Dlatego jeśli marzymy o ogniu rozjaśniającym nasze wnętrze w zimowe wieczory, warto zastanowić się, jakie rozwiązanie będzie dla nas najlepsze. Tradycyjny kominek ma swój niepowtarzalny charakter, tak jak trzaskające polana i zapach żywicy - nie może być zastąpiony czymś identycznym. Jednak poza romantyczną wizją, trzeba wziąć pod uwagę koszty utrzymania, dostarczania i przechowywania opału, a także zagrożenia, jakie ze sobą niesie. Stąd pomysł na alternatywne rozwiązanie.
Biokominek - co to znaczy?
Biokominek to specjalny rodzaj kominka gdzie zamiast drewna używa się płynnego opału w postaci cieczy lub żelu stworzonych na bazie alkoholu. W wyniku reakcji spalania nie wydzielają się zapachy, nie ma też dymu, a w efekcie spalania powstają substancje składem zbliżone do powietrza którym oddychamy. W wyniku spalania biopaliwa wydziela się za to para wodna, a więc przeciwnie do tradycyjnego kominka, wersja bio dodatkowo nawilża powietrze.
Jest wyjątkowo przyjazny w montażu - nie wymaga żadnych pozwoleń, ani podłączenia do przewodu kominowego, dlatego mamy pełną dowolność jeśli chodzi o pomieszczenie w którym go sytuujemy. Sprawdza się nie tylko w domach jednorodzinnych, ale też w mieszkaniach. Jako, że wciąż jest to jednak żywy ogień, nie należy tego robić w bezpośredniej bliskości materiałów łatwopalnych. Można również wybrać biokominek wolno stojący, na kołkach które umożliwią nam jego przemieszczanie - dzięki czemu możemy go używać jedynie w sezonie jesienno-zimowym. Interesującą opcją są modele umieszczane bezpośrednio w ścianie lub nawet na suficie, tworząc jednolitą płaszczyznę z powierzchnią. Warto sprawdzić i zaopatrzyć się w świetnie wyglądające biokominki https://www.komineo.pl/biokominki
Biokominek to nie tylko element wystroju wnętrza, ale też dodatkowe źródło ciepła. Nie jest w stanie zastąpić całej instalacji, ale z pewnością ogrzeje pomieszczenie w którym jest umieszczony.
Napisz komentarz
Komentarze