• wegiel
  • garstka
  • NOVABUD2

 domagalska 183x80 marqs AKmedia viper 

siadaczka24

 

  • AKmedia.png
  • SoftNet2.png
poniedziałek, 05 sierpnia 2019 23:33

Mistrzostwa Gostynina w Szachach Szybkich

W sobotę (3.08) rozegrano kolejne „Mistrzostwa Gostynina w Szachach Szybkich”. Organizatorem zawodów był miejscowy klub szachowy GOSTMAT Gostynin oraz Miejskie Centrum Handlowe STARA BETONIARNIA, w której to już po raz piąty rozegrano mistrzostwa. Honorowy patronat nad mistrzostwami objął Paweł Kalinowski – Burmistrz Miasta Gostynina.

 

Podczas oficjalnego rozpoczęcia mistrzostw wszyscy gracze i kibice mieli okazję przypomnieć sobie zasady udzielania pierwszej pomocy. Patrycjusz Kurek (Polska Szkoła Pierwszej Pomocy i BHP) przeprowadził profesjonalny instruktarz z tego tematu, a następnie w przerwie pomiędzy poszczególnymi rundami indywidualnie szkolił zainteresowanych.

Zawody miały charakter otwarty i zgromadziły prawie 70 zawodników (z terenu woj. mazowieckiego, łódzkiego, kujawsko-pomorskiego i wielkopolskiego). Wśród graczy był m.in. prezes Polskiego Związku Szachowego – arcymistrz Radosław Jedynak. Prawdopodobnie była to jedyna taka sytuacja w historii naszego miasta, kiedy do Gostynina przyjechał prezes krajowego związku sportowego i czynnie brał udział w zawodach.

Mistrzostwa rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund, tempo gry wynosiło 15 minut na zawodnika. Tytuł „Mistrza Gostynina w Szachach Szybkich” i I-sze miejsce w turnieju wywalczył Radosław Jedynak (Prezes PZSzach, reprezentujący barwy klubu Zieloni Zielonka). II-gie miejsce w turnieju zajął zawodnik miejscowego klubu GOSTMAT Gostynin – Mariusz Duch. III-cie miejsce w mistrzostwach zajął Marcin Steczek (Hetman Konin). Klasyfikację juniorów wygrała Łukasik Zuzanna (KSz Piątka Skierniewice), drugi był Stanowski Adam z Włocławka, a na najniższym stopniu podium wśród juniorów uplasował się Hoffman Sebastian (Rościszewo).

Organizatorzy dziękują wszystkim przybyłym zawodnikom i kibicom za udział w zawodach oraz stworzenie miłej, sympatycznej i sportowej atmosfery. Podziękowania kierujemy także dla wszystkich sponsorów, bez których nie byłoby możliwe zorganizowanie mistrzostw: Nadleśnictwa Gostynin, Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego Sp. z o.o., Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. oraz Szkoły Tańca „LATINO CAFE”.

Już teraz zapraszamy wszystkich chętnych na przyszłoroczne „Mistrzostwa Gostynina w Szachach Szybkich”. Zachęcamy także Państwa do kibicowania naszej drużynie w zbliżających się rozgrywkach „I Ligi Seniorów w Szachach Klasycznych” – w których to po raz kolejny startujemy.

Więcej zdjęć tutaj.

wd.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

  • W.png
  • zajac.png
  • J.png

NAJNOWSZE KOMENTARZE


facebook_page_plugin
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Ok