gostynin24

 •  
  kmr
 •  
  garstka
 •  
  petecki gostynin 1000x300
 •  
  dekra1
 •  
  Kuźnia Smaków
 •  
  Bar Letni
 •  
  reklama g24 catering dietetyczny online
   
 •  
  600x200
   
 •  
  BANER 22.10
   
piątek, 20 lipca 2018 17:51

Oddanie do użytku drugiego etapu obwodnicy Płocka

Drugi odcinek obwodnicy Płocka, który ciągnie się od ul. Otolińskiej do Bielskiej, jest oddany do użytku. Prace zaczęły się we wrześniu 2016 roku, skończyły w pierwszych dniach maja 2018 r. a 19 lipca Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego wydał decyzję o dopuszczeniu tego odcinka do użytkowania.

To strategiczna inwestycja drogowa, która będzie stanowić nowy kręgosłup komunikacyjny naszego miasta i zapewni wzrost bezpieczeństwa mieszkańcom. Trasa wyprowadzi transport z ładunkami niebezpiecznymi, a także odciąży centrum Płocka od ruchu aut osobowych, przez co obniży hałas i przyczyni się do poprawy stanu środowiska naturalnego. Trasa otwiera też nowe tereny inwestycyjne położone na północy miasta. Co ważne, pozyskaliśmy na tę inwestycje dofinansowanie z Unii Europejskiej – informuje prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.

Korzyści wynikające z oddania nowej trasy podkreśla też marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik.

- Sprawniejsza komunikacja, wyprowadzenie ruchu z centrum miasta i lepsze warunki do rozwoju przedsiębiorczości. To ważny dzień dla mieszkańców Płocka, ale i samorządu województwa. To właśnie takie projekty zmieniają nasz region, dlatego z przyjemnością je dofinansowujemy. Przypomnę tylko, że od początku istnienia samorządu województwa przekazaliśmy do regionu płockiego ok. 1 mld zł z UE i  834 z budżetu Mazowsza. To duże wsparcie, ale najważniejsze, że przełożyło się na jakość i komfort życia mieszkańców – zauważa marszałek Adam Struzik.

Łącznie powstało ponad 7,2 km nowych dróg (długość głównej drogi – 2,7 km, – długość dróg serwisowych wraz z sięgaczem do ul. Otolińskiej – 3,6 km, długość łącznic – 830 metrów), które łączą się z węzłem „Bielska” - czyli dwoma wiaduktami: drogowym (po którym przebiega ul. Bielska) i kolejowym. Wiadukt kolejowy ma ponad 39 metrów długości i ponad 8,6 m szerokości, a wiadukt drogowy - 37 metrów długości i 17,80 m szerokości.

Wykonawcą inwestycji była firma SKANSKA. Koszt inwestycji to 37,5 mln zł, a dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach RPO Województwa Mazowieckiego w latach 2014-2020 wyniosło 30,1 mln zł.

Zespół Współpracy z Mediami

Urzędu Miasta Płocka

VIDEO fb yt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

 • BModrzejewski.jpg

NAJNOWSZE KOMENTARZE


Geodezja