• kutno1
  • garstka
  • wegiel

 domagalska 183x80 marqs AKmedia viper 

  • BAD-BOY-BANER.jpg
  • SoftNet2.png
  • AKmedia.png
środa, 23 maja 2018 19:05

Oświadczenie burmistrza w sprawie odpadów z Ziejkowej

Szanowni Państwo,

z uwagi na brak działań ze strony właściciela nieruchomości przy ul. Ziejkowej 5 oraz mimo wydanej decyzji nakazującej usunięcie niebezpiecznych odpadów z działki 279/17 i nałożonych trzech kar grzywny w celu przymuszenia do wykonania powyższego obowiązku, zdecydowałem o podjęciu radykalnych działań mających na celu likwidację realnego zagrożenia.

W najbliższych dniach Urząd Miasta przystąpi do wykonania zastępczego poprzedzonego stosowną procedurą.
W związku z powyższym będę wnioskował do Rady Miejskiej w Gostyninie o zabezpieczenie środków w budżecie miasta na unieszkodliwienie odpadów. Jednocześnie pragnę Państwu przypomnieć, że podejmowane przeze mnie działania będą obejmowały tylko część odpadów zeskładowanych na nieruchomości przy ul. Ziejkowej 5. Pozostała część jest objęta działaniami Starostwa Powiatowego w Gostyninie.
Na podstawie ustaleń podjętych na posiedzeniu Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego w dniu 21 maja b.r. jestem przekonany, że wspólnie doprowadzimy do likwidacji niebezpiecznego składowiska.
Z uwagi na obowiązujące procedury uporządkowanie terenu może potrwać kilka miesięcy. 

Z wyrazami szacunku

Paweł Kalinowski
Burmistrz Miasta Gostynina 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Komentarze  

