telefon

 •  
  garstka
 •  
  petecki gostynin 1000x300 praca
 •  
  dekra1
 •  
  anan
 •  
  Kuźnia Smaków
 •  

  zamek

 •  
  baner 14.01
 •  
  radca prawny
piątek, 24 maja 2019 14:45

Otwarcie nowego boiska szkolnego w Sokołowie

Otwarcie nowego boiska szkolnego w Sokołowie Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Marii Kownackiej w Sokołowie Ewa Wachowicz

"Sport jest radością życia, zabawą, światłem, a więc jako taki powinien być ceniony." Te słowa Jana Pawła II są kwintesencją pracy wielu ludzi, jaka miała miejsce na terenie naszej szkoły, a jej zwieńczeniem jest 24 maja.

To ważny dzień dla całej społeczności Sokołowa. Dziś odbyła się ważna uroczystość otwarcia boiska szkolnego w Szkole Podstawowej im. Marii Kownackiej. Rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły, następnie zgromadzeni odśpiewali hymn państwowy.

W uroczystości oficjalnego otwarcia wzięli udział: Edmund Zieliński – wójt Gminy Gostynin, Ks. dr Wiesław Szymański – proboszcz Parafii pw. Św. Anny w Sokołowie, Krzysztof Penkala – radny Gminy Gostynin, Monika Wojciechowska – przewodnicząca Rady Rodziców, Agnieszka Zielińska-Myszkowska – wiceprzewodnicząca Rady Rodziców.

Wszystkich zebranych powitała dyrektor szkoły - Ewa Wachowicz. Przemawiając, wyraziła radość i satysfakcję z tego, iż uczniowie będą mogli korzystać z obiektu sportowego, który pozwoli im rozwijać zainteresowania. Jednocześnie zwróciła uwagę na fakt, iż boisko szkolne jest efektem determinacji i zaangażowania wielu osób. Zakup trawy ze środków Rady Rodziców, której przewodniczyła wtedy Agnieszka Zielińska-Myszkowska dał początek pracom związanym z budową boiska. Następnym krokiem było utworzenie Uczniowskiego Klubu Sportowego „Sokoły”, który pozyskał fundusze ze środków Lokalnej Grupy Aktywni Razem. To pozwoliło w większości przygotować teren na rozłożenie i przytwierdzenie trawy. W największym stopniu boisko, sprzęt i urządzenia sfinansował samorząd gminny. „To dzięki trosce Pana Wójta i całej Rady Gminy możemy się tutaj dzisiaj zgromadzić na otwarciu tego obiektu. Za wszystko serdecznie dziękujemy” - mówiła dyrektor.

W kolejnych słowach zostały przekazane podziękowania wszystkim ludziom dobrej woli: całej Radzie Rodziców z obecną przewodniczącą, Radzie Pedagogicznej i pracownikom, rodzicom i tym wszystkim, którzy w znaczący sposób przyczynili się do realizacji tego przedsięwzięcia.

Zaproszeni goście, zabierając głos, podkreślali, iż ukończona inwestycja to nie tylko obiekt sportowy, ale również ważny ośrodek życia lokalnego.

Uroczystym momentem dnia było przecięcie wstęgi, którego dokonali: wójt Edmund Zieliński, przewodnicząca Rady Rodziców Monika Wojciechowska oraz przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Wiktor Szymkiewicz. Ceremonię przecięcia wstęgi zakończyła dyrektor Ewa Wachowicz. Chwilę później Ks. dr Wiesław Szymański dokonał poświecenia obiektu sportowego.

Po uroczystej inauguracji najmłodsi uczniowie naszej szkoły zaprezentowali program artystyczny O sporcie na wesoło.

Zwieńczeniem wydarzeń dnia była rywalizacja uczniów w wielu dyscyplinach sportowych.

Otwarcie nowego boiska to ważne wydarzenie dla społeczności lokalnej, bo zdrowy styl życia, to jedno z nadrzędnych zadań, jakie stawia sobie nasza szkoła. Boisko będzie dawało większe możliwości do uprawiania różnych gier zespołowych, będzie miejscem rywalizacji w duchu fair play, a dzięki treningom na tym obiekcie, uczniowie będą mogli godnie reprezentować naszą szkołę w zawodach sportowych na różnych szczeblach.

Agnieszka Polichnowska

VIDEO fb yt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

 • kielbasa.jpg
 • chmielecki.jpg
 • maciag.jpg
 • JPlocharski.jpg
 • pietrzykowska.jpg
 • ambroziak.jpg
 •  

  zamek

 •  
  baner 14.01
 •  
  radca prawny

Geodezja

NAJNOWSZE KOMENTARZE