• baner do internetu 1000 x 300
  • wegiel
  • garstka
  • NOVABUD2

 domagalska 183x80 marqs AKmedia viper 

 

gce1

piątek, 11 października 2019 10:45

Świadomy senior to bezpieczny senior

10 października gostynińscy policjanci uczestniczyli w module dotyczącym bezpieczeństwa, w ramach projektu „O finansach… w bibliotece” organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Jakuba z Gostynina.

Jak nie dać się oszukać na wnuczka czy na policjanta? Jak korzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa czy aplikacji Moja Komenda? To tematy przewodnie wczorajszego spotkania gostynińskich policjantów z czytelnikami biblioteki.

Na spotkaniu policjanci odtworzyli filmy instruktażowe przedstawiające popularne metody stosowane przez oszustów wobec osób starszych. Apelowali o zachowanie czujności i ostrożności podczas rozmów telefonicznych z nieznajomymi. Omówiono również założenia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, za pomocą której można przekazywać informacje o zagrożeniach występujących w okolicy.

Zaprezentowano również aplikację „Moja Komenda”, która zapewnia każdemu użytkownikowi szybki dostęp do informacji o adresach i numerach telefonów obiektów policyjnych oraz kontakt ze wszystkimi dzielnicowymi na terenie kraju. Dzięki aplikacji można sprawdzić jak nazywa się dzielnicowy, uzyskać pełne dane teleadresowe i połączyć się z nim jednym kliknięciem, jak też wysłać wiadomość e-mail.

Więcej informacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa: http://www.policja.pl/pol/mapa-zagrozen-bezpiecze/33880,dok.html
Więcej informacji aplikacja „Moja Komenda”: http://policja.pl/pol/kgp/biuro-prewencji/moja-komenda/33012,Aplikacja-mobilna-quotMoja-Komendaquot.html

Autor: podkom. Dorota Słomkowska
KPP w Gostyninie

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

  • 20200522_141743.jpg
  • JBrzek.jpg
  • muszynska.png
  • DWasielewska.jpg
  • marzec.png

NAJNOWSZE KOMENTARZE


Geodezja
facebook_page_plugin
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Ok