1. Kredyt samochodowy - kiedy warto go rozważyć?
2. Kto może skorzystać z kredytu samochodowego?
3. Całkowita kwota kredytu to nie wszystko - na co zwrócić uwagę przy wyborze pożyczki?
4. Kredyt gotówkowy na samochód - kiedy nie warto go brać?
Kredyt samochodowy - kiedy warto go rozważyć?
Kredyt na samochód może być przydatnym narzędziem w wielu sytuacjach, na przykład wtedy, gdy pojazd jest naszym codziennym narzędziem pracy. Dzięki lepszemu autu będziemy w stanie sprawniej się poruszać, co przełoży się na naszą ogólną produktywność i komfort. Kolejnym przykładem, gdzie zakup auta jest ważny i potrzebny, może być także powiększenie się rodziny lub zmiany w stylu życia, które wymuszają na nas większą mobilność. Więcej na ten temat znajdziesz na stronie: http://kredytna4kolka.pl/wczesniejsza-splata-kredytu-samochodowego-czy-sie-oplaca/.
Kto może skorzystać z kredytu samochodowego?
Opcja kredytu gotówkowego na samochód jest często dostępna bezpośrednio w salonach u dealerów marki, która nas interesuje. Możemy także zdecydować się na pożyczkę w banku, o którą należy odpowiednio wcześniej zawnioskować. Upewnijmy się również, ile dokładnie przyjdzie nam zapłacić za upatrzone auto, a także sprawdźmy czy nasza zdolność kredytowa pozwoli nam na zaciągnięcie kredytu na taką kwotę. Dobrze jest również określić, jaki procent budżetu będzie stanowiła rata i jak szybko będziemy mogli spłacić zobowiązanie.
Całkowita kwota kredytu to nie wszystko - na co zwrócić uwagę przy wyborze pożyczki?
Wybierając kredyt samochodowy online powinniśmy zwrócić uwagę nie tylko na to, ile możemy pożyczyć, ale również na to, na jakich warunkach zawieramy umowę z bankiem. Do najważniejszych parametrów pożyczek zaliczamy kolejno takie elementy, jak:
-
rzeczywista roczna stopa oprocentowania RRSO: jej wysokość wskazuje, jak dużo będziemy musieli oddać bankowi w zamian za udzielenie kredytu;
-
oprocentowanie kredytu samochodowego: o tyle więcej musimy oddać w ratach, bez uwzględnienia ubezpieczenia i innych dodatkowych kosztów;
-
wysokość miesięcznej raty: powinna stanowić możliwie jak najmniejszy procent naszego budżetu;
-
ubezpieczenie: możemy wykupić je dobrowolnie, choć czasem pożyczkodawca może go także od nas wymagać. Dzięki ubezpieczeniu nie musimy martwić się o nieprzewidziane wypadki, jednak z drugiej strony podnosi ono całkowity koszt kredytu.
Poza kosztami samej pożyczki do zakupu nowego samochodu powinniśmy doliczyć także koszty rejestracji, polisy AC i OC, a także wszelkich innych niezbędnych dokumentów, które pozwolą nam na swobodne poruszanie się po ulicy.
Kredyt gotówkowy na samochód - kiedy nie warto go brać?
Choć kredyty samochodowe to świetna opcja dla wielu osób, nie zawsze powinniśmy na nich polegać. Jeżeli miesięczna rata będzie stanowić znaczą część naszego dochodu lub gdy nie potrzebujemy nowego auta do żadnej konkretnej czynności w ciągu dnia, lepszym wyjściem z sytuacji jest zakup tańszy, wybór opcji używanej lub całkowite wstrzymanie się z zakupami u dealera. Przed podjęciem decyzji powinniśmy również zastanowić się, czy będziemy w stanie utrzymać wybrany samochód na co dzień - jeżeli nie mamy co do tego pewności, wtedy także dobrze jest przemyśleć swój zakup.
Napisz komentarz
Komentarze