+20 # 123 2018-05-25
Problem odpadów na ul. Ziejkowej kładzie się cieniem na winnych doprowadzenia do możliwości spowodowania zagrożenia ekologicznego, na tych, co za przeciwdziałanie takiemu zagrożeniu powinni występować, jak również na tych, którzy w przypadku wystąpienia zagrożenia zobowiązani są do wyeliminowania w jak najkrótszym czasie możliwości katastrofy ekologicznej, której ofiarami byliby, a może już są, mieszkańcy Gostynina. Właściciela działki nikt bezpośredni nie przymusi. Można go jedynie prosić, grozić i nakładać sankcje. Jednak kiedy to nie przynosi zamierzonych skutków, to lokalna społeczność, w osobach ją reprezentujących, dla własnego bezpieczeństwa, powinna wziąć sprawę w swoje ręce, a kosztami poczynionych działań obciążyć winnych. Jednak zauważyć należy, że burmistrz, Paweł Kalinowski, podejmuje kroki mające na celu wyeliminowanie zagrożenia dla mieszkańców naszego miasta, w którym momencie. to już inna kwestia. Jednak problem odpadów z ulicy Ziejkowej to nie tylko kłopot Gminy Miasta Gostynina, to również problem, chyba jeszcze w większym zakresie, starostwa. Co zrobił, co robi i co zamierza zrobić PSL, na czele ze starostą Tomaszem Matuszewskim, bo trudno doszukać się merytorycznych działań w tym zakresie. Chciało by się powiedzieć, że pan Tomasz Matuszewski powinien działać ze zdwojoną siłą, chociażby ze względu na niemalże podwojone wynagrodzenie jakie odbiera w stosunku do wynagrodzenia burmistrza, chyba, że brak skuteczności Jego działania wynika z faktu organizowania swojego życia rodzinnego poza granicami naszego miasta…
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+11 # Do idg 2018-05-24
Przecież burmistrz złożył zawiadomienie i są postawione zarzuty!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-6 # Kopernika 2018-05-24
Wcześniej proszę za pieniądze mieszkańców Gostynin a dokładnie ulicy '' Mikołaja Kopernika'' o modernizację nawierzchni na tej że ulicy a nie przypominanie sobie o niej tylko przed wyborami na burmistrza i do rady miasta.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-3 # antypis prawdziwy 2018-05-24
Pańskie działania Panie Burmistrzu to jawna KPINA z przeciętnie żyjących ludzi. Pan ma NIE WNIOSKOWAĆ do Rady o usunięcie na koszt podatników "tykającej bomby" ekologicznej a ZŁOŻYĆ zawiadomienie do Prokuratury o popełnieniu przestępstwa przez właściciela działki. Patafil dysponuje majątkiem, który można zabezpieczyć na poczet poniesionych przez Miasto kosztów. OCZEKUJĘ od Pana (myślę, że również inni), że Pańskie działania będą dążyły do obciążenia winnego a nie Bogu ducha winnych mieszkańców. W przeciwnym razie ktoś stojący z boku może Panie Burmistrzu może wysnuć daleko idące wnioski, że ma Pan w tym jakiś interes.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+11 # Do antypisa 2018-05-24
Burmistrz złożył zawiadomienie do Prokuratury od razu!!!!!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+13 # Maja 2018-05-24
To chyba nie leży w gestii burmistrza tylko właściciela działki ! Ten facet powinien za to zapłacić a nie miasto!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+24 # z Ziejkowej 2018-05-24
Miejmy nadzieję, że na tym działania władz się nie zakończą. Organa ścigania powinny przede wszystkim przeprowadzić konfiskatę rozszerzoną na majątku sprawców i zabezpieczyć w ten sposób środki na utylizację groźnych odpadów. Poza tym ktoś tym sterował w przeszłości, aby zapewnić im możliwość bezkarnego gromadzenia chemikaliów. Tak po mojemu tropy prowadzą do lokalnych władz PSLu, którym chętnie i zapewne nie za darmo Patafil ze swoim zespołem dziarsko przygrywał na wiecach wyborczych.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+9 # były Gostynianin 2018-05-24
proponuje składować w siedzibie IDG
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-4 # JAAA 2018-05-25
Proponuje w siedzibie tego durnego portalu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+35 # Ostr 2018-05-24
Dojechać tego patafila
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+23 # Z.W 2018-05-24
Dojechać Patafila popieram, niech beknie za to cwaniaczek. Przejąć działke na poczet kary za taką szkodę dla miasta
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-3 # anty666 2018-05-24
To niesłychane, że tyle mówiło się o zagrożeniu jakie te odpady powodują, a dopiero teraz postanowiono zacząć ratowanie mieszkańców przed grożącą katastrofą zaznaczając, że potrwa to kilka miesięcy!!!!! Czy to wyraz niekompetencji, braku wyobraźni czy...?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+10 # Mateusz 2018-05-24
Burmistrz działa zgodnie z istniejącym prawem.To nie Burmistrz wymyślił to prawo, więc do kogo pretensje. Jeśli nie istnieje prawo zmuszające właściciela do uprzątnięcia składowiska to o czym my mówimy.Niestety cała Polska tak wygląda, bo przez lata nikt za nic nie ponosił odpowiedzialności.Teraz zaczyna to się zmieniać ale jeszcze wiele lat my mieszkańcy będziemy płacić za prawo pisane dla mafii zanim to się nie zmieni.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+1 # Piotr 2018-05-23
Na czym mają polegać te "radykalne działania"? Z oświadczenia Pana Burmistrza wynika jedynie, że będzie wnioskował o środki na likwidację niebezpiecznych odpadów. Czyli zapłacić mają wszyscy mieszkańcy Gostynina...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

  • HKomorowska.jpg
  • legocka.png
  • MGolis.jpg
  • TJarosinski.jpg

NAJNOWSZE KOMENTARZE

GOŚĆ PORTALU GOSTYNIN24


facebook_page_plugin
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Ok