Robert Rogalski urodził się 15 grudnia 1920 r. w Siedlcach. Jest synem zawodowego podoficera Wojska Polskiego. Sam w 1940 r. wstąpił do Armii Krajowej. Doskonale pamięta swoje miasto sprzed wojny, z czasów wojennych i okresu późniejszego.
Grał m.in. w: serialach „Polskie drogi", „Dom", „W labiryncie", „Modrzejewska", filmach „Pokłosie", „Miasto'44", „Wołyń", „Pitbull. Ostatni pies”, w „Klerze”.
Mieliśmy już przyjemność spotkania Roberta Rogalskiego, więc z czystym sumieniem zapraszamy na jego wieczór w sannickim pałacu. Aktor jest przesympatycznym, pełnym werwy i poczucia humoru człowiekiem. Koniecznie trzeba usłyszeć jego głos, zobaczyć duszę. Tak właśnie, zobaczyć duszę, bo kiedy prezentuje poezję, duszę ma wypisaną
na twarzy i w gestach.
Do Sannik Robert Rogalski przyjedzie z książką „Siedlce - okupacja - teatr. Wspomnienia
z lat 1920-2018". Blisko równolatek Polski niepodległej pokazuje w tej publikacji porządny kawał naszej historii. Jest Polakiem z krwi i kości, nie rozumie wielu zachowań ludzi mieniących się patriotami, o czym dobitnie powiedział sześć lat temu dziennikarzowi Wyborczej: „11 listopada 1939 r. zaintonowałem w siedleckim kościele Boże, coś Polskę. Pieśń wylała się na ulicę, to było wspaniałe uczucie, choć wokół okupacja. A teraz w Warszawie maszerują jacyś, urągają, niszczą, co wspólne. To jest właśnie antypolskie”.
(Źródło: Paweł Smoleński, Opowiedziałem o tym, co dla mnie ważne, „Gazeta Wyborcza”, 23 listopada 2012”
Zapraszamy serdecznie w środę, 23 stycznia, o godzinie 17 do sannickiego pałacu. Będzie kawka i herbatka oraz coś słodkiego. Gwarantujemy wspaniałą atmosferę oraz niezapomniane wrażenia i rozmowy.
Monika Gadzińska
Europejskie Centrum Artystyczne im. Fryderyka Chopina w Sannikach
Napisz komentarz
Komentarze