Stworzenie bezpiecznych przejść dla pieszych i mobilnych uczestników ruchu drogowego to podstawa, szczególnie jeśli chodzi o duże miasta. Nowoczesna kładka pieszo rowerowa to innowacyjne rozwiązanie, które można wykorzystać zarówno podczas remontów, jak i tworzenia przejść, np. ponad powierzchnią rzeki czy torowiska.
Modułowy most dla pieszych i rowerzystów – co to takiego?
Rozwój nowoczesnych technologii umożliwił stworzenie innowacyjnych rozwiązań, takich, jak modułowa kładka dla pieszych i rowerów. Takie konstrukcje są obecnie stosowane w celu zapewnienia bezpiecznego przejścia w takich miejscach, jak:
- okolice przeprowadzania prac remontowych i głębokich wykopów,
- przejścia nad autostradami i rzekami,
- obejścia dużych skrzyżowań w miastach.
Nowoczesna kładka dla pieszych nad autostradą lub drogą szybkiego ruchu to świetne rozwiązanie, które gwarantuje pełnię bezpieczeństwa oraz możliwość zachowania płynności ruchu – zarówno dla pieszych, jak i rowerzystów.
Kładka rowerowa i piesza – czy kompozytowe konstrukcje są bezpieczne?
Modułowe kładki dla pieszych i rowerzystów są wykonane z wytrzymałego kompozytu, który nie ulega uszkodzeniu w wyniku oddziaływania zewnętrznych czynników atmosferycznych. To opłacalna, ciekawa oraz ekologiczna alternatywa dla znanych dotychczas konstrukcji tymczasowych – stalowych lub drewnianych.
Kładka piesza i rowerowa z kompozytu jest coraz chętniej wybierana przez deweloperów, inwestorów, a nawet projektantów przestrzeni publicznej. Dlaczego? Otóż umożliwia stworzenie naprawdę bezpiecznej infrastruktury z zachowaniem doskonałego poziomu przepływu ruchu w wybranej lokalizacji.
Kładka piesza i most rowerowy w jednym – jakie udogodnienia można zastosować?
Kładka dla pieszych nad rzeką, autostradą lub nad skrzyżowaniem w centrum miasta zapewnia szereg udogodnień. Oprócz tego, że sposób zbudowania takiej konstrukcji jest wyjątkowo prosty (ze względu na zastosowanie systemu modułowego, dodatkowo nowoczesne kładki mogą być wyposażone w takie udogodnienia, jak:
- system kamer,
- oświetlenie,
- sygnalizację świetlną,
- podjazdy dla osób niepełnosprawnych,
- bezpieczne uchwyty boczne dla dzieci,
- antypoślizgową powierzchnię.
Podsumowując: w infrastrukturze miejskiej kładki pieszo-rowerowe znajdują szereg zastosowań, nawet w długoterminowym ujęciu. Modułowe, kompozytowe rozwiązania nie ulegają uszkodzeniu nawet przez wiele miesięcy użytkowania.
Co więcej, innowacyjne kładki i mosty mogą też być wyposażone w windy osobowe i schody. To wszystko po to, aby zapewnić jak największy komfort i bezpieczeństwo poruszania się po kładkach, niezależnie od miejsca ich montażu.
Napisz komentarz
Komentarze