Reklama

Problem z nadmiernym wypadaniem lub przetłuszczaniem się włosów? Umów się na wizytę u trychologa!

Masz wrażenie, że w ostatnim czasie wypada Ci znacznie więcej włosów niż kiedyś? Zmiana pielęgnacji nie przyniosła żadnych rezultatów, wręcz z każdym dniem jest coraz gorzej? Nie wydawaj kroci na szampony i odżywki z drogerii, tylko jak najszybciej udaj się do trychologa. Kim jest i czym zajmuje się trycholog? Kiedy umówić wizytę u tego specjalisty?

Łysienie i choroby skóry głowy to problemy, które dotykają coraz więcej osób. Skutecznie wpędzają w kompleksy i obniżają poczucie własnej wartości. Nie są jednak powodem do wstydu. Szybko wdrożone leczenie zapobiegnie rozwojowi schorzenia, a co za tym idzie, powstaniu nieodwracalnych jego skutków. W znalezieniu przyczyny problemu i przygotowaniu planu leczenia pomoże trycholog.

Kim jest trycholog i czym się zajmuje?

Trycholog często nazywany jest „lekarzem od włosów”, przez co wielu osobom wydaje się, że ukończył on medycynę, ale w rzeczywistości tak nie jest. Trycholog jest specjalistą, który zajmuje się wyłącznie włosami i skórą głowy, nie diagnozuje innych problemów skórnych. Ma wiedzę dotyczącą wszelkich zmian na skórze głowy, potrafi je rozpoznać i skutecznie im zaradzić.

Podczas wizyty trycholog ocenia stan skóry głowy, cebulek włosowych i kondycję włosów. Dzięki wnikliwej analizie ustala przyczyny występowania schorzeń skóry głowy czy problemów z nadmiernym wypadaniem włosów. Na podstawie poczynionych ustaleń dobiera indywidualny dla pacjenta sposób pielęgnacji włosów i skóry głowy, a jeśli istnieje taka potrzeba, metodę leczenia schorzenia.

Kiedy warto umówić wizytę u trychologa?

Nadmierne wypadanie włosów to problem, który dotyka przede wszystkim mężczyzn, ale coraz częściej też kobiety. Każdego dnia gubimy do 100 włosów i jest to całkowicie normalne. Naszą czujność powinna wzbudzić sytuacja, gdy ta ilość kilkukrotnie się zwiększy.

Przyczyn utraty włosów może być wiele. Stres, źle zbilansowana dieta uboga w witaminy i składniki odżywcze, przyjmowanie niektórych leków czy choroby skóry głowy (np. łojotokowe zapalenie skóry) to tylko niektóre z nich. W ustaleniu tej właściwej pomoże trycholog.

Utrata włosów to nie jedyny powód, by skorzystać z pomocy trychologa. Jeśli zauważyłeś, że skóra głowy jest zaczerwieniona, pojawiły się na niej krosty lub łupież, a stan włosów pozostawia wiele do życzenia, również powinieneś umówić się na wizytę u tego specjalisty.

Jakie problemy z włosami leczy trycholog?

Czasem ustalenie przyczyny nadmiernego wypadania włosów lub schorzeń w obrębie skóry głowy jest trudne i wymaga czasu, ale im szybciej poddasz się badaniu, tym szybciej dowiesz się, co Ci dolega i jak to leczyć.

Najpopularniejsze problemy z włosami, jakim jest w stanie zaradzić trycholog to nadmierne wypadanie włosów, przetłuszczająca się skóra głowy lub włosy, łysienie androgenowe czy łojotokowe zapalenie skóry. Specjalista pomoże też pozbyć się łupieżu czy zaczerwienienia, podrażnienia i swędzenia skóry głowy. Dobierze właściwy sposób leczenia przy łuszczycy,  jak i atopowym zapaleniu skóry.

Pierwsza wizyta u trychologa – jak wygląda?

By ułatwić trychologowi pracę, przed wizytą u niego nie powinno się myć głowy przez co najmniej 24 godziny. Po myciu głowy należy zrezygnować z używania produktów do stylizacji włosów takich jak odżywki, lakiery, pianki czy żele. Dzięki temu trycholog przy pomocy specjalistycznej kamery będzie w stanie w pełni ocenić stan skóry głowy oraz stopień pracy gruczołów łojowych.

Na pierwszej wizycie trycholog najprawdopodobniej przeprowadzi z Tobą szczegółowy wywiad. Zostaniesz poproszony o wykonanie podstawowych badań krwi. Miej ze sobą listę przyjmowanych leków oraz stosowanych produktów do pielęgnacji włosów.

Obszerny wywiad oraz badanie skóry głowy pozwoli trychologowi zarówno określić rodzaj problemu, oraz jego przyczynę, jak również dobrać odpowiedni lek na schorzenie i sposób pielęgnacji włosów i skóry głowy.

Jak długo trwa leczenie trychologiczne?

Wszystko zależy od skali problemu. W większości przypadków w przebiegu leczenia ma miejsce pierwsza wizyta, na której pacjent otrzymuje plan leczenia, a później seria wizyt kontrolnych w odstępach co kwartał, by ocenić skuteczność wdrożonych metod.

Trycholog wykonuje również zabiegi trychologiczne takie jak mezoterapia igłowa, mikronakłuwanie skóry głowy, osocze bogatopłytkowe czy darsonval. Jeśli pacjent zdecyduje się na któryś z nich, wtedy koniecznych będzie od 4 do 8 wizyt w tygodniowych odstępach.

Problemów z włosami nie powinno się lekceważyć, gdyż większości z nich można skutecznie zaradzić. Właściwie dobrana kuracja trychologiczna pozwoli pozbyć się stanów zapalnych, spowolnić lub powstrzymać wypadanie, a w niektórych przypadkach nawet pobudzić wzrost nowych włosów. Już dziś umów się na wizytę u trychologa w Opolu i przekonaj się, jakie efekty można uzyskać w Twoim przypadku.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
pochmurnie

Temperatura: 15°CMiasto: Gostynin

Ciśnienie: 1027 hPa
Wiatr: 10 km/h

Ogłoszenia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama