telefon

 •  
  garstka
 •  
  petecki gostynin 1000x300 praca
 •  
  dekra1
 •  
  anan
 •  
  Kuźnia Smaków
 •  

  zamek

 •  
  baner 14.01
 •  
  radca prawny
wtorek, 26 marca 2019 18:11

Witamy Cię Wiosno!

Szkoła Podstawowa nr 5 im. Księcia Mazowieckiego Siemowita IV w Gostyninie z radością powitała 21 marca Pierwszy Dzień Wiosny. Już za nami ciemne, zimowe i ponure popołudnia oraz długie, mroźne noce.

Dni są dłuższe, a słońce wesoło zagląda przez okna do naszych klas. Dlatego poczuliśmy, że roznosi nas radosna energia. Wiosenne powitanie zaczęliśmy od pokazów układów tanecznych. Nasi uczniowie udowodnili starą prawdę, że tańczyć każdy może, szczególnie wiosną.

Rozbawiona młodzież zorganizowała pokaz mody. Pokazano najnowsze trendy modowe na nadchodzący wiosenno-letni sezon. Nie zabrakło kapeluszy, obcasów, torebek, biżuterii oraz wyjątkowych dodatków dla miłośników sportu. Niczym nie skrępowana wyobraźnia uczestników przeszła najśmielsze oczekiwania i nawet najbardziej wybredni mogli znaleźć coś dla siebie. Pełen radości klimat umiejętnie podsycały dowcipne komentarze konferansjerskie. Pokaz zakończył się pełnym sukcesem, gromkimi oklaskami ze strony publiczności i jednym złamanym obcasem. Wśród społeczności szkolnej ujawniły się przy tej okazji kolejne talenty. Przecieraliśmy oczy z podziwu dla profesjonalizmu modeli, pomysłowości projektantów i kunsztu aktorskiego i artystycznego młodzieży. To naprawdę budujące na przyszłość.

Bawiliśmy się świetnie wszyscy. Nauczyciele klaskali, uczniowie śpiewali piosenki, w tle zaś tańczyli wszyscy, którzy mieli na to ochotę: chłopaki i dziewczyny, mali i duzi, starzy i młodzi. Wszystkie występy były bajeczne, pełne radości, kolorów i wiosennych balonów. W powietrzu dosłownie unosił się zapach wiosny i perfum naszych modeli i modelek.

Żeby tradycji stało się zadość uczniowie pożegnali zimę dosłownie wynosząc ją na rękach. Sroga zima opuściła szkołę z należnym jej szacunkiem. Wszystko odbyło się szybko i z wesołą piosenką na ustach - „Nie wracaj do nas zbyt szybko mroźna Pani Zimo, pa pa!” Teraz w naszej szkole rządzi ciepła, pachnąca i kolorowa Pani Wiosna.

Mamy nadzieję, że ten radosny klimat panujący w naszej szkole wkrótce rozleje się słoneczną smugą po całym mieście!!!

SP nr 5

VIDEO fb yt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

 • MBuchner.jpg
 • pietrzykowska.jpg
 • JBartosiak.jpg
 • ambroziak.jpg
 • SRzepnikowski.jpg
 • JWozniak.jpg
 • JWlodarczyk.jpg
 • JPlocharski.jpg
 • TZiolkowska.jpg
 • chmielecki.jpg
 • WKrysztofiak.jpg
 • maciag.jpg
 • PTomczak.jpg
 • kielbasa.jpg
 •  

  zamek

 •  
  baner 14.01
 •  
  radca prawny

Geodezja

NAJNOWSZE KOMENTARZE