piątek, 19 kwietnia 2024 09:02

Puchar Polski ponownie w rękach Gostynińskich Orlic - Nadii Machały i Klaudii Tyszkiewicz

W ubiegły weekend, w dniach 27-28 maja na torze Spartan we Wrocławiu odbyła się trzecia edycja Pucharu Polski w rolkarstwie szybkim dla zawodników od kategorii wiekowej Junior C po Seniorów, a dla młodszych kategorii zawody "Dzieciaki na medal".

Przez dwa dni rywalizacji wystartowało ponad 350 zawodników. Była to największa, dotychczasowa frekwencja na tegorocznym Pucharze Polski z najlepszymi zawodnikami w kraju.

Nadia Machała z SP1 jako jedna z najmocniejszych kadetek w Polsce reprezentująca UKS Orlica Duszniki Zdrój stanęła na najwyższym podium pokonujac dystans 3000 m na punkty. Na dystansie 200 m zajęła drugie miejsce, ustanawiając swój największy rekord życiowy w sprincie, a na dystansie 500 m uplasowała się na pozycji piątej.

Klaudia Tyszkiewicz uczęszczająca do LO w Gostyninie, również reprezentująca Dusznicki klub, zajęła trzecie miejsce na dystansie 500 m w kategorii open, a w wyścigu na 5000 m na punkty zajęła miejsce czwarte, co w kategorii Open jest niezwykłym osiągnięciem dla tak młodej zawodniczki.

Rozpędzony sezon rolkarski nie pozwala na odpoczynek, gdyż już za tydzień gostynińscy zawodnicy Orlicy będą zmagać się na torowych Mistrzostwach Polski w Tomaszowie Lubelskim.