G24

 • baner green horizon 2 1000x300 

 • Bajka
 • K2
 • zamek
   
 • petecki
   
 • roman
   
 • 600x200 
 • stihl
czwartek, 07 listopada 2019 21:22

Erasmus+ w Sierakówku

1 września 2019 roku Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Sierakówku jako koordynator przystąpiła do realizacji projektu Erasmus plus pod nazwą „Edukujmy ludzi, zmieniajmy świat”.

Osobami odpowiedzialnymi za przygotowanie i realizację projektu w szkole są: dyrektor szkoły p. Elżbieta Mańkowska oraz nauczyciele języka angielskiego: p. Agnieszka Okupska, p. Joanna Ziółkowska, p. Joanna Wiśniewska – Pasek. Projekt umożliwi wszystkim szkołom partnerskim poznanie nowych kultur, zwyczajów i tradycji. Jest to ogromna szansa dla uczniów na rozwój kluczowych umiejętności szczególnie językowych. W ramach projektu jego uczestnicy będą brać udział w szeregu szkoleń i warsztatów z zastosowaniem nowoczesnych technologii informacyjnych.

Zgodnie z założeniami projektu w dniach 21 – 25 października 2019 roku szkołę w Sierakówku odwiedziła grupa uczniów i nauczycieli z Hiszpanii, Portugalii i Grecji. Podczas wizyty uczniowie i nauczyciele brali udział w wielu szkoleniach projektowych, lekcjach otwartych prowadzonych nowoczesnymi metodami, uroczystościach o zasięgu szkolnym i lokalnym oraz wycieczkach do Płocka, Trójmiasta i Warszawy. Zgodnie z założeniami projektu dzieci i młodzież przez te kilka dni przebywały w domach swoich rówieśników z Polski. Nie tylko dla nich były to wielkie emocje, ale również dla goszczących je rodzin. Cała szkoła bardzo serdecznie dziękuję wszystkim rodzicom przyjmującym dzieci z Hiszpanii i Portugalii za stworzenie rodzinnej i miłej atmosfery podczas pobytu w ich domach. My jako koordynatorzy projektu Erasmus Plus staraliśmy się zapewnić im jak najwięcej atrakcji, aby wywieźli z Polski same miłe i radosne wspomnienia. Następne spotkanie szkół partnerskich odbędzie się w Portugalii w mieście Braga. 

jz.

1a

Przyjazd gości do szkoły

2a

Uroczyste powitanie gości przez Panią dyrektor Elżbietę Mańkowską podczas apelu

3

4

4

5

Zabawy integrujące grupę przy muzyce

6

Warsztaty językowo – plastyczne (przygotowanie kartek z życzliwymi słowami w języku angielskim dla każdej ze szkół)

7

8

Uroczysta inauguracja projektu w Sali OSP w Sierakówku z udziałem zaproszonych gości

9

10

Wystawa fotografii „Moja szkoła i okolice” przygotowana przez Szkołę Podstawową
w Sierakówku

11

12

Lekcja otwarta z matematyki metodą CLIL – kodowanie

13

Spotkanie grupy projektowej w Urzędzie Gminy

25

Wycieczka do Warszawy

14

15

Wycieczka do Płocka (zabawa w kręgielni)

16

17

18

Wycieczka do Trójmiasta

19

20

Zajęcia z robotyki

21

22

Zajęcia warsztatowe (tworzenie gry planszowej w grupach)

23

26

Wieczorek integracyjny

VIDEO fb yt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

 • brylinska.jpg
 • musial.jpg