Technologia druku 3D umożliwia wytwarzanie przestrzennych przedmiotów. Jest stosowana w przemyśle do tworzenia prototypów oraz części zamiennych, w architekturze do tworzenia makiet oraz elementów wyposażenia wnętrz. Druk 3D pozwala również na wytwarzanie innowacyjnych implantów lub protez stosowanych w medycynie. Technologia drukowania przestrzennego może być wykorzystywana także w branży modowej do tworzenia elementów garderoby.
W czasie zajęć dzieci dowiedziały się jak krok po kroku przebiega proces drukowania elementu w technologii 3D, zaczynając od przygotowania modelu, poprzez ustawienie odpowiednich parametrów drukarki, kończąc na wyjęciu gotowego elementu i jego obróbce. W czasie zajęć dzieci obserwowały pracę dwóch drukarek 3D. Uczniowie wydrukowali model zamku oraz przestrzenne puzzle.
Dzieci wykazały ogromne zainteresowanie drukiem 3D, zadawały liczne pytania dotyczące tej technologii oraz wyraziły chęć uczestnictwa w dalszych lekcjach. Zajęcia pokazały jakie możliwości daje technologia druku 3D. Z całą pewnością poszerza kreatywność dzieci oraz ich wyobraźnię przestrzenną. Fakt posiadania przez szkołę drukarki 3D daje szansę na rozpoczęcie prowadzenia regularnych zajęć oraz poznawanie przez uczniów nowoczesnych technologii.
Mariola Matuszewska
Napisz komentarz
Komentarze