Obywatelska postawa świadka zdarzenia
Do zatrzymania doszło po telefonie świadka, który zgłosił dyżurnemu gostynińskiej komendy, że kierująca porusza się w rynku autem marki mini cooper i może być pod działaniem alkoholu. Na miejsce niezwłocznie przybyły dwa radiowozy z ogniwa patrolowo-interwencyjnego.
Zdecydowana postawa zgłaszającego być może przyczyniła się do uniknięcia tragedii, gdyż za kierownicą mini coopera siedziała 40-letnia mieszkanka Gostynina, która miała w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Kobieta została zatrzymana i doprowadzona do Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie, a samochód odholowała laweta.
Pijani kierowcy nadal jeżdżą po drogach
Apelujemy, aby każdy kto ma podejrzenie o nietrzeźwym kierującym reagował i wzywał na miejsce patrol policji. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy, nawet anonimowo, może powiadomić najbliższą jednostkę Policji o takim fakcie. Policjanci sprawdzą każdy sygnał.
Reakcja świadka godna pochwały
Nieświadomie każdy z nas bądź naszych bliskich może stanąć na drodze nietrzeźwemu kierowcy, a wtedy skutki mogą być tragiczne. Pamiętajmy, że nietrzeźwi kierujący stanowią zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Dlatego reagujmy na tego typu przypadki. Nawet anonimowa informacja przekazana policjantom przyczynia się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców.
Wysoka kara za jazdę pod wpływem
Kodeks karny za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości przewiduje karę do dwóch lat pozbawienia wolności, wysoką grzywnę oraz utratę uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.
Art. 178a. Kodeksu karnego
§ 1. Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
Napisz komentarz
Komentarze