Reklama

Marszałek Adam Struzik w Prezydium Komitetu Regionów

Podczas sesji plenarnej Komitetu Regionów Unii Europejskiej na lata 2020-2025 marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik został ponownie wybrany w skład jego Prezydium. Jest to uznanie dotychczasowych zasług.

Zastępcą marszałka na tym stanowisku został Ludwik Węgrzyn. Przewodniczącym Komitetu Regionów został Apostolos Tzitzikostas, a I wiceprzewodniczącym Alves Cordejro.

Marszałek Adam Struzik reprezentuje województwo mazowieckie w Komitecie Regionów UE już od 2004 r. Obserwatorem był od 2002 r., a pełne członkostwo uzyskał po przystąpieniu Polski do Unii Europejskiej. Dziesięć lat temu, 10 lutego 2010 r., powołano go w skład Prezydium Komitetu Regionów.

Do tej pory marszałek Adam Struzik uczestniczył w pracach komisji COTER (Komisja Polityki Spójności Terytorialnej i Budżetu UE) oraz ENVE (Komisja Środowiska, Zmiany Klimatu i Energii). Jest także członkiem grup międzyregionalnych „Regiony Morza Bałtyckiego” i „Zdrowie”.

Europejski Komitet Regionów to organ doradczy i opiniodawczy UE, powołany do życia w 1994 r. na mocy Traktatu o Unii Europejskiej z Maastricht. Należą do niego przedstawiciele samorządów lokalnych i regionalnych Unii Europejskiej (UE). Komitet Regionów powołano by przedstawiciele władz na szczeblu lokalnym i regionalnym mieli wpływ na stanowienie prawa w UE. Jest to o tyle ważne, że większość prawodawstwa UE wdrażane jest na szczeblu lokalnym lub regionalnym.

Rola Komitetu Regionów polega na reprezentowaniu na forum unijnym stanowisk władz lokalnych i regionalnych wobec ustawodawstwa UE poprzez wydawanie opinii na temat propozycji legislacyjnych Komisji Europejskiej. Zarówno Komisja Europejska, Parlament Europejski, jak i Rada Europejska, są zobowiązane do zasięgania opinii Komitetu Regionów w sprawach, które bezpośrednio dotyczą władz lokalnych i regionalnych.

Marta Milewska

Rzeczniczka Prasowa

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

dan 14.02.2020 16:20
bardzo zapracowany !!! Tylko dlaczego coraz grubszy ??

zachmurzenie małe

Temperatura: 5°C Miasto: Gostynin

Ciśnienie: 1032 hPa
Wiatr: 13 km/h

Ogłoszenia
Mieszkanie z balkonem na nowym osiedlu Mieszkanie z balkonem na nowym osiedlu Posiadamy do sprzedaży nowoczesne, bardzo atrakcyjne mieszkanie o powierzchni 54 m2. Mieszkanie składa się z salonu z aneksem kuchennym, przestronnej sypialni, przedpokoju oraz łazienki z Wc. Wszystkie pomieszczenia pięknie doświetlone są, naturalnym światłem dziennym. Z salonu prowadzi wyjście na duży balkon z pięknymi widokami na okoliczne tereny zielone. Do lokalu wchodzi się, przez szeroki przedpokój, w którym znajduje się przeszklona i pojemna szafa na ubrania. Mieszkanie urządzone w bardzo wysokim standardzie, zlokalizowane w nowoczesnym budownictwie, przy ul. Kutnowskiej w Gostyninie. Lokal przygotowany do zamieszkania od zaraz, bez najmniejszego wkładu finansowego. Nowoczesna, czysta i zadbana klatka schodowa. Nieruchomość z podziemnym parkingiem, gdzie znajduje się miejsce postojowe, przypisane do przedmiotowego lokalu oraz niewielka komórka lokatorska. Dodatkowo przed blokiem znajduje się wygodny parking. Osiedle pięknie usytuowane, wśród otaczającej zieleni. Cena: 520 000 zł do negocjacji. Zapraszamy do zakupu! Mieszkanie posiada księgę wieczystą! Prezentacja w naszym biurze jest bezpłatna i niezobowiązująca! Kupujący płaci prowizję tylko i wyłącznie w przypadku zakupu danej nieruchomości. Obsada Biura Solid-Nieruchomości ul. Wojska Polskiego 27/67 09-500 Gostynin (budynek Poczty Polskiej) Niniejsza oferta została przygotowywana na postawie informacji uzyskanej od właściciela oraz oględzin i zdjęć nieruchomości wykonanych przez BON Solid. Jednak wszelkie informacje w niej zawarte mogą ulegać aktualizacji. W związku z czym dane zawarte w ogłoszeniu mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama