• wegiel
  • kutno1
  • garstka

 domagalska 183x80 marqs AKmedia viper 

  • BANER-G24-2-1.jpg
  • BANER-G24-1.jpg
  • SoftNet2.png
  • AKmedia.png
czwartek, 07 listopada 2019 11:56

Poznają uroki przyrody

Jubileuszowa XV edycja konkursu „Poznajemy Uroki Lasu i Otaczającej Nas Przyrody” organizowana przez Nadleśnictwo Gostynin odbyła się na Zamku w Gostyninie.

Konkurs swym zasięgiem obejmuje obszar dwóch województw (mazowieckiego, łódzkiego), trzech powiatów (gostynińskiego, płockiego, łowickiego), oraz siedmiu gmin (Gostynin, Łąck, Gąbin, Sanniki, Pacyna, Szczawin Kościelny, Łowicz). Nadrzędnym celem konkursu jest zaszczepienie w młodym pokoleniu Polaków szacunku do otaczającej nas przyrody. Przez te piętnaście lat w konkursie wzięło udział około tysiąca dzieci w wieku przedszkolnym, a jego pierwsi laureaci są dziś studentami uczelni wyższych.

Przybyłych gości oraz uczestników przywitali: Burmistrz Gostynina Paweł Kalinowski, Anna Wożniak - dyrektor Miejskie Przedszkole nr 2 z Oddziałem Integracyjnym i Agnieszka Żurawicz - dyrektor Miejskiego Przedszkole nr 5, współorganizatorzy tegorocznego konkursu oraz Nadleśniczy Nadleśnictwa Gostynin Jacek Liziniewicz.

W jesienny nastrój wprowadziły nas dzieci z Miejskiego Przedszkola Nr 2 prezentując piosenkę jesienną.

Dzieci z dziesięciu przedszkoli w sześcioosobowych grupach rozwiązywały zadania związane m.in. z rozpoznawaniem grzybów jadalnych, znajomością zwierząt zamieszkujących lasy, czy też odgłosami wydawanymi przez zwierzęta. W ostatniej konkurencji dzieci wykazały się dużą kreatywnością i zdolnościami plastycznymi tworząc plakat zawierający hasło „CHROŃMY LASY”.

Jury w składzie: Przewodniczący Rady Miasta Andrzej Reder, Inspektor ds. oświaty Miejskiego Zespołu Ekonomicznego Szkół i Przedszkoli Grażyna Pączek, Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska i Leśnictwa Powiatu Gostynińskiego Katarzyna Brzozowska oraz Nadleśniczy Jacek Liziniewicz uznali, iż wszystkie plakaty zasługują na wyróżnienie. Po każdym zadaniu dzieci z poszczególnych przedszkoli prezentowały program artystyczny.

Jury po długich i burzliwych obradach przyznało dziesięć równorzędnych pierwszych miejsc, poziom wiedzy dzieci oraz zaangażowania opiekunów grup był bardzo wysoki. Każde dziecko otrzymało nagrodę w postaci kolorowanki, opiekunowie dyplomy, a do przedszkoli powędrowały nagrody rzeczowe w postaci: drukarek, boombox-ów.

- Są powody do radości - mówi Jacek Liziniewicz

Po zmaganiach konkursowych Anna Woźniak dyrektor Miejskiego Przedszkola nr 2 z Oddziałem Integracyjnym zaprosiła uczestników konkursu oraz przybyłych gości na królewski obiad.

Już za rok szesnasta edycja konkursu, która tym razem będzie organizowana przy współudziale Samorządowego Przedszkola w Łącku.

nf/and

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

  • HWyrwa.jpg
  • EZgorzelski.jpg

NAJNOWSZE KOMENTARZE


facebook_page_plugin
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Ok