Swoją osobowość artystyczną wykształciła pod kierunkiem Katarzyny Popowej-Zydroń, następnie w czasie studiów w warszawskim Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina, w klasie fortepianu prof. Piotra Palecznego oraz w klasie kameralistyki prof. Krystyny Makowskiej-Ławrynowicz. W roku 2009 artystka uzyskała dyplom z wyróżnieniem. Pianistka zdobyła wiele nagród w międzynarodowych i ogólnopolskich konkursach pianistycznych. W 2015 roku Narodowy Instytut Fryderyka Chopina wydał płytę CD z chopinowskimi interpretacjami Karoliny Nadolskiej.
Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina przyznał Karolinie Nadolskiej tytuł doktora sztuk muzycznych. Pianistka kontynuuje solistyczną i kameralną działalność koncertową, odnosząc jednocześnie sukcesy w pracy pedagogicznej, jako adiunkt warszawskiego Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina.
Małgorzata Kożuchowska
W 1994 ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie. Po studiach rozpoczęła pracę w warszawskim Teatrze Dramatycznym, a od 2005 należy do zespołu aktorskiego Teatru Narodowego. Popularność przyniosły jej role filmowe i telewizyjne w takich produkcjach, jak: „Kiler”, „Kiler-ów 2-óch”, „M jak miłość”, „Zróbmy sobie wnuka”, „Rodzinka.pl”, ”Prawo Agaty”i „Druga szansa”. Zajmuje się także dubbingiem: podkładała głos, m.in. Glorii w serii filmów „Madagaskar” or
Jest laureatką wielu nagród i wyróżnień, m.in. przyznawanych przez publiczność. Dwukrotna laureatka Tele Kamery dla najlepszej aktorki, laureatka Złotej Kaczki dla najlepszej aktorki. Za rolę Ewy Szańskiej w filmie „Kiler” Juliusza Machulskiego została wyróżniona na 27. Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych „Młodzi i Film” nagrodą Super Jantara za najlepszy debiut aktorski ostatniego dziesięciolecia. Otrzymała główną nagrodę za rolę Żony w przedstawieniu Teatru Telewizji „Ich czworo” Gabrieli Zapolskiej w reżyserii Marcina Wrony na 16. Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej „Dwa Teatry” w Sopocie.
Po koncercie zapraszamy, jak zwykle, na wystawę. Tym razem będzie to finisaż ekspozycji malarstwa dwóch młodych artystów.
Bartosz Bębenista
Pochodzi ze Słubic na Mazowszu. Uczęszczał do Liceum Plastycznego w Płocku o profilu reklama wizualna, gdzie rozwijał się pod okiem m.in. Zofii Samusik-Zaremby, Anny Macionek-Stańko oraz Anny Lewandowskiej. Następnie rozpoczął studia na Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi na kierunku wzornictwa wydziału Wzornictwa i Architektury Wnętrz, które zwieńczył dyplomem licencjackim pod okiem promotor dr Anny Wrzesień. Ukończył studia na Uniwersytecie Łódzkim o profilu Zarządzanie Marketing na wydziale Zarządzania. Aktualnie zajmuje się projektowaniem komunikacji wizualnej dla firm tworząc identyfikacje, key-visuale, projektuje opakowania, formy przestrzenne 3D przemysłowe i funkcjonalne, doradza w designie oraz szeroko rozumianej komunikacji internetowej. Przeplata multidyscyplinarne umiejętności z różnych etapów kształcenia przekładając je na życie zawodowe oraz twórcze.
Rafał Wachowicz
Pochodzi z Sannik, jest absolwentem I Prywatnego Liceum Plastycznego w Płocku i Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Dyplom uzyskał w 2017 roku. Uczestnik wielu wystaw grupowych takich jak: Forma idealna 2.02020.. (Płock, 2011 r.), Blizna na kobiecości (Łódź, 2015 r.), Interpretacja rzeczywistości (Łódź, 2017 r.), a także plenerów oraz warsztatów artystycznych Obecnie prowadzi własną działalność gospodarczą skupiającą się głównie na projektowaniu graficznym oraz malarstwie cyfrowym.
Wystawę można oglądać do 26 lutego.
Monika Gadzińska
ECA Sanniki
Napisz komentarz
Komentarze