• garstka
 • baner do internetu 1000 x 300
 • NOVABUD2
 • spac

 domagalska 183x80 marqs AKmedia viper 

poniedziałek, 13 maja 2019 20:50

Andrzej Osiak został prezesem ZNP w Gostyninie na kolejne 5 lat

Pięćdziesięciu trzech delegatów w sobotę (11.05) wybrało nowy Zarząd Oddziału Powiatowego ZNP w Gostyninie w kadencji 2019 – 2024. Na czele stanął ponownie Andrzej Osiak.

Zanim doszło do głosowania, Andrzej Osiak złożył sprawozdanie z działalności Zarządu za okres kadencji 2014-2019 

- Związek Nauczycielstwa Polskiego współtworzy historię narodu polskiego, a w szczególności jego oświatę, kulturę i naukę. Właśnie dziś zamykamy kolejny etap w naszej działalności, a zarazem w tworzeniu historii Związku. Musimy sobie i tym, których reprezentujemy – Członkom ZNP, odpowiedzieć na pytanie, czy i w jakim stopniu wykonane zostały zadania wytyczone pięć  lat temu – tymi słowami rozpoczął swoje wystąpienie Andrzej Osiak.

Zarząd Oddziału Powiatowego ZNP w Gostyninie podejmował  wiele działań mających na celu poprawę funkcjonowania placówek oświatowo – wychowawczych  i promocję Związku. Oprócz  przedsięwzięć o znaczeniu strategicznym, ogólnokrajowym - Zarząd prowadził działalność statutową opartą o Statut Związku Nauczycielstwa Polskiego. Oddział odbył 53 posiedzenia zarządu i 51 posiedzeń zarządu połączonych z naradami informacyjnymi dla prezesów ognisk ZNP, 3 posiedzenia  prezydium zarządu, 6 posiedzeń wyjazdowo – szkoleniowych.

Przy Zarządzie Oddziału funkcjonują dwie Sekcje Zawodowe: Sekcja Emerytów i Rencistów, której przewodniczyła przez 26 lat Barbara Wierszke, a stery po niej przejęła teraz Lilla Boguszewska oraz Sekcja Administracji i  Obsługi z Przewodniczącą Marzeną Cessak.

Andrzej Osiak podziękował działaczom i szeregowym członkom Związku za aktywność, bezinteresowną pracę, za utożsamianie się z programem i decyzjami ZNP, za społeczną pracę w komisjach egzaminacyjnych i kwalifikacyjnych, za ciekawe pomysły, spostrzeżenia oraz  konstruktywną krytykę.

- Krytyka towarzyszyła szkole od początku jej rozwoju. Ciągle poszukuje się nowych metod pracy, modernizuje programy, dyskutuje na temat kształcenia nauczycieli. Dobrze, że nauka ciągle się rozwija, ale żadna reforma szkoły nie powiedzie się, gdy będzie polegała jedynie na realizacji odgórnych zarządzeń – mówił prezes.

Zarząd Oddziału Powiatowego ZNP w Gostyninie w kadencji 2019 – 2024

 1. Adamska Barbara

 1. Bartosiak Joanna

 1. Bewicz Urszula

 1. Boguszewska Lilla

 1. Chromniak Maria

 1. Durmaj Marta

 1. Gajdecka Beata

 1. Grabarczyk Iwona

 1. Kowalska Mariola

 1. Królikowski Zbigniew

 1. Latoszek Andrzej

 1. Milczarek Beata

 1. Milewska Grażyna

 1. Różycka-Lińska Ilona

 1. Studziński Jacek

 1. Szczęsny Leszek

 1. Wernik Edyta

Organizacja liczy 452 członków w tym 102 emerytów zrzeszonych w sekcji.

and.

