Jest pierwsza wygrana Mazura

W 5. kolejce IV Ligi Mazowieckiej w derbowym spotkaniu Mazur Gostynin wygrał 2:1 z Wisłą II Płock. Dzięki zwycięstwu Mazur opuścił ostatnie miejsce w tabeli. Spotkania derbowe zawsze motywują obie drużyny do jeszcze większej walki. Zespół Wisły wystawił pięciu zawodników, którzy zgłoszeni są do pierwszej drużyny Wisły z Lotto Ekstraklasy: Patryk Stępiński, Oskar Zawada, Patryk Wieliczko, Krystian Miś i bramkarz Marceli Zapytowski.

Po pierwszej dość wyrównanej połowie, zakończonej remisem 0:0, druga przyniosła bramki. W 57 minucie po wybiciu piłki po rzucie wolnym na strzał z około 25 metrów zdecydował się Rafał Wilamowski i piłka wpadła do bramki Wisły, strzeżonej przez Marcela Zapytowskiego. Chwilę później rezerwy Wisły powinny wyrównać, lecz w zamieszaniu podbramkowym doskonałą okazję zmarnował Adrian Szczutowski, który z kilku metrów trafił w leżącego bramkarza Mazura Klaudiusza Kurka. Mazur bronił się na własnej połowie i atakował z kontrataków. Jeden z takich, prawą stroną boiska zakończył się podwyższeniem wyniku. Jakub Kustra zagrał do Damiana Surmaka, a ten z prawej strony od bramki będąc w polu karnym dobrym strzałem trafił do siatki na 2:0. W ostatniej akcji meczu Wisła strzeliła kontaktową bramkę, w 3 minucie doliczonego czasu gry po rzucie wolnym w wykonaniu Radosława Gałązki, głową do siatki z kilku metrów trafił napastnik Nafciarzy Oskar Zawada. Zwycięstwo bardzo podbudowało podopiecznych Artura Kapeli, z których zeszła presja fatalnej serii 18 meczów bez wygranej w IV Lidze, nie uwzględniając walkowera z rundy wiosennej z Błękitnymi Raciąż. Ostatnie zwycięstwo ligowe Mazur odniósł 7 października ubiegłego roku, wygrywając 3:1 z Bugiem Wyszków.

Dzięki trzem punktom Mazur opuścił ostatnie miejsce w tabeli i obecnie z 4 punktami na koncie zajmuje 11 miejsce. Kolejne spotkanie, to powrót do rozgrywek Pucharu Polski Płockiego OZPN. Mazur w środę, 5 września o g. 16:30 zagra mecz ćwierćfinałowy na wyjeździe z występującą w Lidze Okręgowej Pogonią Słupia.

Mazur Gostynin – Wisła II Płock 2:1 Bramki: 57' Rafał Wilamowski, 75' Damian Surmak – 90+3' Oskar Zawada Mazur: Klaudiusz Kurek – Łukasz Kiełbasa, Arkadiusz Majchrzak, Bartłomiej Błachnio, Piotr Dutkiewicz – Rafał Wilamowski (77' Eryk Przybylski), Michał Patora (46' Mateusz Ostrowski) Bartłomiej Dębicki, Bartosz Wiśniewski (89' Michał Matecki) – Damian Surmak, Bartosz Komorowski (69' Jakub Kustra); trener: Artur Kapela, asystent trenera: Paweł Kowalski

Wisła II Płock: Marceli Zapytowski – Kamil Krupiński (75' Bartosz Zieliński), Mateusz Tomaszewski, Piotr Majchrzak (58' Aleksander Pawlak), Krystian Miś – Patryk Wieliczko (46' Fabian Hiszpański), Emil Szostak (60' Adrian Szczutowski), Radosław Gałązka, Patryk Stępiński – Michał Sadowski, Oskar Zawada; trener: Adam Majewski, asystent: Artur Serocki; trener bramkarzy: Grzegorz Pietrzak

Żółte kartki: Patora