• garstka
  • wegiel
  • kutno1

 domagalska 183x80 marqs AKmedia viper 

  • SoftNet2.png
  • AKmedia.png
czwartek, 23 sierpnia 2018 12:59

Na koncert i tańce tylko do Sannik

Zespół Pałacowo-Parkowy w Sannikach to miejsce znane z koncertów chopinowskich, ale też i wielu imprez plenerowych. Przez cały czerwiec, lipiec i sierpień w każdą niedzielę można tu posłuchać muzyki. Poza biletowanymi w pierwszą niedzielę miesiąca, wszystkie pozostałe są ze wstępem wolnym.

Wakacje na miarę Chopina to projekt współfinansowany przez samorząd województwa mazowieckiego. Najczęściej są to recitale fortepianowe młodych, utalentowanych muzyków. W tym roku towarzyszyli im jeszcze młodsi wykonawcy. Byli to laureaci I Festiwalu pianistycznego, który wiosna odbył się w sannickim pałacu. Wzięli w nim udział uczniowie szkół muzycznych całej Polski.

Ostatni tegoroczny koncert z cyklu wakacje na miarę Chopina był nieco inny. Nosił przewrotny tytuł Chopin spotyka Tuwima. Jak powiedziała Monika Kolasa-Hladikova, był to „taki autorski projekt”, wykonany wspólnie z akompaniatorem Pawłem Stępnikiem. Akompaniament również był nietypowy, jeśli chodzi o pieśni Chopina, bo gitarowy. Pieśni i piosenki, znane wszystkim, choć nie zawsze kojarzone z autorem, przypadły zdecydowanie do gustu publiczności. A do tego w mistrzowskim wykonaniu Moniki Kolasy-Hladikovej i gitarzysty Pawła Stępnika.

Niektórzy z gości przybyli do pałacu po wcześniejszej imprezie dnia poprzedniego. W sobotę bowiem odbyła się ostatnia tego lata potańcówka i biesiada mazowiecka, również współfinansowane ze środków samorządu województwa mazowieckiego. Po raz pierwszy w tym roku można było przybyć do Sannik na plenerowe tańce w parkowej altanie grillowej. Za każdym razem przygrywał zespół, w kociołku grzała się zupa, a na stołach były wiktuały przyniesione przez każdego „balowicza’.

Z każdą potańcówką przybywało chętnych do takiej formy imprezowania na świeżym powietrzu. Mamy nadzieję, że w kolejnym roku biesiady również będą się odbywały.

Monika Gadzińska

specjalista ds. upowszechniania i promocji kultury

ECA w Sannikach

 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

  • Jozefczyk.png
  • MCiesielski.jpg
  • AMatecki.jpg
  • JMachala.jpg

NAJNOWSZE KOMENTARZE


facebook_page_plugin
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Ok