Stolarz i Oziemski walczyli o Ekstraklasę

W miniony weekend w Toruniu odbył się finałowy turniej I ligi beach soccera. Ekipy z całej Polski walczyły na specjalnie wybudowanym boisku przy Centrum Handlowym "Plaza". W mieście Kopernika grali też gostyninianie.

Jedną z dziewięciu drużyn walczących o awans do Ekstraklasy była Zgoda Chodecz Beach Soccer Team. Trener drużyny Jacek Ziober powołał dwóch zawodników z Gostynina - Bartłomieja Stolarza (nr 1) oraz Krzysztofa Oziemskiego (nr 9). Klub przystępował z celem odrobienia strat z pierwszego turnieju w Białymstoku.

W pierwszym meczu Zgoda pokonała ówczesnego wicelidera, Hetmana Tykocin aż 13:9! Drużyny wyrównały historyczny rekord bramek w meczu I ligi beach soccera. Co ciekawe, 6 godzin po końcowym gwizdku Zgody w kolejnym z meczów padł nowy rekord (23 bramki w meczu Heiro Rzeszów - Kotwica Kołobrzeg).

Sobotni wieczorny mecz dla zespołu z Chodcza skończył się pechowo, gdyż Zgoda do pięciu minut przed końcem prowadziła 6:3, by ostatecznie doprowadzić do wyrównania po 6. Ponieważ mecze w piłce plażowej nie mogą skończyć się remisami, do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka. Ta także nie wykazała zwycięzcy, zatem BSC Termy Poddębice wygrały po karnych ze Zgodą 3:1.

W niedzielę w pierwszym meczu Zgoda pokonała Kotwicę Kołobrzeg aż 12:1. Czterokrotnie drogę do bramki znalazł napastnik Krzysztof Oziemski zdobywając cztery bramki w cztery minuty (29', 30', 31', 32')! Wcześniej w 28' minucie bramkę z rzutu wolnego z ponad 30 metrów zdobył bramkarz Bartłomiej Stolarz.

Ostatni mecz z liderem, Zgoda przegrała 3:4 (2:0, 0:3, 1:1). Drużyna Rapidu Lublin przypieczętowała awans do Ekstraklasy razem z gospodarzem obiektu, FC Toruń.

Zgoda po turnieju w Toruniu zajęła 4. miejsce, jednakże podsumowując obydwa turnieje I ligi Zgoda uplasowała się na 8. miejscu.