• wegiel
  • NOVABUD2
  • garstka

 domagalska 183x80 marqs AKmedia viper 

zostanwdomu

 

 

siadaczka24

 

  • AKmedia.png
  • SoftNet2.png
poniedziałek, 15 października 2018 09:29

UKS Zwoleń-Team przywozi pierwsze miejsca z odległego Jasła

Sobota (13.10) skupiła zawodników z czołowych klubów z całej Polski: Warszawa, Tomaszów Lubelski, Zakopane, Gostynin, Sanok, Kraków, Skawina, Pisz, Jedlicze, Wysowa Zdrój, Nowy Sącz, Katowice,  a także z: Sosnowiec, Przemyśl, Kłaj, Bochnia, Tarnowiec, Błażkowa, Lublica, Głowienka.

W tegorocznej imprezie wzięło udział ponad 200 zawodników o różnym stopniu zaangażowania  w sport i aktywność fizyczną. W konkurencjach biegowych, rolkarskich i nartorolkarskich brali udział amatorzy i zawodowcy; małe dzieci w wieku przedszkolnym, młodzież szkolna, dorośli.

W sprzyjającym rejonie miasta Jasła /na terenie MOSiR zawierającego: halę sztuk walki, basen otwarty i kryty, lodowisko, parki linowe, boisko baseballowe, tor dla BMX, boiska piłkarskie/ odbyły się spektakularne wyścigi na rolkach szybkich i  nartorolkach na dystansach: 500m, 1500m, 10 km.

Uczniowski Klub Sportowy Zwoleń-Team reprezentowała na dystansie 1 pętli tj. 1500 metrów Klaudia Tyszkiewicz, która w konkurencji „łyżworolki szybkie” od samego początku narzuciła bardzo wysokie tempo i z dość dużą przewagą zdobyła złoty medal w kategorii dziewczęta 2006-2007.Następnie o godz. 12:00 rozpoczęto zmagania w konkurencji "łyżworolki szybkie" na dystansie 10 km. Zawodnicy pokonywali trasę 7 razy, zapewniając  licznym kibicom wiele emocji.Od samego startu z ponad 70 zawodników Trener UKS Z-T postanowił narzucić tempo średnie 40km/h, w którym po starcie grójeckim czuł się swobodnie – utrzymując swoją dyspozycję. Pierwsze okrążenie po jednej zmianie wytrzymał jego główny rywal - czołowy zawodnik z Jasła. W drugim okrążeniu Trenertaktycznie postanowił podkręcić tempo, aby zgubić szarpanym rytmem, interwałami rywala, uzyskać przewagę czasową i rezerwę do dwuboju (biegu na 5km). Kolejne okrążenia: 3, 4, 5 …, 90 stopniowe zakręty, utrzymywanie średniego tempa 36km/h aż do samego finiszu to samotna walka Łukasza Flejszera z czasem, poprawieniem swojego rekordu trasy z ubiegłego roku i szybka regeneracja do biegu na 5km (kontynuacja dwuboju).  

Rekord trasy ustanowiony: 00:15:57;43 min
Przypomnijmy ubiegłoroczny czas 00:16:41;07 min.Wśród kobiet na dystansie 10km zwycięstwo wywalczyła 12 letnia Klaudia Tyszkiewicz – U.K.S. ZWOLEŃ-TEAM, a kolejne miejsce na podium przypadło jej klubowej koleżance Adriannie Kafarskiej.


Wśród mężczyzn 4 miejsce w OPEN zdobył Mateusz Chojnacki U.K.S. ZWOLEŃ-TEAM, który po upadku walczył o najwyższe podium.

Wyniki rolki szybkie reprezentantów UKS Z-T na dystansie 10 km:
- Klaudia Tyszkiewicz - 1 miejsce open K (1 miejsce w K15)
- Adrianna Kafarska - 2 miejsce open K (2 miejsce w K15)
- Mateusz Chojnacki - 4 miejsce OPEN (2 miejsce w M20-39)
- Łukasz Flejszer - 1 miejsce OPEN (1 miejsce w M20-39)

Bieg uliczny na dystansie 5 kilometrów podsumował całą imprezę w pięknym słońcu. 
I tu 8 miejsce OPEN wywalczył Trener U.K.S. ZWOLEŃ-TEAM, a 2 miejsce w kat. M20-39.

W całej idei zawodów najważniejszym stał się DWUBÓJ – czyli połączenie rywalizacji z biegu na nogach oraz rolek szybkich lub nartorolek. Również 2 miejsce w kat. OPEN przypadło Trenerowi, który do pierwszego rywala miał stratę ok. 40 sekund (konkurent każdy kilometr w biegu przemierzał w bardzo wysokim tempie tj. 3 min i 12 sekund).

Na zawodników w biegach głównych czekały medale, dla dzieci upominki, a dla zwycięzców wartościowe nagrody rzeczowe: nartorolki, koła do rolek, kaski i bony na zakup sprzętu w sklepie internetowym. Dodatkową atrakcją było również losowanie nagród wśród wszystkich startujących zawodników.

Wysokie lokaty wywalczone w Jaśle - to był nasz rolkarski dzień, uśmiech, doskonała zabawa, radość z aktywności fizycznej, którą na co dzień pasjonujemy się. 
Pierwsze miejsca na zakończenie sezonu bardzo cieszą, są zwieńczeniem mozolnych treningów, ponad 30 startów w sezonie, motywują do dalszej pracy. 
Przed zawodnikami UKS Z-T nadchodzi sezon łyżwiarstwa szybkiego listopad-marzec 2018/2019, a następnie okres przygotowawczy do sezonu wrotkarstwa szybkiego kwiecień-październik 2019 
 – mówi Ł.Flejszer /trener UKS Zwoleń-Team/.

Łukasz Flejszer

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

  • 20200401_100852.jpg
  • 20200401_100818.jpg
  • AMalas.jpg
  • zajac.png
  • 20200331_095704.jpg

NAJNOWSZE KOMENTARZE


facebook_page_plugin
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Ok