• garstka
  • spac
  • NOVABUD2
  • baner do internetu 1000 x 300

 domagalska 183x80 marqs AKmedia viper 

czwartek, 02 maja 2019 16:12

Powiat stawia na bezpieczeństwo w ruchu drogowym

Jak co roku, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Gostynińskiej Policji włączają się w organizację turniejów z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. 

W poniedziałek (29.04) w Gostynińskim Centrum Edukacyjnym przeprowadzono Eliminacje Powiatowe do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Udział w nich wzięły szkoły podstawowe i gimnazjalne z powiatu gostynińskiego i płockiego a także z Sierpca. Uczniowie mogli wykazać się w testach teoretycznych oraz w konkurencjach praktycznych: jeździe rowerem po miasteczku, jeździe po torze sprawnościowym, udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej. 
Natomiast we wtorek (30.04) również w Gostynińskim Centrum Edukacyjnym odbyły się Eliminacje rejonowe w ramach Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Młodzieżowego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych organizowane przez powiat gostyniński. W turnieju brały udział drużyny z gostynińskich, płockich oraz sierpeckich szkół ponadgimnazjalnych. Uczniowie mieli przed sobą konkurencje teoretyczne (testy ) oraz konkurencje praktyczne takie jak: przygotowanie pojazdu, jazda sprawnościowa motorowerem po torze przeszkód, jazda sprawnościowa samochodem oraz udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej. Na zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody. 
Powyższe działanie, mają na celu zwiększenie wiedzy i umiejętności z zakresu ruchu drogowego, znacząco wpisują się w ramy programu profilaktycznego „B&N czyli B jak bezpieczny i N jak niechroniony” Komendy Wojewódzkiej Policji z/s w Radomiu.

W zorganizowaniu turniejów pomagały Ośrodki Szkolenia Kierowców: OSK Roman Garstka, OSK Krzysztof Klejna i OSK Andrzej Mordzak.

asp. Paweł Łuczak 
KPP w Gostyninie 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Komentarze  

+1 # k. 2019-05-15
czy powiat mógłby też przy okazji postawić na profilaktykę otyłości dzieci i młodzieży?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-1 # 2016 2019-05-15
Sprawa otyłości dzieci i młodzieży to na początek praca dla dietetyka i to refundowanego przez NFZ. Kolejno praca własna w postaci dobrych nawyków żywieniowych do końca życia. Aktywność fizyczna również zalecana. Wniosek ; powiat mógłby zatrudnić dietetyka na etat. ;-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # anty pis 2019-05-02
"Powiat stawia na bezpieczeństwo w ruchu drogowym"

tytuł wskazuje coś innego niż tekst artykułu. jeśli powiat stawia na bezpieczeństwo w rd to może zrobi ścieżki rowerowe na terenie powiatu? może w końcu i miasto i powiat zrobią chodniki na Czapskiego? to dziadostwo, żeby do tej pory chodniki na ul. Czapskiego byly dramatyczne. moze burmistrz wsiądzie na w wózek dla niepełnosprawnych i przejedzie sobie na tym wózku do torów kolejowych?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

  • komar.png
  • witkowski.png
  • cichosz.png

NAJNOWSZE KOMENTARZE


Geodezja
facebook_page_plugin
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Ok