gostynin24

 •  
  kmr
 •  
  garstka
 •  
  petecki gostynin 1000x300
 •  
  dekra1
 •  
  Kuźnia Smaków
 •  
  Bar Letni
 •  
  reklama g24 catering dietetyczny online
   
 •  
  600x200
   
 •  
  BANER 22.10
   
piątek, 12 października 2018 18:47

Podopieczni Specjalnego Ośrodka Wychowawczego z Mocarzewa odwiedzili Pierwszą Damę

Na zaproszenie Pierwszej Damy Pałac Prezydencki odwiedzili podopieczni Specjalnego Ośrodka Wychowawczego Zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego im. Matki Celiny Borzęckiej.

 

Ciepło i serdecznie przywitana Małżonka Prezydenta podziękowała za wizytę i możliwość ponownego spotkania oraz za zaufanie, jakim została obdarzona podczas swojej wizyty w Mocarzewie. - To, co zrobiło na mnie największe wrażenie, to niezwykle rodzinna atmosfera, która panuje w ośrodku i w szkole - powiedziała. Wiosną Agata Kornhauser-Duda zwiedziła ośrodek wychowawczy oraz Zespół Szkół i Placówek Specjalnych, a także zapoznała się z różnymi formami pracy z dziećmi niepełnosprawnymi. - Jestem pełna uznania dla wszystkich pracowników, którzy z takim oddaniem, troską i miłością opiekują się swoimi wychowankami - podkreśliła Pierwsza Dama.

Podopieczni ośrodka nie kryli wrażenia, jakie wywarła na nich wizyta u Małżonki Prezydenta oraz gmach siedziby głowy państwa. W atmosferze radości i przyjaźni Agata Kornhauser-Duda była pytana m.in. o codzienne zajęcia, spotkania z córką, ekspozycję znajdującą się w Sali Obrazowej oraz o pomieszczenia będące do wyłącznej dyspozycji Pary Prezydenckiej. Pierwsza Dama rozmawiała z dziećmi i młodzieżą także o bankietach, które na cześć zagranicznych gości organizowane są w Sali Kolumnowej.

Zobacz także: Wizyta Pierwzej Damy w Mocarzewie

Podczas wspólnego posiłku dzieci opowiadały o swoich rodzinach i miastach, z których pochodzą. Małżonka Prezydenta miała także okazję do rozmów z opiekunami oraz siostrami prowadzącymi ośrodek o inicjatywie budowy "Domu Spełnionych Marzeń” dla absolwentów placówek oraz o zindywidualizowanej opiece nad wychowankami. Wcześniej Pierwsza Dama złożyła życzenia z okazji zbliżającego się Dnia Nauczyciela. - Wszelkiej pomyślności i satysfakcji  z pracy, aby większe i te mniejsze sukcesy uczniów były dodatkową motywacją do pracy - mówiła Agata Kornhauser-Duda.

Kompleks w Mocarzewie składa się ze Specjalnego Ośrodka Wychowawczego Zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego im. Matki Celiny Borzęckiej oraz Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych. Przebywają  w nich dzieci i młodzież z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, umiarkowanym, znacznym i głębokim, a także osoby autystyczne i z niepełnosprawnościami sprzężonymi. Podopieczni biorą udział w zajęciach szkolnych oraz wielu kółkach tematycznych. Nad ich rozwojem czuwają opiekunowie, lekarze i terapeuci, a ośrodek zapewnia zróżnicowane metody terapii i rehabilitacji.

(KS)

prezydent.pl

VIDEO fb yt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

 • BModrzejewski.jpg

NAJNOWSZE KOMENTARZE


Geodezja