• wegiel
  • kutno1
  • garstka

 domagalska 183x80 marqs AKmedia viper 

  • SoftNet2.png
  • AKmedia.png
  • BAD-BOY-BANER.jpg
wtorek, 24 października 2017 20:19

Za nami uroczysty odbiór kotła WF-12 w MPEC. Wartość inwestycji to 6 mln zł!

Szanowni Państwo, w piątek (20.10.17 r.) w godzinach przedpołudniowych odbył się uroczysty odbiór kotła WF-12 w Miejskim Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej w Gostyninie.
Przypomnę, że inwestycja rozpoczęła się jesienią 2016 r. Obecnie kocioł jest już po odbiorach i pracuje w fazie testów. Według wstępnych szacunków, oszczędności wynikające z remontu modernizacji kotła WF-12 mogą sięgać 300 tys. złotych w skali roku. Pełne dane będą dostępne po sezonie grzewczym. Łączny koszt inwestycji pod nazwą remont – modernizacja kotłowni wynosi 4.818.334,00 zł netto, 5.926.550,82 zł brutto.

Gratuluję Prezesowi MPEC Szymonowi Nieciowi dobrej i efektywnej pracy, a Wykonawcy - firmie "Energika" - bezpiecznego i solidnego wykonania zadania.

Sezon remontowy w MPEC Gostynin Sp. z o.o. w 2017 r. należał do bardzo pracowitych. Spółka przez cały ten okres realizowała inwestycję pod nazwą remont, modernizacja kotłowni. Zakres działań był szeroki i obejmował swym zakresem 3 obszary. Pierwszy obszar zrealizowany został na przełomie 2016-2017 roku i polegał na wyremontowaniu i zmodernizowaniu stacji uzdatniania wody (SUW) z zastosowaniem nowoczesnych rozwiązań polegających na wyeliminowaniu odgazowywacza termicznego celem obniżenia kosztów przygotowania wody. Cel został osiągnięty, instalacja pracuje bardzo poprawnie i przynosi zamierzone oszczędności.

Drugi obszar działań skupił się na kotle. Zastąpiono ruszt fluidalny rusztem stacjonarny oraz wyremontowano i zmodernizowano instalację ciśnieniową oraz automatykę. Działanie to pozwoli zapewnić bezawaryjną pracę kotła przez najbliższych kilka lat. Zastąpienie rusztu fluidalnego rusztem stacjonarnym przyniesie oszczędności w zużyciu energii elektrycznej. Kolejnym aspektem przemawiającym za zasadnością inwestycji jest poprawa sprawności urządzenia o ok. 2,5%. Paliwo dostarczane do kotła będzie o wyższej jakości i kaloryczności skutkiem tego spółka poniesie mniejsze koszty z tytułu utylizacji odpadów oraz opłat za emisję CO2.

Trzeci obszar działań polegał na modernizacji zespołu filtrów. Zastąpiono stare wypracowane filtry nowymi nowoczesnymi spełniającymi wszelki normy czystości spalin.

Bardzo cieszy fakt, że najstarszy kocioł w Polsce – działający 22 lata został zastąpiony nowoczesnym, na czym skorzystają mieszkańcy Gostynina.

Paweł Kalinowski

Burmistrz Miasta Gostynina

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Komentarze  

+2 # ach...... 2017-10-25
A kiedy ta nowa ulica (łącznik Dybanka-Wspólna) będzie ukończona,przecież termin minął 15 października!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

  • AMatecki.jpg
  • JMachala.jpg
  • Jozefczyk.png
  • 20200221_100958.jpg

NAJNOWSZE KOMENTARZE


facebook_page_plugin
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Ok