• baner do internetu 1000 x 300
  • NOVABUD2
  • spac
  • garstka

 domagalska 183x80 marqs AKmedia viper 

środa, 17 kwietnia 2019 23:47

Uratowani, czyli koncert wielkanocny

W Niedzielę Palmową (14.04) wnętrze dawnego kościoła luterańskiego w Gostyninie wypełniły dźwięki i teksty nawiązujące tematycznie do wydarzeń pozostających w centrum chrześcijańskiej wiary i pobożności.

Mottem koncertu wielkanocnego były słowa, którymi anioł przemówił do kobiet przybyłych do grobu, gdzie złożono ciało Pana Jezusa: „Szukacie ukrzyżowanego Jezusa z Nazaretu? Zmartwychwstał! Nie ma Go tu!”. W tej refleksji nad śmiercią i zmartwychwstaniem Syna Bożego poprowadził licznie zgromadzoną publiczność płocki zespół Uratowani. Harmonia dźwięków i piękno tekstów sprawiły, że słuchacze mogli przeżyć szczególny i niezapomniany wieczór.

W słowach jednej pieśni pojawiło się pytanie, które pozostaje wciąż aktualnym wołaniem ludzi w każdym pokoleniu i pod każdą szerokością geograficzną: „Jak wygląda miłość?”. Czy można doświadczyć autentycznej i pełnej akceptacji miłości? Czym jest prawdziwa miłość? Jak jej zasmakować? Gdzie jej szukać? Odpowiedź na pytanie o istotę miłości można było usłyszeć w dalszej treści przywołanego utworu:

„A potem ujrzałam Go tam, wiszącego na drzewie
On patrzył na mnie, ja na Niego,
przenikał mnie na wskroś swoim spojrzeniem
(…)
On miał szeroko otwarte ramiona i obnażone serce,
szeroko rozłożone ramiona, On krwawił, przelewał krew...
Definicja miłości, sama miłość, patrzyła na mnie,
a ja patrzyłam na Niego, wiszącego na drzewie…”.

W centrum wielkanocnych wydarzeń pozostaje Miłość. Autor biblijny napisał: „Bóg jest miłością. Miłość Boża ukazała się wśród nas przez to, że Bóg posłał na świat swego Jednorodzonego Syna, abyśmy dzięki Niemu mieli życie”. Krzyż ponad wszelką wątpliwość komunikuje o Bożej miłości, którą Stwórca oferuje człowiekowi uwikłanemu w grzech. Śmierć i zmartwychwstanie Jezusa to potężny komunikat o tym, że miłość zwyciężyła nienawiść, przebaczenie zatriumfowało nad nienawiścią, łaska pokonała potępienie a śmierć została pochłonięta przez życie! Takie było właśnie przesłanie niedzielnego koncertu.

Zespół Uratowani wystąpił w składzie:

Iwona Dąbkowska – wokal, lider zespołu
Ewelina Dzięgielewska – wokal
Weronika Witkowska- wokal
Grzegorz Urbanek – instrumenty klawiszowe
Radek Dzięgielewski – gitara akustyczna, skrzypce
Bartek Wasiak – perkusja
Grzegorz Leliński (gościnnie) – gitara basowa

kefas

fot. Arkadiusz Michalski, Fotografia ślubna arekmichalski.pl

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Komentarze  

0 # Dziękuję 2019-04-22
Super koncert! Muzycznie i tekstowo świetnie. Można było cieszyć się brzmieniem skrzypiec, gitar, instrumentów klawiszowych i perkusji. Piękne głosy wokalistek. I to wszystko w Gostyninie!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

  • witkowski.png
  • cichosz.png
  • komar.png

NAJNOWSZE KOMENTARZE


Geodezja
facebook_page_plugin
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Ok