Po co montuje się kratki kominkowe?
Podstawową funkcją kratek kominkowych jest regulacja temperatury wewnątrz kominka i ochrona przed przegrzaniem wkładu. Co ważne kratki umożliwiają dystrybucję ogrzanego powietrza do pomieszczenia. Dostarczają też do środka paleniska niezbędny do procesu spalania tlen. Kratki kominkowe łączą w sobie funkcjonalność ze stylowym wyglądem. Oprócz wymienionych wyżej funkcji są elementem dekoracyjnym stanowiącym zwieńczenie instalacji kominkowej. Podejmując decyzję o zakupie konkretnego modelu kratki kominkowej, możemy skorzystać z pomocy profesjonalnego sklepu, w którym nie tylko zakupimy dany produkt, ale także uzyskamy pomoc we właściwym jego doborze. Konsultacja z profesjonalistą pomoże rozwiać wszelkie wątpliwości i podjąć świadomą decyzję o zakupie.
Jakie są rodzaje kratek kominkowych?
Kratki kominkowe możemy sklasyfikować ze względu na funkcje, jakie pełnią. Zgodnie z takim założeniem wyróżniamy kratki wlotowe i wylotowe. Pierwsze z nich montowane są w dolnej części kominka, a do ich zadań należy doprowadzanie powietrza do paleniska. Drugi z rodzajów montowany jest na otworach wentylacyjnych w górnej części kominka. Jego zadaniem jest odprowadzanie ciepłego powietrza na zewnątrz instalacji. Oprócz tego wyróżniamy kratki dekompresyjne instalowane w niewielkiej odległości od sufitu i chroniące przed jego nadmiernym przegrzaniem, które mogłoby prowadzić do strat ciepła. Na koniec kratki ozdobne, które jak sama nazwa wskazuje, pełnią głównie funkcję dekoracyjną. Możemy do nich zaliczyć kratki typu luft, które sprawdzą się znakomicie w nowoczesnych pomieszczeniach.
Wybierając odpowiednią kratkę kominkową, powinniśmy dużą wagę przywiązać do jakości materiałów, z których jest wykonana. Oprócz tego zwrócić należy uwagę na funkcjonalność i spoglądając okiem dekoratora zdecydować się na model, który stanowić będzie idealne zwieńczenie aranżacji. Sprawdzone kratki kominkowe warto sprawdzić na https://sklep.komo.pl/kratki-kominkowe
Napisz komentarz
Komentarze