Trzeba się powtórnie narodzić – powiedział Jezus. A Ty możesz dosłownie to zrobić. Wierzysz? Pokaż to Bogu. Nie wierzysz? Szukaj ideałów. Wybierz szansę na piękne życie.
ROZPOCZĘCIE – 28 marca – piątek – godz. 19:00 Msza święta w kościele parafii Miłosierdzia Bożego w Gostyninie. Następnie wyjście na trasę. Zakończenie indywidualne.
Podczas przemarszu obowiązuje kilka zasad:
1. W czasie drogi krzyżowej poruszamy się w zwartych grupach lub indywidualnie.
2. Każda osoba posiada założone elementy odblaskowe (kamizelki, opaski itp. w widocznych miejscach).
3. Na drogach należy poruszać się zgodnie z zasadami ruchu drogowego.
4. Podczas zatrzymywania się przy poszczególnych stacjach (czytanie/słuchanie rozważań) oraz w czasie innych postojów zajmujemy miejsce rozważnie pamiętając o innych uczestnikach oraz o bezpieczeństwie własnym i innych.
5. Dbamy o bezpieczeństwo własne oraz innych. W przypadku trudności, idziemy sobie z pomocą.
6. W czasie drogi krzyżowej obowiązuje tzw. reguła milczenia. Obowiązuje ona od momentu rozpoczęcia drogi krzyżowej. Uszanujmy prawo innych uczestników do głębszego przeżycia misterium drogi krzyżowej dzięki spotkaniu z Bogiem w ciszy i skupieniu.
Przypominamy też, że każdy uczestnik Gostynińskiej Nocnej Drogi Krzyżowej odpowiada sam za siebie (osoby niepełnoletnie koniecznie z pełnoletnim opiekunem). Przed wyjściem proponujemy poinformować kogoś z rodziny, że wybieramy się na daną trasę.
Co zabrać?
– Więcej ubrań niż zwykle – żeby nie przemarznąć.
– Płaszcz przeciwdeszczowy.
– Dobre, sprawdzone buty.
– Jedzenie i picie – jest piątek Wielkiego Postu, ale nie zależy nam na poście w trasie. Lepiej zabrać trochę więcej, zawsze będzie można podzielić się z innymi, których spotkamy.
– Telefon (dla bezpieczeństwa z powerbankiem) oraz umówiony kontakt z bliską osobą.
– Elementy odblaskowe, kamizelka.
– Polecana jest latarka, najlepiej tzw. czołówka oraz zapasowa bateria.
– Pobrane (offline): [1] mapa trasy (linki poniżej) oraz [2] rozważania ze strony: https://www.edk.org.pl/rozwazania/. Rozważania można pobrać oraz wydrukować lub pobrać audio i odsłuchiwać, bez konieczności łącza internetowego.
Ważne
Na trasie nie ma zabezpieczenia medycznego oraz samochodów towarzyszących. W razie problemów ze zdrowiem lub opadnięcia z sił, uczestnicy na własną rękę organizują sobie pomoc.
Cała trasa to ok. 18 km (tak jak w poprzednich latach). W Mapach Google podzielona jest ona na dwie części:
– część pierwsza:
https://maps.app.goo.gl/JZ6x8gFmmo2Co3K6A
– część druga:
https://maps.app.goo.gl/EmSoZxgTJn7ocnTN7
Osobą kontaktową podczas trasy jest p. Wojciech, tel.: 790 860 002.
Zapraszamy do podjęcia wyzwania
Napisz komentarz
Komentarze