gostynin24

 •  
  Irek2
 •  
  NOVABUD3
 •  
  mrowka2
 •  

  garstka

 •  
  petecki gostynin 1000x300
 • g1.png
 • 600x200
 • reklama g24 catering dietetyczny
piątek, 01 września 2017 14:35

Płockie Ekumeniczne obchody Święta Stworzenia

W sobotę, 9 września br. odbędą się po raz pierwszy Płockie Ekumeniczne obchody Święta Stworzenia.

W nawiązaniu do obchodzonego od dwóch lat Światowego Dnia Modlitw o Ochronę Stworzenia, ustanowionego przez ojca świętego Franciszka i do sugestii bp. Piotra Libery, aby taki dzień obchodzić również w Płocku i nadać mu charakter ekumeniczny, we współpracy z siostrzanymi Kościołami przygotowano program obchodów, na który złożą się: refleksja przedstawicieli różnych Kościołów i wspólna modlitwa o ochronę dzieła stworzenia. Na miejsce celebracji wybrano siedzibę Szkół Katolickich i ogrody przy katedrze mariawickiej.

O godz. 16.30 w auli szkół przy ul. abp. Nowowiejskiego 2 Biskup Płocki Piotr Libera poprowadzi medytację o dziele stworzenia. Następnie w krótkich wystąpieniach głos zabiorą przedstawiciele Kościołów: dk. dr Łukasz Leonkiewicz z Kościoła Prawosławnego, wykładowca filozofii w Instytucie Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego - o ekologicznym przesłaniu patriarchy ekumenicznego Bartłomieja I; ks. Szymon Czembor, proboszcz parafii ewangelickiej w Płocku - o nauce Marcina Lutra na temat dzieła stworzenia i ks. prof. dr hab. Ireneusz Mroczkowski - o cierpieniu zwierząt i perspektywach ekologii katolickiej.

Następnie w ogrodach przy mariawickiej Świątyni Miłosierdzia i Miłości bp Maria Karol Babi, Biskup Naczelny Kościoła Starokatolickiego Mariawitów poprowadzi zamyślenie i modlitwę o ochronę świata stworzonego.

Do udziału w wydarzeniu zapraszają: Duszpasterstwo Ekumeniczne Diecezji Płockiej, Parafia Prawosławna pw. Przemienienia Pańskiego, Parafia Ewangelicka i Parafia Kościoła Starokatolickiego Mariawitów w Płocku.

ks. Włodzimierz Piętka

Diecezjalny Duszpasterz Ekumeniczny

 

 

DUSZPASTERSTWO EKUMENICZNE DIECEZJI PŁOCKIEJ * PARAFIA PRAWOSŁAWNA * PARAFIA EWANGELICKA * PARAFIA KOŚCIOŁA STAROKATOLICKIEGO MARIAWITÓW

W PŁOCKU

zapraszają na

Płockie Ekumeniczne Obchody Święta Stworzenia

sobota, 9 września 2017 r.

godz. 16.30

Aula Szkół Katolickich w Płocku (ul. abp. Nowowiejskiego 2)

Bp Piotr Libera, Biskup Płocki - Medytacja o dziele stworzenia.

Dk. dr Łukasz Leonkiewicz z Kościoła Prawosławnego - Ekologiczne przesłanie Patriarchy Ekumenicznego Bartłomieja I.

Ks. Szymon Czembor, proboszcz parafii ewangelickiej w Płocku - Nauka Marcina Lutra na temat dzieła stworzenia.

Ks. prof. Ireneusz Mroczkowski - Cierpienie zwierząt. Perspektywy ekologii katolickiej.

Bp Maria Karol Babi, Biskup Naczelny Kościoła Starokatolickiego Mariawitów - Modlitewne zamyślenie o ochronie świata stworzonego. Ogrody przy mariawickiej Świątyni Miłosierdzia i Miłości.

VIDEO fb yt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

 • MAlbiniak.jpg
 • ZSzalek.jpg
 • TBrzezinski.jpg
 • WMajewska.jpg

NAJNOWSZE KOMENTARZE


Geodezja