Trwa dobra passa seniorów Mazura

W 6 kolejce piłkarskiej IV Ligi Mazowieckiej seniorzy Mazura Gostynin poszli za ciosem i po ostatnim zwycięstwie z Wisłą II Płock, wygrali wyjazdowy mecz z Hutnikiem Warszawa.

Mazur podbudowany przystąpił do meczu z Hutnikiem zmotywowany ostatnimi dwoma zwycięstwami – ligowym z Wisłą II Płock i pucharowym z Pogoni Słupia. Od pierwszych minut atakowali gospodarze, Mazur wyprowadził dwa groźne kontrataki, z czego jeden zakończył się bramką. W 35 minucie po strzale Mateusza Ostrowskiego piłkę odbił bramkarz Patryk Andrzejczak a dobitkę do bramki skierował Rafał Wilamowski. Po przerwie gra nie zmieniła się, Mazur atakował z kontrataku. W 56 minucie po strzale z dystansu piłka odbiła się od blokującego Erwina Nowika, jednak sędzia spotkania nie podyktował rzutu karnego. W 82 minucie stan meczu wyrównał Nowik, po rzucie rożnym uderzając piłkę głową z około 11 metrów. Na szczęście Mazur atakował do samego końca skutecznie i wywiózł z warszawskich Bielan trzy punkty. W 90 minucie po kontrataku z prawej strony piłkę w pole karne dograł Bartłomiej Dębicki a piłkę z bliskiej odległości do siatki wbił Bartosz Komorowski. Trzy punkty były najlepszym prezentem w dniu urodzin dla asystenta trenera Pawła Kowalskiego.

Mazur ma na koncie 7 punktów i w tabeli awansował na miejsce 9. W drużynie trenera Artura Kapeli zadebiutował w drugiej połowie 18-letni Vasyl Ravlyk i z dobrej strony zaprezentował się w 19 minutach gry. Kolejny mecz – 7 kolejki – w najbliższą sobotę, 15 września 2018 r. o g.11:00 na własnym boisku z Huraganem Wołomin. Hutnik Warszawa – Mazur Gostynin 1:2 Bramki: 82' Erwin Nowak – 35' Rafał Wilamowski, 89' Bartosz Komorowski Hutnik: Patryk Andrzejczak – Erwin Nowik, Bartosz Drożdżal (46' Michał Paradowski – 77' Krystian Pusiak), Łukasz Szala, Kamil Waśniowski, Grzegorz Brzeziński (72'Patryk Leśniewicz), Maciej Baranowski, Kamil Waśnowski (59' Patryk Turko) Rafał Goluch, Paweł Giel, Bartosz Ossoliński; trener: Bartłomiej Walewski Mazur: Klaudiusz Kurek – Piotr Dutkiewicz, Arkadiusz Majchrzak, Bartłomiej Błachnio, Łukasz Kiełbasa – Rafał Wilamowski (90+1' Michał Matecki), Mateusz Ostrowski (71' Vasyl Ravlyk), Bartłomiej Dębicki, Michał Patora (61' Eryk Przybylski) – Jakub Kustra (82' Bartosz Komorowski), Damian Surmak; trener: Artur Kapela żółte kartki: Mateusz Ostrowski