Od stycznia 2018 roku policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Gostyninie zatrzymali aż 65 blankietów prawa jazdy kierowcom, którzy kierowali pojazdem z prędkością przekraczającą dopuszczalną o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym. Niechlubnym weekendowym rekordzistą okazał się 53-letni warszawianin kierujący osobową toyotą w Kozicach. Miernik prędkości zarejestrował aż 129 km/h. Również temu kierowcy mundurowi zatrzymali prawo jazdy oraz dostał mandat i 10 punktów karnych.
Przypominamy, że nadmierna prędkość jest główną przyczyną wypadków drogowych. Dlatego policjanci będą bacznie obserwować kierowców, którzy rażąco łamią przepisy, mające wpływ na bezpieczeństwo na naszych drogach.
podkom. Dorota Słomkowska
KPP w Gostyninie
Utrata prawa jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości
Pomimo apeli nawołujących do przestrzegania prędkości czy licznych działań policyjnych, w dalszym ciągu wielu kierujących pojazdami przekracza dozwoloną prędkość. Tylko w ten weekend policjanci zatrzymali kolejne dwa prawa jazdy za kierowanie pojazdem z prędkością przekraczającą dopuszczalną o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym.
- Gostynin24
- 11.12.2018 15:45
Data dodania:
11.12.2018 15:45
Temperatura: 1°C Miasto: Gostynin
Ciśnienie: 1030 hPa
Wiatr: 8 km/h
Napisz komentarz
Komentarze