzieci. Przecież w obecnych czasach mogły by jak inne bawić się, skakać, tańczyć. A one pomimo pracy jaką wykonywały pomagając w rodzinie musiały znieść wszystko to co przyszło. Myślę, że pomimo upływu 101 lat w tym roku od objawień Matki Bożej Fatimskiej i dzisiaj znalazłyby się osoby, które by te dzieci nie przyjęły z ciepłem i miłością. Bo zawsze chcemy coś udowadniać, dotknąć, zobaczyć, jeśli tylko słyszymy reagujemy że to nieprawda. Kiedy patrzymy na dom trójki pastuszków: Łucji, Hiacynty i Franciszka widzimy te małe istoty, które z różańcem w ręku poważnie traktowały, to co później zostało objawione.

Idziemy za słowem. Słowo jest prawdą. Nieważne, czy „mała” wiara, ale ważne, że jestem. Wiara może stać się stylem życia. Kiedy patrzymy na mury domu siostry Łucji można zastanowić się, jakby potoczyły się jej losy, jakby nie to co zaszło na kartach historii. Głęboka, prawdziwa wiara. Nieustanne zawierzenie Maryi, powierzenie jej swych trosk i szczęścia. Nie musimy na oślep szukać tego co dobre. Jeśli tylko będzie w nas iskierka wiary, życie samo pokaże, że warto zawierzyć wszystkie swoje smutki, ale radości.

Żyć z pasją, to też, jeśli ktoś żyje z miłością, uśmiechem. Wówczas wszystko co wykonuje zawodowo i prywatnie jest dla niego szczęściem. To nie jest jakieś duże, niewykonalne wyzwanie, lecz daje mu to satysfakcję. Postawa trójki pastuszków jest przykładem nieustającej, mocnej wiary, nadziei i miłości. A bez tych trzech nie ma życia z pasją. Pasja jest ważna. Nie tylko jeśli to będzie czytanie, pisanie, granie, śpiewanie, ale to po prostu „Coś” co nadaje naszemu życiu sens.

Budzimy się rano i wiemy, że mamy po co i dla kogo żyć. Trójka pastuszków ze wsi Arjustrel to niesamowity przykład wiary. Te dzieci to znak, że nieważne ile masz lat, czy ktoś ci wierzy, lecz istotne jest jakie serce masz? Czy drugi człowiek jest istotnie ważny jak ty sam.

W 2014 roku zmarł młody ks. Piotr Błoński z płockiej diecezji. Mimo młodego wieku odznaczył się niesłychaną postawą. Wiara jest potężną mocą. To on pokazał, że warto zawierzyć swoje życie Bogu i Bożemu Miłosierdziu.

„Nasza wiara zależy od miłości. To w prostych gestach, pomocy wsparciu kryją się miłość i głęboka modlitwa”.

Renata Mielniczuk

1

2

Czytany 1058 razy

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodaj komentarz

GALERIA ZDJĘĆ

NAJNOWSZE KOMENTARZE

 • List uczniów LO w TVP INFO

  Stefek
  Jestem absolwentem tego LO. Moja żona, nasi bracia, nasze dzieci. Nigdy nie korzystaliśmy z korepetycji ...
   
 • List uczniów LO w TVP INFO

  Jan
  Wina systemu - przepełnione klasy, nadmiar niepotrzebnej wiedzy, już od podstawówki brak czasu na ...
   
 • List uczniów LO w TVP INFO

  wiktor
  Rozczaruje cię pisiorku,jestem bezpartyjny od lat,ale w przeciwieństwie do ciebie i twojego ociemniałego ...
Pogoda Gostynin z serwisu
OSKP Lisek
facebook_page_plugin
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Ok