Czterdziestu sześciu rowerzystów wyruszyło w trzech grupach w IX pielgrzymce rowerowej diecezji płockiej. W każdym dniu podróży zwiedzano i modlono się w miejscach szczególnych dla religii rzymsko-katolickiej.
Na trasie znalazły się m.in. znane świątynie w Toruniu, Bydgoszczy czy Pelplinie ale również i mniej znane jak w Piasecznie czy w Swarzewie. W tej małej miejscowości niedaleko Gniewu jest sanktuarium, które w roku 1967 wpisane zostało przez Papieża Pawła VI do Ogólnokościelnego Spisu Miejsc Łaskami Słynących. To tutaj rok później Figurę Matki Jedności ukoronował koronami papieskimi kardynał Karol Wojtyła. Przez wieki wielu ludzi doznało w Piasecznie niezliczonych łask.
W przedostatni dzień wyprawy już niedaleko Helu grupa zatrzymała się w Swarzewskim Sanktuarium Madonny. Sanktuarium Matki Bożej Królowej Polskiego Morza w Swarzewie to Kaszubska Częstochowa. W Sanktuarium znajduje się gotycka cudowna figura Matki Bożej Królowej Polskiego Morza. Wieża kościoła o wysokości 40 m widoczna jest z drogi łączącej Puck z Władysławowem, z odległości ok. 10 kilometrów.
Najdłuższy etap z Pelplina do Sianowa liczył 140 km.
Najstarszym uczestnikiem wyprawy był 71-letni Henryk Brzozowski z Gostynina, który jednocześnie był porządkowym (zamykał trzecią grupę). Gostyninianin w dobrej kondycji przejechał całą trasę i już planuje wyjazd na drugi rok w jubileuszowym wydaniu.
Przewodnikami wyprawy byli księża: Paweł Czarnecki z Płocka i pochodzący z Gostynina Sebastian Pakulski - obecnie posługujący w Pułtusku.
and.
Napisz komentarz
Komentarze