Porażka z Drukarzem

W 4 kolejce piłkarskiej V Ligi Gr. 1 seniorzy Mazura Gostynin przegrali w sobotę, 31 sierpnia na wyjeździe z Drukarzem Warszawa 0:3.

Mecz na boisku w stołecznym Parku Skaryszewskim już od początku nie przebiegał po myśli naszej drużyny. W 14 minucie akcja gospodarzy prawą stroną zakończyła się wybiciem piłki przez obronę Mazura na 15 metr, gdzie płaskim strzałem po ziemi uderzył Szymon Lewicki i dał prowadzenie Drukarzowi.

W drugiej połowie 16 minut po wznowieniu gry kontrowersyjna decyzja sędziego Jana Pawluka dała rzut karny gospodarzom. Interwencja Kamila Augustyniaka wobec wybiegającego na dogodną pozycję Marcina Dembińskiego, nastąpiła w piłkę, jednak jedenastka podyktowana została. i wykorzystał ją Maciej Szymański. Chwilę później wydawało się, że Mazur ruszy do odrabiania strat, gdyż miał ułatwione zadanie. W 64 minucie wychodzącego na czystą pozycje Adama Dubielaka faulował Wojciech Andrzejczak i Mazur grał z przewagą jednego zawodnika po czerwonej kartce. Niestety, tylko 11 minut, bo w 75 minucie drugą żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną obejrzał kapitan Mazura Piotr Dutkiewicz. Do końca meczu zmienił się tylko wynik, na 3:0 kontratak gospodarzy na bramkę zamienił rezerwowy Bartosz Zbroiński. Najlepszą okazję do zdobycia bramki Mazur miał w 78 minucie, gdy to piękny strzał Pawła Znyka tuż zza pola karnego trafił w słupek bramki.

Niestety, to czwarta z rzędu porażka Mazura w tym sezonie. Nasz zespół z zerowym dorobkiem zajmuje trzecią od końca, 13 pozycję w tabeli. Za tydzień, wyjątkowo w niedzielę, 8 września o g. 13:00 na boisku ze sztuczną nawierzchnią MOSiR Gostynin mecz 5 kolejki z Bugiem Wyszków.

Drukarz Warszawa - Mazur Gostynin 3:0 bramki: 14' Szymon Lewicki, 62' Maciej Szymański (rzut karny), 88' Bartosz Zbroiński Drukarz: Krystian Cwyl - Adam Andrzejczak, Adrian Dembiński (80' Jakub Kondeja), Marcin Bogdan, Arkadiusz Król, Maciej Szymański, Szymon Lewicki, Oskar Żurawski (80' Bartosz Zbroiński), Wojciech Andrzejczak, Oliwier Żurawski, Jakub Solecki; trener: Sebastian Kęska

Mazur: Hubert Borowy - Piotr Szulczewski, Kamil Augustyniak, Piotr Dutkiewicz, Michał Patora - Kamil Bógdał (80' Filip Bieniek), Paweł Znyk, Mateusz Ostrowski, Jan Rutkowski - Adam Dubielak, Eryk Przybylski; trener: Filip Skupiński żółte kartki: Solecki, Szymański - Dutkiewicz czerwone kartki: 64' Andrzejczak (faul) - 75' Dutkiewicz (druga żółta)