G24

 • baner green horizon 2 1000x300 

 • Bajka
 • K2
 • zamek
   
 • petecki
   
 • roman
   
 • 600x200 
wtorek, 30 kwietnia 2019 23:20

Izabela Trojanowska wystąpiła w najnowszym teledysku Pawła Pilichowicza

„Jedność przeciwieństw” - tak zatytułowany jest trzeci singiel Pawła Pilichowicza, pochodzący z jego debiutanckiej płyty „Życia szczegół”. Kompozytorem piosenki jest Krzysztof Misiak (ex O.N.A.), a autorem tekstu ceniony polski poeta Krzysztof Cezary Buszman.

„Jedność przeciwieństw” to jedyny duet na płycie. Pawłowi Pilichowiczowi towarzyszy Ryszard Wolbach (ex Harlem, Babsztyl). W nagraniu wystąpili także: Krzysztof Misiak – gitara, Maciej Bieniek- instrumenty klawiszowe, Grzegorz Leliński- gitara basowa, Marek Jończyk- perkusja, Radek Dzięgielewski- skrzypce.

Promocji "Jedności przeciwieństw” towarzyszy również teledysk, w którym wystąpiła znana polska wokalistka i aktorka Izabela Trojanowska. Zdjęcia kręcono w Łodzi, lokacja zespołu to scena Miejskiego Centrum Kultury w Gostyninie, a ujęcia plenerowe wykonano w opuszczonym ośrodku wczasowym w Miałkówku. Miejsce to tętniło życiem w latach 80. i 90. ubiegłego wieku, dziś jest opuszczone i zrujnowane.

Niespotykaną, peerelowską architekturą ośrodka w Miałkówku zachwycał się m.in. Filip Springer, polski reporter i fotograf, współpracujący z największymi polskimi tytułami prasowymi. Opuszczony ośrodek wypoczynkowy nad Jeziorem Lucieńskim jest symbolem najciekawszych osiągnięć architektonicznych Polski z czasów Peerelu. Chociaż próżno dzisiaj szukać w nim zrelaksowanych urlopowiczów, obiekt przyciąga wielbicieli postindustrialnej architektury i reporterów, którzy znajdują w nim echa słynnej na całą Polskę świetności.

Ośrodek był bardzo dobrze wyposażony jak na tamte czasy. Do dyspozycji gości było aż 120 pokoi, a także boisko do koszykówki, siatkówki, piłki nożnej, a nawet dwa korty tenisowe. Obecnie kompleks zarośnięty jest wysokimi trawami i rozmaitymi krzewami, które niczym nieskrępowane rozgościły się na terenie całej posesji.

Eksplorując ten sporych rozmiarów teren, można odnieść wrażenie, że ma on wiele wspólnego z Czarnobylską Strefą Wykluczenia. Tutaj również czas jakby się zatrzymał, a krzątający się po ośrodku ludzie po prostu nagle zniknęli.

To stanowiło kanwę pomysłu dla twórcy teledysku - scenarzysty, reżysera, autora zdjęć i montażu - Łukasza Klat. Sfilmowana historia oparta zastała na wspomnieniach i teraźniejszości bohaterki video-clipu, którą gra Izabela Trojanowska. Bohaterka, wzbudzona po wielu latach ze śpiączki, żyje wspomnieniami. Pamięta to miejsce sprzed lat, a dzisiaj po prostu stara cieszyć się życiem. Trudno powiedzieć czy dla ośrodka wypoczynkowego jest jeszcze jakakolwiek szansa na odrodzenie. Jednak - jak dowodzą losy bohaterki - zawsze istnieje szansa na powrót do życia. Trzeba tylko mieć nadzieję.

Teledysk jest ulokowaniem marki Gminy Gostynin. Środki pozyskane na jego realizację pochodziły z dofinansowania przeznaczonego na ten cel. Gmina Gostynin wspiera i promuję artystów, którzy są jej mieszkańcami, umożliwiając promowanie ich dorobku artystycznego szerszej publiczności w kraju.

Od samego początku promocja płyta Pawła Pilichowicza, mieszkańca Gminy Gostynin, przebiegała bardzo dynamicznie. Jego udział w licznych programach telewizyjnych i radiowych oraz dwa video-clipy: „Wiersz o różnych światach” i „ Obłędne błędy”, zaowocowały dużym zainteresowaniem publiczności, mediów i krytyki muzycznej (min. 3 gwiazdki we wrześniowym magazynie Teraz Rock). Płyta znalazła się w kilku liczących podsumowaniach nagrań muzycznych 2018 roku, a także na tak zwanej „ długiej liście” nominacji w trzech kategoriach do najbardziej prestiżowej polskiej nagrody muzycznej Fryderyk 2018.

Premiera teledysku odbyła się we wtorek (30.04) na zamku. Paweł Pilichowicz podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do powstania nagrania.

 

pp.

VIDEO fb yt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Komentarze  

-2 # puk,puk 2019-05-02
Super!!!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

 • MMiler.png
 • AOrzechowski.jpg
 • MBrzozowska.jpg
 • RRubik.jpg
 • MBlaszczyk.jpg
 • MJaworski.jpg
 • WRekawiecki.jpg
 • HKowalska.jpg

Geodezja

NAJNOWSZE KOMENTARZE