 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Komentarze  

+2 # URODZONY W PRL 2019-05-16
Do "Zdziwiony" i "Obiektywny": Ludzie - przestańcie wreszcie oglądać tę telewizję którą oglądacie i cytować pseudoredaktorów usłużnych obecnej władzy. ZNP istnieje od 1905 roku, ma ponad 3 razy więcej członków niż oświatowa Solidarność która szybko podkuliła ogon i podwładny Pani Szydło podpisał kiepskie dla nauczycieli porozumienie z Panią Szydło...(fajnie co?) A że ludzie strajkują bo chcą po studiach zarabiać więcej niż listonosz? Cy to jest takie dziwne??? Ale oczywiście w TVPis Broniarz równa się diabeł wcielony. I nie radźcie nauczycielom, żeby zostali listonoszami lub poszli pracować do marketu bo to głupi argument. Wszyscy, którzy decydowali się na strajk (w tym ja) wiedzieli co robią i nie musicie krokodylich łez wylewać, że nam za okres strajku nie zapłacą. Wiedzieliśmy to - bo taki mamy rząd co daje za darmo pieniądze tym co nie pracują, a najgorzej mają ci co pracują uczciwie. Nie piszcie także jak to nauczyciele pracują po 3 godziny dziennie a chcą dużo zarabiać -pracuję już ładnych kilka lat w tym zawodzie i wiem coś na ten temat. Jeśli ktoś nie wierzy to niech sprawdzi minimum 100 zeszytów na tydzień, kilkadziesiąt klasówek itd. I na koniec mam pytanie: A ilu to tam tych czerwonych komunistów naliczyliście? Na zebraniu było około 100 osób. Pozdrawiam
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+2 # zdziwiony 2019-05-16
Patrzę na te zdjęcia i nic mnie już nie jest w stanie zdziwić, bo na zebraniu od partyjniaków, "czerwonych " i ich popleczników aż się roi na tle niebieskiego loga szkoły (dlaczego szkoła je udostępniła ? ). A swoją drogą: nauczyciele w strajku pod światłym przewodem ZNP stracili kupę kasy i nadal mu klaszczą ? Chorzy ? Naiwni?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-1 # Lol uuuu 2019-05-14
Bardzo mnie cieszy aktywność targowicy na naszym portalu.Stawianie minusów jednocześnie przynosi plusy, działajcie i wspierajcie nas dalej.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+5 # Obiektywny 2019-05-14
Ja na załączonych obrazkach większość zapewne to starzy wyjadacze rodem z PRL a ci nieco młodsi to zwerbowani do ZNP przez tych pierwszych, ale dobrze wspominający tamte czasy socjalistycznego dobrobytu, wiernie oddający swoje składki członkowskie na utrzymanie Pana Prezesa ZNP w Gostyninie i zapewne Pana Głównego Prezesa ZNP w Polsce - Pana S. Broniarza, który to już od ponad 20 lat nie ma nic wspólnego z kształceniem dzieci i młodzieży.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+5 # URODZONY W PRL 2019-05-14
Cytuję Obiektywny:
Ja na załączonych obrazkach większość zapewne to starzy wyjadacze rodem z PRL a ci nieco młodsi to zwerbowani do ZNP przez tych pierwszych, ale dobrze wspominający tamte czasy socjalistycznego dobrobytu, wiernie oddający swoje składki członkowskie na utrzymanie Pana Prezesa ZNP w Gostyninie i zapewne Pana Głównego Prezesa ZNP w Polsce - Pana S. Broniarza, który to już od ponad 20 lat nie ma nic wspólnego z kształceniem dzieci i młodzieży.

Jestem rodem z PRL. Urodziłem się wtedy i to nie jest moja wina. Jeśli jesteś tak "OBIEKTYWNY" to bądź też uważny! Sam napisałeś, że utrzymujemy prezesów za własne składki: ergo - Tobie nic do tego bo to nasze pieniądze. Życzę więcej obiektywizmu i nie tylko...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+4 # Obiektywny 2019-05-16
Faktycznie nic mi do tego że z Waszych pieniędzy utrzymujecie takich ludzi jak Pan S. Broniarz, który na zasadzie "po trupach ale do celu..." tak omotał część nauczycieli, aby w imię swoich roszczeń byli w stanie zablokować komisje klasyfikacyjne dla absolwentów szkół średnich celem zbojkotowania egzaminów maturalnych, co zapewne wywołało niemały zamęt i rozgoryczenie tych młodych ludzi oraz ich rodzin i bliskich. Tak więc URODZONY W PRL, życzę więcej zdrowego rozsądku w zamian zapatrzenia w zacne idee ZNP i Pana Broniarza, który mam nadzieję zapłaci wiernym jemu nauczycielom za okres strajku.....
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+4 # kuba 2019-05-14
chyba najwyższy czas odciąć ZNP od komunistycznych korzeni, Panie Osiak
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

 • skalska.png
 • ziolkowska.png
 • rozanski.png
 • staniszewska.png
 • balcerzak.png
 • tokarska.png

NAJNOWSZE KOMENTARZE


Geodezja
facebook_page_plugin
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Ok