• NOVABUD2
 • garstka
 • baner do internetu 1000 x 300
 • wegiel

 domagalska 183x80 marqs AKmedia viper 

 

gce1

środa, 30 stycznia 2019 17:28

Mazowiecka Marka Ekonomii Społecznej

Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej ogłosiło czwartą edycję Konkursu „Mazowiecka Marka Ekonomii Społecznej” oraz rozpoczęło przyjmowanie oficjalnych aplikacji konkursowych.

Mazowiecka Marka Ekonomii Społecznej to wyróżnienie dla najlepiej funkcjonujących podmiotów ekonomii społecznej na Mazowszu przyznawane raz w roku przez Samorząd Województwa Mazowieckiego. To wyraz dbałości o stałe umocnienie rangi i wizerunku podmiotów ekonomii społecznej jako symbolu usług i produktów o najwyższej jakości, wykonanych w połączeniu z wyjątkową dbałością o wykorzystanie potencjału społecznego. Mazowiecka Marka Ekonomii Społecznej to wartość wypracowana na rzecz lokalnej społeczności.

Do konkursu można zgłaszać wyróżniające się w lokalnym środowisku podmioty ekonomii społecznej oraz osoby i instytucje z otoczenia ekonomii społecznej, w tym jednostki samorządu terytorialnego, wspierające oraz zaangażowane w rozwój i propagowanie ekonomii społecznej na Mazowszu.

Konkurs adresowany jest do wszystkich podmiotów ekonomii społecznej, czyli fundacji, stowarzyszeń, spółdzielni socjalnych, Centrów Integracji Społecznej, Klubów Integracji Społecznej, Zakładów Aktywności Zawodowej, Warsztatów Terapii Zajęciowej, towarzystw wzajemnościowych oraz spółek non profit, zarejestrowanych i działających na terenie województwa mazowieckiego, a także do osób i instytucji z otoczenia ekonomii społecznej.

Podmioty mogą zgłaszać swoich kandydatów do wyróżnień w każdej z trzech kategorii konkursowych:

 • Rozwój
 • Reintegracja
 • Odpowiedzialność

Każdemu z podmiotów przysługuje prawo zgłoszenia jednej propozycji w każdej kategorii.

W kategorii Rozwój zostaną nagrodzone widoczne w swoim środowisku lokalnym podmioty ekonomii społecznej, mające na celu nie tylko działalność gospodarczą ukierunkowaną na zysk, ale biorące pod uwagę również korzyści społeczne – spółdzielnie socjalne, spółki non-profit oraz organizacje pozarządowe, stowarzyszenia i fundacje prowadzące odpłatną działalność pożytku publicznego. Pokazane zostaną w ten sposób ciekawe przykłady przedsiębiorczości społecznej, a także marketingowe pomysły na produkty lub usługi oferowane w celu zaspokojenia określonych potrzeb lokalnych środowisk.

W kategorii Reintegracja zostaną nagrodzone podmioty ekonomii społecznej, których jednym z podstawowych celów działalności jest reintegracja jako forma aktywizacji zawodowej. W tej kategorii wyróżnione będą takie podmioty jak: Centra oraz Kluby Integracji Społecznej, Zakłady Aktywności Zawodowej oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej. Docenione zostaną różnorodne formy wsparcia, upowszechnione dobre praktyki stosowane w ramach działalności warsztatowej oraz ciekawe projekty realizowane przez te podmioty.

W kategorii Odpowiedzialność nagrodzony zostanie pozytywny wizerunek osób i instytucji zaangażowanych w rozwój oraz propagowanie ekonomii społecznej w województwie mazowieckim. W tej kategorii wyróżnione zostaną jednostki samorządu terytorialnego, organizacje reprezentujące przedsiębiorców oraz inne instytucje otoczenia ekonomii społecznej, osoby prywatne lub reprezentujące organizacje społeczne, które podejmują różnego rodzaju inicjatywy, wartościowe z punktu widzenia odpowiedzialności społecznej.

Zgłoszenia do udziału w konkursie należy składać na formularzu wniosku stanowiącym załącznik nr 1 do Regulaminu konkursu. Do zgłoszenia należy dołączyć prezentację zawierającą odpowiedzi na pytania odnoszące się do kryteriów oceny jednej z ww. kategorii.

Zgłoszenia do konkursu można składać:

 • w sekretariacie Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej w Warszawie, ul. Nowogrodzka 62A, w godzinach: 8:00-16:00 – w kopertach, z dopiskiem: Konkurs „Mazowiecka Marka Ekonomii Społecznej’ 2019”

lub

 • za pośrednictwem tradycyjnej poczty lub poczty kurierskiej na adres: Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej w Warszawie, ul. Nowogrodzka 62A, 02-002 Warszawa – o dotrzymaniu terminu decyduje data stempla pocztowego lub data nadania;

lub

 • drogą elektroniczną na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. – decyduje data wysłania zgłoszenia drogą elektroniczną.

Termin składania wniosków upływa 31 marca 2019 r.

Lista laureatów konkursu zostanie ogłoszona na uroczystej gali podczas V Mazowieckich Spotkań z Ekonomią Społeczną, które odbędą się we wrześniu br. w Warszawie. Oficjalne wręczenie wyróżnień nastąpi w trakcie Targów Podmiotów Ekonomii Społecznej organizowanych przez Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej.

Szczegóły dotyczące konkursu, regulamin oraz formularz zgłoszenia dostępne są na stronie: http://mcps.com.pl/aktualnosci/konkurs-mazowiecka-marka-ekonomii-spolecznej-2019/

Nina Mirgos-Kilanowska

Wydział ds. Komunikacji Społecznej
Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Więcej w tej kategorii: « Informacja MOPS Zaproszenie »

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

 • kotfasinska.png
 • MOstrowska.jpg
 • kalwasinski.png
 • BTomasik.jpg

NAJNOWSZE KOMENTARZE


Geodezja
facebook_page_plugin
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Ok